Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Mon, 24 Jan 2022 14:15:30 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Електроенергія для бізнесу подешевшала на 7,5%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jelektrojenergja-dlja-bznesu-podeshevshala-na-75-65623 Mon, 24 Jan 2022 13:55:00 +0300 message  

Середньозважена добова ціна електроенергії на ринку "на добу вперед" (РСВ) в об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України станом на 24 січня знизилася на 7,5%, або на 233,86 гривні/МВт-год до 2 869,65 гривні/ МВт-год у порівнянні з 17 січня.

Про це свідчать дані державного підприємства "Оператор ринку", повідомляють Українські Новини.

За вказаний період середньозважена ціна електроенергії на РСВ у межах "Бурштинського енергоострова" знизилася на 0,2%, або на 5,12 гривні/МВт-год до 2588,28 гривні/МВт-год.

Як повідомляли Українські Новини, середньозважена добова ціна електроенергії на ринку "на добу вперед" (РСВ) в об'єднаній енергосистемі (ОЕС) України станом на 17 січня знизилася на 2,7%, або на 86,35 гривні/МВт-год. 103,51 гривні/МВт-год. ​​порівняно з 10 січня.

12 листопада Національна комісія держрегулювання енергетики та комунальних послуг запровадила обмеження для трейдерів на обсяг максимального продажу електрики на РСВ на рівні, що не перевищує різницю між купівлею (та імпортом) електроенергії та її продажем (та експортом) на ринку двосторонніх договорів (ДД).

 

 

]]>
<![CDATA[Тепер податківці можуть стягувати гроші без звернення до суду]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/teper-podatkvc-mozhut-stjaguvati-grosh-bez-zvernennja-do-sudu-65622 Mon, 24 Jan 2022 12:40:00 +0300 message Набув чинності закон, за яким податківці можуть ухвалити рішення про стягнення грошей у рахунок погашення податкового боргу без звернення до суд, це передбачається змінами до Податкового кодексу, які вносить законопроект №5600, про що повідомляє сайт ДПС.
 
Застосування позасудової процедури стягнення застосовуватиметься до податкового боргу, що виник у результаті несплати платником податків самостійно задекларованих грошових (податкових) зобов’язань.
 
Так, керівник (його заступник або уповноважена особа) контролюючого органу може ухвалити рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, якщо:
 
• податковий борг виник у результаті несплати самостійно задекларованих платником податків сум (без обмежень у сумі);
• борг не сплачується протягом 90 календарних днів, наступних за останнім днем ​​граничного терміну сплати узгодженого грошового зобов’язання;
• у разі відсутності або наявності в меншій сумі непогашеного зобов’язання держави щодо повернення такому платнику податків помилково або надмірно сплачених ним грошових зобов’язань або бюджетного відшкодування податку на додану вартість. Тобто, у разі наявності непогашеного зобов’язання держави перед платником податків у сумі, меншій за суму податкового боргу, рішення про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу приймається контролюючим органом у межах різниці між сумою податкового боргу та сумою зобов’язання держави.
 

Проте, стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу, яке виникло внаслідок несплати донарахованих за результатами контрольно-перевірочної роботи сум грошових зобов’язань, проводиться, як і раніше, на підставі рішення суду. 

]]>
<![CDATA[Ощадбанк продовжив строк дії банківських карток для переселенців]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/oshhadbank-prodovzhiv-strok-dji-bankvskih-kartok-dlja-pereselencv-65621 Mon, 24 Jan 2022 12:06:00 +0300 message Ощадбанк продовжив строк дії старих банківських карток для пенсіонерів-переселенців із Донецька та Луганська до 31 березня цього року, що може стати останнім продовженням.
 
Про це повідомила начальник Донецького обласного управління Ощадбанку Світлана Івенко у інтерв'ю виданню Донбас.Реалії.
 
«Сьогодні кінцева дата – 31 березня 2022 року. Ще раз закликаю людей звернутися до відділень Ощадбанку», - сказала вона.
 
Івенко нагадала, що протягом останніх двох років від початку карантину Ощадбанк продовжував строк дії банківських карток.
 
«Ці дії були винятковим рішенням, щоб дати можливість жителям ОРДЛО встигнути звернутися до нас. Тобто вже було два роки, щоби отримати ці картки. Останнє рішення ухвалили через рішення влади щодо продовження адаптивного карантину», - додала вона.
 
За словами начальниці Донецького обласного управління Ощадбанку, лише за грудень приблизно 8 тисяч жителів окупованих територій звернулися до відділень банку в Донецькій області, незважаючи на лише один відкритий КПВВ.
 

«У середньому 700-800 людей щодня звертаються до нас», - повідомила вона, зазначивши, що більш ніж 100 тисяч карток продовжують чекати на своїх власників. 

]]>
<![CDATA[Сумчани "у робочому порядку" отримали новий тариф на опалення та гарячу воду ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sumchani-u-robochomu-porjadku-otrimali-novij-tarif-na-opalennja-ta-garjachu-vodu--65620 Mon, 24 Jan 2022 11:24:00 +0300 message
Розглянувши заяву підприємства «Сумитеплоенерго» з проханням про зміну тарифів на теплову енергію, Сумська міськрада ухвалила рішення «Про коригування Товариству з обмеженою відповідальністю «Сумитеплоенерго» тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, тарифів на послуги з постачання теплової енергії та постачання гарячої води», рішення опубліковане на Інформаційному порталі Сумської міськради 21 січня 2022 року.
 
У рішенні виконкому йдеться, що для ТОВ «Сумитеплоенерго» встановлюються нові тарифи на економічно обґрунтованому рівні:
 
Послуга з постачання теплової енергії:
 • для населення – 2571,37 грн за 1 Гкал (з ПДВ); + 38,5%
 • для бюджетних установ – 3403,00 грн. за 1 Гкал (з ПДВ); +32,3%
 • для інших споживачів – 4101,43 грн. за 1 Гкал (з ПДВ); +78,1%
 • для релігійних інституцій – 2 988,83 грн. за 1 Гкал (з ПДВ); +57,6%
Послуга з гарячої води:
 • для населення – 131,70 грн/м3 (з ПДВ); +35,4%
 • для бюджетних установ – 169,13 грн/м3 (з ПДВ); +30,6%
 • для інших споживачів – 200,56 грн/м3 (з ПДВ)». + 70,8%
На інформаційному порталі Сумської міськради йдеться, що рішення було ухвалено 18 січня, а опубліковано 21 січня 2022 року.
 
Як повідомляє Данкор онлайн, під час засідання виконкому 18 січня таке рішення не розглядалося. Тобто воно прийняте у робочому порядку (за погодженням – шляхом збору підписів – ред.), про що розповіла депутат Сумської міськради Ірина Дяденко. Але, згідно з регламентом роботи виконавчих органів Сумської міськради, рішення щодо тарифів не може бути прийняте в такому порядку.
 
Рішення виконавчого комітету вже підписано мером міста Суми Олександром Лисенком та набуло чинності з моменту публікації на офіційному вебсайті Сумської міської ради.
]]>
<![CDATA[Оприлюднено проєкт Нацплану з розвитку ВДЕ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/opriljudneno-projekt-nacplanu-z-rozvitku-vde-65619 Mon, 24 Jan 2022 10:45:00 +0300 message Держагентство з енергоефективності та енергозбереження виносить на громадське обговорення розроблений проєкт Національного плану дій з розвитку відновлюваної енергетики на період до 2030 року, про це повідомила пресслужба Держенергоефективності.
 
"Національний план не тільки встановлює цілі розвитку галузі до 2030 року, а й передбачає заходи, які забезпечать збалансований розвиток відновлюваної електроенергетики, теплоенергетики та споживання відновлюваних джерел на транспорті", - говориться у повідомлені.
 
У проєкті визначено індикативну ціль споживання енергії з відновлюваних джерел у 2030 році на рівні 27%, у тому числі у секторах:
 
- електроенергетики – 25%;
- опалення та охолодження – 35%;
- транспорту – 14%.
 
Визначається запровадження механізму видачі гарантії походження електроенергії та стимулювання використання енергоносіїв з ВДЕ у транспортному секторі.
 
"Під час підготовки НПД ВЕ 2030 враховано реальний стан відновлюваної енергетики та відповідні цільові показники, визначені у вже затверджених державних стратегічних документах та європейських директивах, а також пропозиції центральних органів виконавчої влади, профільних організацій, експертів та наукових установ", - вказали в Держенергоефективності.
 
Документ направлений на погодження до зацікавлених органів виконавчої влади, а його обговорення триватиме до 20 лютого 2022 року, додали в Держагентстві.
 
Нагадаємо, проєкт плану підготовлено на виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23.03.2021 року "Про виклики і загрози національній безпеці України в екологічній сфері та першочергові заходи щодо їх нейтралізації", введеного в дію указом президента України №111 від 23.03.2021 року . 
 

Проєкт вже погоджено з Міністерство енергетики України. 

]]>
<![CDATA[Покрокова інструкція подачі річної декларації ФОПів у застосунку Дія]]> http://law.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pokrokova-nstrukcja-podach-rchnoji-deklaracji-fopv-u-zastosunku-dja-65618 Mon, 24 Jan 2022 10:10:00 +0300 message Тепер ФОПи 1-3 групи можуть подати річну декларацію у застосунку Дія. Це можна зробити з будь-якого місця у декілька кліків, про це повідомила пресслужба Міністерства цифрової трансформації України.
 
«Після запуску перших послуг в Дії зручна податкова онлайн стала новою реальністю для українських підприємців. Сплатити податки і збори ФОП, переглянути декларації та розрахунки за минулі періоди, — все це можна зробити на порталі та в застосунку Дія. Зараз до цих послуг ми додали ще подачу об’єднаної річної декларації у застосунку для ФОП. Ми максимально спростили послугу, зробили її доступною для кожного підприємця», — говориться у повідомлені.
 
Усі дані та суми в декларації редагуються. Тому уважно перевірте та виправте за необхідності. Внизу під кнопкою «Підписати та надіслати» ви можете завантажити PDF-файл із попередньою версією, щоб перевірити заповнені поля.
 
Як подати декларацію ФОПам 1 та 2 груп:
 • У застосунку Дія у розділі Послуги оберіть «Податки ФОП»
 • Натисніть «Декларації»
 • Введіть суму доходу за рік
 • Введіть контактні дані
 • Дія заповнить дані про Єдиний податок та Єдиний соціальний внесок.
 • Підпишіть декларацію Дія.Підписом.
Як подати декларацію ФОПам 3 групи:
 • У застосунку Дія у розділі Послуги оберіть «Податки ФОП»
 • Натисніть «Декларації»
 • Декларація заповнюється за принципом всіх попередніх періодів — потрібно внести суму доходу лише за 4 квартал. Дія зробить запит до Податкової на декларацію за три квартали і підтягне суму задекларованого доходу за 9 місяців. Загальна сума доходу рахується шляхом додавання суми задекларованого за 9 місяців доходу та вказаного доходу за 4 квартал.
 • Введіть контактні дані
 • Сума податку до сплати сформується автоматично, а дані про Єдиний соціальний внесок заповнить Дія
 • Підпишіть декларацію Дія.Підписом.
 

Послуга розроблена Міністерством цифрової трансформації України 

]]>
<![CDATA[У США побоюються, що вторгнення Росії в Україну може вдарити по поставках газу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-ssha-pobojujutsja-shho-vtorgnennja-rosji-v-ukrajinu-mozhe-vdariti-po-postavkah-gazu-65617 Mon, 24 Jan 2022 09:39:00 +0300 message США ведуть переговори з Катаром та іншими великими експортерами про постачання скрапленого газу в Європу. У США побоюються, що вторгнення Росії в Україну може вдарити по поставках, про це повідомляє Financial Times.
 
Гостра потреба у пошуку альтернатив виникла після того, як переговори з держсекретаря США Ентоні Блінкена з російським міністром закордонних справ Сергієм Лавровим показали мінімальний прогрес.
 
У виданні зазначають, що існує потенціал довгострокових гарантій поставок газу з Катару, оскільки країн планує значно збільшити виробництво палива протягом декількох років. При цьому в короткостроковій перспективі це буде залежати від готовності інших країн-клієнтів перенаправити поставки та наявності нерозподіленого газу.
 
Катар вже почав переговори про можливі поставки з Євросоюзом і Великобританією.
 
Нагадаємо, середньодобовий транзит природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України з початку року становить 52,4 млн куб. м, що є мінімальним за останні чотири роки.
 

"Газпром" не став бронювати на лютий додаткову транзитну потужність через Україну, попри те, що мав таку можливість. До речі, за 16 діб січня 2019-го середньодобовий обсяг транзиту становив понад 250 млн куб. м газу, у "ковідному" 2020-му - 83,4 млн куб. м, 2021-го - 124,6 млн куб. м, 2022-го - загалом 52,4 млн куб. м газу. 

]]>
<![CDATA[Івано-Франківська область знову переходить у «червону» карантинну зону]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vano-frankvska-oblast-znovu-perehodit-u-chervonu-karantinnu-zonu-65616 Mon, 24 Jan 2022 09:07:00 +0300 message Відсьогодні, 24 січня 2022 року, Івано-Франківська область переходить на «червоний» рівень епідемічної небезпеки у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад та територій України.
 
Відповідне рішення було прийнято на позачерговому засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (ТЕБ та НС).
 

«Після новорічних свят ситуація з поширенням захворюваності на COVID-19 погіршилася. Зокрема, в Івано-Франківській області за останню добу виявлено майже 2,5 тисячі нових випадків коронавірусної хвороби. Тож прийнято рішення про встановлення в регіоні «червоного» рівня епіднебезпеки. Необхідно посилювати протиепідемічні заходи та нарощувати темпи вакцинації. Звертаюся до громадян, які зробили останню дозу вакцини від коронавірусу більше пів року тому, — наразі є всі можливості, аби зробити бустерну дозу щеплення. Тож не зволікайте та захистіть себе та свої рідних»,– говориться у повідомлені пресслужби. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 24 січня, погода в Україні буде морозною]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-24-schnja-pogoda-v-ukrajin-bude-moroznoju-65615 Mon, 24 Jan 2022 08:07:00 +0300 message Сьогодні, 24 січня, погода в Україні буде морозною. "Мінусова" температура вдарить у кожній області. Крім того, у частині регіонів сніжитиме, прогнозує Укргідрометцентр.
 
Найхолодніше буде на Заході та Півночі. Там прогнозують -5...-7 градусів. На Закарпатті вдень буде -6...-8, а вночі – взагалі -14...-16.
 
На Сході ситуація не надто тепліша. Стовпчики термометрів опустяться до -4...-6. Однак у Донецькій області буде -3...-5. У Центрі – теж -4...-6. На Півдні, зокрема у Херсонській та Миколаївській області обіцяють -3...-5, в Одеській – -2...-4.
 
У Києві понеділок щипатиме за носа й щоки, вдень до -5...-7 градусів. 
 
Потепління прийде в Україну з другої половини тижня. Спочатку воно охопить західні та північні області.
 
Прогноз погоди у містах України
 
Ужгород – -6...-8
 
Львів – -5...-7
 
Івано-Франківськ – -5...-7
 
Тернопіль – -4...-6
 
Чернівці – -4...-6
 
Хмельницький – -4...-6
 
Луцьк – -4...-6
 
Рівне – -4...-6
 
Житомир – -4...-6
 
Вінниця – -4...-6
 
Одеса – -2...-4
 
Миколаїв – -3...-5
 
Херсон – -3...-5
 
Сімферополь – -2...-4
 
Кропивницький – -4...-6
 
Черкаси – -4...-6
 
Чернігів – -5...-7
 
Суми – -5...-7
 
Полтава – -5...-7
 
Дніпро – -3...-5
 
Запоріжжя – -2...-4
 
Донецьк – -4...-6
 
Луганськ – -3...-5
 

Харків – -4...-6 

]]>
<![CDATA[РФ може отримати компенсацію, якщо Північний потік-2 не сертифікують]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rf-mozhe-otrimati-kompensacju-jakshho-pvnchnij-potk-2-ne-sertifkujut-65613 Fri, 21 Jan 2022 17:35:00 +0300 message  

Росія не отримає жодної компенсації, якщо газопровід Північний потік-2 не буде сертифікований як відповідний до правових норм Євросоюзу. Про це заявив віце-канцлер та міністр економіки Німеччини Роберт Хабек в інтерв'ю Der Spiegel.

Хабек нагадав, що Федеральне агентство з комунікацій зараз призупинило процедуру сертифікації СП-2. Якщо процедуру буде відновлено, її метою буде встановити: чи дотримані умови сертифікації газопроводу. Це означає, що СП-2 має повністю відповідати вимогам законодавства Німеччини та Євросоюзу.

"Якщо виявиться, що це не так, компенсація не належить", - сказав Хабек.

Відповідаючи на запитання щодо можливості використовувати СП-2 як об'єкт санкцій у разі нового вторгнення Росії в Україну, віце-канцлер сказав, що уряд ФРН не пов'язує ці дві теми. Однак він зазначив, що в липні 2021 року Німеччина та США погодили заяву про те, що Росія "отримає наслідки", якщо надумає використовувати енергетику як зброю.

"Росія знає, що перехід нею "червоних ліній" призведе до суворих санкцій, які вже підготовлені", – сказав Хабек.

Віце-канцлер вважає СП-2 "геополітичним проектом", бо завдяки цьому газопроводу "Україна як транзитна країна стає зайвою".

Він також назвав безумовним фактом економічну залежність Німеччини від російського газу, оскільки зараз країна отримує 55% газу із Росії. Хабек вважає одним із своїх завдань як міністра енергетики зниження цієї залежності.

 

 

]]>
<![CDATA[У Києві створили три нові автобусні маршрути]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kijev-stvorili-tri-nov-avtobusn-marshruti-65612 Fri, 21 Jan 2022 16:59:00 +0300 message  

З 20 січня розпочнуть роботу нові автобусні маршрути звичайного режиму руху №№ 22, 36, 50. А маршрутні таксі №№ 220, 500 припинять роботу.

Київпастранс повідомив, що рух маршрутів буде організовано ефективно для пасажирів.

Автобус № 22 «Вулиця Тростянецька — вулиця Медова» курсуватиме за наступною схемою: вулиця Тростянецька — вулиця Архітектора Вербицького — вулиця Декабристів (у зворотному напрямку — вулиця Ревуцького) — проспект Миколи Бажана — Південний міст — вулиця Саперно-Слобідська — проспект Науки — Деміївська площа — проспект Валерія Лобановського — Севастопольська площа — вулиця Святослава Хороброго (Народного Ополчення).

Траса автобусного маршруту № 22 повністю дублює схему маршрутного таксі № 220.

Автобус № 36 «Вулиця Сирецька — станція метро «Дорогожичі» їздитиме за наступною схемою: вулиця Кирилівська — Цукровий провулок — вулиця Сирецька — вулиця Ольжича — вулиця Олени Теліги — вулиця Юрія Іллєнка, у зворотному напрямку — вулиця Оранжерейна — вулиця Дорогожицька — вулиця Олени Теліги — вулиця Ольжича — вулиця Сирецька — вулиця Кирилівська;

Автобус № 50 «Вулиця Північна — залізничний вокзал Центральний» курсуватимеза наступною схемою: вулиця Північна — проспект Героїв Сталінграда — вулиця Героїв Дніпра — Оболонський проспект — проспект Степана Бандери — вулиця Олени Теліги — вулиця Юрія Іллєнка — вулиця Січових Стрільців — вулиця В’ячеслава Чорновола — проспект Перемоги — вулиця Старовокзальна — вулиця Жилянська — вулиця Симона Петлюри — Вокзальна площа.

Траса автобусного маршруту № 50 повністю дублює схему маршрутного таксі № 500.

Оплата проїзду здійснюватиметься шляхом валідації електронного квитка (електронна картка, QR-код, Картка киянина, учнівський електронний квиток).

Перевезення пасажирів пільгових категорій буде забезпечуватись без обмежень.

В автобусах контроль за оплатою проїзду будуть здійснювати контролери пасажирського транспорту КП «Київпастранс».

 

 

]]>
<![CDATA[За рік житло в україні здорожчало на майже 18%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/za-rk-zhitlo-v-ukrajin-zdorozhchalo-na-majzhe-18-65611 Fri, 21 Jan 2022 15:55:00 +0300 message  

Індекс цін на житло в Україні за підсумками четвертого кварталу 2021 року становить 117,7% порівняно з аналогічним періодом 2020 року.

Про це повідомили у Державній службі статистики, передає Інтерфакс-Україна.

За даними Держстату, ціни на первинному ринку зросли на 16,7%. Найбільше подорожчали трикімнатні квартири – на 18,4%, найменше – однокімнатні (на 16%).

Водночас на вторинному ринку житло подорожчало за рік на 18,4%. Найменше додали в ціні однокімнатні квартири – 17,9%, найбільше – трикімнатні (19,2%).

Порівняно з третім кварталом 2021 року ціни на житло зросли на 3,4%, на первинному ринку – на 3,8%, на вторинному – на 3,1%.

 

 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>