ГоловнаНовини ЖКГОпалювальний сезон 2022-2023Субвенція на погашення заборгованості з різниці в тарифах вже надходить на рахунки громад - Мінрегіон

Субвенція на погашення заборгованості з різниці в тарифах вже надходить на рахунки громад - Мінрегіон

Субвенція на погашення заборгованості різниці в тарифах вже надходить на рахунки громад. Кошти спрямовані для погашення заборгованості підприємств ТКЕ та ВКГ перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий газ.
Субвенція на погашення заборгованості різниці в тарифах вже надходить на рахунки громад. Кошти спрямовані для погашення заборгованості підприємств ТКЕ та ВКГ перед НАК «Нафтогаз України» за спожитий газ.
 
Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад і територій Україна.  
 
«Реструктуризація заборгованості підприємств теплопостачання за спожиті енергоносії – один з пунктів Меморандуму щодо сталого проходження опалювального сезону. Як і планувалося, з державного бюджету надається субвенція громадам для погашення заборгованості. Для цього у Державному бюджеті передбачено майже 27 млрд грн. Процес перерахунку коштів триває, наразі майже 14 млрд спрямовані у бюджети громад», – говориться у повідомлені. 
 
Для кожного регіону передбачено відповідно до узгоджених Територіальними комісіями суми заборгованості з різниці в тарифах. Йдеться про 376 підприємств, з яких – 205 ТКЕ та 171 ВКГ.
 
Кошти в рамках субвенції будуть спрямовані на погашення заборгованості за спожитий природний газ перед НАК «Нафтогаз України».
 
Нагадаємо, вперше з початку опалювального сезону борги ТКЕ за газ для виробництва тепла зросли 30 листопада – на 89 мільйонів гривень. Протягом наступного тижня (до 7 грудня) заборгованість підвищилась ще на 135 млн грн. У відносних значеннях сукупний борг перед "Нафтогазом" з 30 листопада зріс на 0,4% - до 57,7 млрд грн (станом на 14 грудня).
 

Найактивніше борги за тепло в цей період нарощували: Криворізька теплоцентраль (+23,9 млн грн)  АТ "Сєвєродонецька ТЕЦ" (+18,5 млн грн), АТ "Сумське НВО" (+17,7 млн грн), "Миколаївоблтеплоенерго ОКП" (+11,2 млн грн). 

 
Коментарі (0)