ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняНімеччина прагне зняття санкцій з «Північного потоку-2»

Німеччина прагне зняття санкцій з «Північного потоку-2»

Міністерство економіки Німеччини проводить переговори зі Сполученими Штатами щодо того, як пом’якшити вплив санкцій проти «Північного потоку-2»

Міністерство економіки Німеччини проводить переговори зі Сполученими Штатами щодо того, як пом’якшити вплив санкцій проти «Північного потоку-2» на німецькі компанії, які беруть участь у цьому проєкті.

Про це заявив міністр економіки Німеччини Петер Альтмайєр під час конференції у Берліні.

«Ми говоримо з нашими американськими друзями та партнерами і з російськими про те, як ми можемо обмежити негативний вплив санкцій на німецькі підприємства», — заявив Альтмайєр.

За його словами, Німеччина вважає «Північний потік-2» «економічним проєктом», який має стати вигідним як для європейської, так і для російської сторони.

Зазначимо, що напередодні стало відомо, що судно Газпрому, здатне добудувати «Північний потік-2», вирушило з порту міста Находка на Далекому Сході. Наразі воно прямує до Сінгапуру. Раніше стало відомо, що для того, аби відновити будівництво «Північного потоку-2», цьому кораблю потрібно пливти до данських вод Балтійського моря, де зупинилося будівництво «Північного потоку-2» близько 2 місяців тому. 

У російському Газпромі, зі свого боку, оновили графік завершення «Північного потоку-2»: під час «дня інвестора» у Нью-Йорку компанія повідомила, що очікує добудувати трубопровід до кінця 2020 року. Це означає, що затримка у запуску трубопроводу складе щонайменше 1 рік.

Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

 

 
Коментарі (0)