НКРЕКП знизить тариф постачальника «останньої надії» на 23%

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, на наступному засіданні розгляне тариф на послуги постачальника "останньої надії" (ПОН) на IV квартал 2019 року.
 
Проект постанови опублікований на сайті НКРЕКП, повідомила пресслужба нацрегулятора.
 
Відповідно до розрахунків комісії, з 1 жовтня 2019 року тариф ПОН становитиме 373,77 грн за МВт∙год (без ПДВ) - таким чином, він буде знижений на 23,1% у порівнянні з чинним рівнем.
 
Тариф на послуги ПОН розраховується на підставі даних щодо фактичних цін на електричну енергію на ринку «на добу наперед» за перші 2 місяці базового періоду, які визначаються ДП «Оператор ринку».
 
Відповідно до закону "Про ринок електричної енергії", постачальник останньої надії визначається Урядом за результатами конкурсу. Оскільки конкурс не відбувся, тариф на послуги тимчасово призначеного ПОН встановлюється НКРЕКП згідно із затвердженою нею методикою.
 
У грудні 2018 року Уряд призначив ДПЗД «Укрінтеренерго» постачальником «останньої надії» на період з 1 січня 2019 року до 1 січня 2021 року.
 
Чинний тариф "Укрінтеренерго" становить 486,06 грн за МВт∙год (без ПДВ), він був затверджений Нацрегулятором ще у грудні 2018 року. 
 
Нагадаємо, постачальник "останньої надії" забезпечує споживача електроенергією протягом 90 календарних днів за високими тарифами у разі відсутності договору з іншим постачальником.
20 Вересня 2019 p. 11:47

Назад