ГоловнаНовини ЖКГЖитлоХарків'яни віддають перевагу новобудовам

Харків'яни віддають перевагу новобудовам

У жовтні попит на первинну нерухомість Харкова в порівнянні з попередніми місяцями виріс в півтора рази, повідомляють експерти ринку

Експерт ринку нерухомості Світлана Якимова пов’язує істотне збільшення попиту коливанням курсу гривня/долар. «Якщо в серпні 2012 року квартиру в новобудові економ-класу хотіли придбати 45% покупців, то вже в жовтні цей показник виріс до 60%. При цьому попит на об'єкти класу «бізнес» і «еліт» залишився на колишньому рівні» - розповіла Світлана Якимова.

Подібний попит відчула й інша будівельна компанія міста. За словами президента будівельної компанії «Авантаж» Анатолія Денисенка, у вересні обсяг їхніх продажів виріс у 2,3 рази в порівнянні з січнем нинішнього року.

Найбільша кількість угод на первинному ринку міста - 69% - зафіксована в так званих «спальних» районах міста.

Проте не всі експерти ринку згодні з таким твердженням. «У місті в останні два-три місяці кількість угод на 20% менша, ніж в аналогічний період минулого року. Але впали продажі «вторинки», а загалом попит на новобудови не змінився», - повідомляє керівник АН «Місто» Сергій Шкільов.

Не помітив підвищення попиту і керуючий ТДВ «Житлобуд-2» Олександр Конюхов. «Очікування людей пов'язані, з можливою загрозою падіння курсу гривні. А оскільки заощадження частіше зберігаються в доларах, їх власники розраховують, що в разі обвалу національної валюти ціни на житло в гривні зростуть, а в доларах можна буде придбати житло дешевше», - розповів Олександр Конюхов.

Також підвищення попиту на новобудови може бути пов'язане з активним інтересом городян до державних програм доступного житла - «Молодіжне кредитування», «30 на 70» і «Здешевлення іпотечних кредитів».

Що стосується прогнозів, то Олександр Конюхов вважає, що надалі буде спостерігатися невелике, але стійке зростання попиту на житло і підвищення його вартості.

Джерело: Время

 
Коментарі (0)