У кого з одержувачів субсидій можуть вимагати повернути гроші

 

Якщо громадянин отримував субсидію помилково, йому доведеться повернути виплати державі. У яких випадках доведеться повертати нараховані житлові субсидії.

Субсидія, хоч і є безповоротною державною допомогою, закон робить деякі винятки. Законодавство називає дві причини, коли субсидії можуть бути нараховані помилково.

Перша – надання державним органам неправдивої інформації при оформленні субсидій. Якщо громадянину вдалося ввести в оману органи соціального захисту та отримати субсидію, на яку він не мав права, він зобов'язаний повернути усі незаконно нараховані суми.

Крім того, закон зобов'язує отримувача субсидії у місячний строк повідомляти органи соціального захисту про зміну будь-яких обставин, що впливають на надання та розмір субсидії. Держава потрібно повідомити, наприклад, про втрату роботи або підвищення зарплати, одруження, народження дитини, здійснення дорогих покупок.

У такому разі органи соцзахисту наново оцінять, чи має громадянин право на субсидію. Якщо цього не зробити, і це призведе до того, що буде нараховано зайву суму субсидії, її доведеться повернути.

 

 

 

30 Листопада 2021 p. 13:45

Назад