Міненерго: Україна готова до непідписання транзитного контракту з РФ

Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель прокоментував підсумки тристоронніх переговорів у Брюсселі щодо транзиту газу за участю Єврокомісії, України і Росії.

Про це повідомляє UATV з посиланням на Укрінформ.

Він запевнив, що українська сторона готується до непідписання контракту на транзит російського газу з початку наступного року.

“І український уряд, і НАК “Нафтогаз” здійснюють необхідні заходи для того, щоб бути готовими (на випадок непідписання контракту). В підземних газосховищах в нас зараз на чотири мільярди (кубометрів) більше запасів газу, ніж ми мали у минулому році – на сьогодні це 19,6 млрд (кубометрів). Я маю надію, і це вже заплановано, що на початок опалювального сезону у нас буде близько 21 млрд кубометрів газу, закачаних у газосховища. Тож українська сторона буде готова забезпечити своїх споживачів газом”, – переконаний міністр.

За словами Оржеля, такий сценарій також не відповідає інтересам російської сторони, яка має бути зацікавлена у постачанні газу до Європи.

Раніше віцепрезидент Європейської комісії Марош Шефчович провів брифінг за підсумками тристоронніх газових переговорів з Росією і Україною.

Нагадаємо, що у Брюсселі сьогодні відбулися тристоронні газові переговори.

 

20 Вересня 2019 p. 14:40

Назад