ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняОператор ГТС: «Північний потік - 2» не буде добудований раніше 2021 року

Оператор ГТС: «Північний потік - 2» не буде добудований раніше 2021 року

Глава компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон заявив, що країна готова до нульового транзиту

Глава компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон заявив, що країна готова до нульового транзиту.

Росія не добудує газопровід "Північний потік - 2" раніше 2021 року. Таку думку глава компанії "Оператор газотранспортної системи України" Сергій Макогон висловив LIGA.net в інтерв'ю, яке було опубліковано 8 квітня.

"Уже зараз очевидно, що" Газпром "не зможе закінчити цей проект раніше 2021 року. До нульового транзиту ми готові. І наша програма оптимізації спрямована на підготовку до цього сценарію. Але ми не припиняємо боротися проти проекту" Північний потік - 2 "і розраховуємо на підтримку і американських, і європейських партнерів, так як "Північний потік - 2" несе ризики не тільки для України, але і для всієї Європи, підвищуючи її залежність від поставок газу з РФ ", - сказав він.

За словами Макогона, Україна працює над альтернативними способами використання ГТС.

"Ми запустили транзит через Україну між європейськими країнами і розглядаємо можливість поставок американського LNG (зріджений природний газ. -" ГОРДОН ") через Польщу і далі в країни Східний Європи. Також я бачу великий потенціал у розвитку бізнесу з сезонного зберігання газу в українських ПСГ" , - пояснив глава компанії-оператора.

Нагадаємо, вартість проекту - € 9,5 млрд, його навпіл фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie і австрійська OMV.

У 2018 році Німеччина, Фінляндія і Швеція дозволили прокладати трубопровід через свою територію, Данія залишалася останньою країною, яка не дозволяла. Через це оператор проекту запропонував прокласти трубопровід в обхід Данії. 30 жовтня 2019 року Датське енергетичне агентство дало дозвіл на будівництво ділянки газопроводу "Північний потік - 2", що проходить по континентальному шельфу Данії.

 

 
Коментарі (0)