Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Wed, 01 Apr 2020 12:11:13 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[З початку року борг населення за постачання та розподіл газу - 28,6 млрд грн]]> http://statistic.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-pochatku-roku-borg-naselennja-za-postachannja-ta-rozpodl-gazu---286-mlrd-grn-59325 Wed, 01 Apr 2020 11:35:00 +0300 message На кінець лютого 2020 року заборгованість населення за постачання та розподіл природного газу склала 28,6 млрд грн, а за постачання теплової енергії та гарячої води 22,4 млрд грн. 
 
Такі  дані повідомляє пресслужба Держстатистики України.
 
"На кінець лютого 2020 року заборгованість населення зі сплати за постачання та розподіл природного газу становила 28,6 млрд грн, за постачання теплової енергії та гарячої води – 22,4 млрд грн, за постачання та розподіл електричної енергії – 5,4 млрд грн, за централізоване водопостачання та водовідведення – 4,8 млрд грн, за управління багатоквартирним будинком – 4,6 млрд грн, за надання послуг з вивезення побутових відходів – 0,9 млрд грн", - йдеться у повідомленні.
 
Зазначається, що у лютому з населенням було укладено 5,5 тис. договорів щодо погашення реструктуризованої заборгованості на загальну суму 59 млн грн.
 

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, міста Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях. 

]]>
<![CDATA[МОЗ дозволило торговельним ринкам працювати під час карантину]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/moz-dozvolilo-torgovelnim-rinkam-pracjuvati-pd-chas-karantinu-59323 Wed, 01 Apr 2020 10:27:00 +0300 message Міністерство охорони здоров'я України визначило умови, за яких торговельним ринкам дозволено працювати під час поширення коронавірусної інфекції в Україні.
 
Так, постановою Головного державного санітарного лікаря дано рекомендації органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування щодо можливості відкриття продуктових ринків, якщо в населення є проблеми з доступом до харчових продуктів та при дотриманні на ринках таких умов:
  • здійснювати торговельну діяльність можуть лише зареєстровані оператори ринку харчових продуктів;
  • на 20 квадратних метрах торговельної площі може перебувати щонайбільше один відвідувач;
  • забезпечити можливість покупцям у чергах тримати дистанцію не менш ніж 1,5 метра;
  • забезпечити персонал засобами індивідуального захисту;
  • забезпечити дотримання протиепідемічних заходів;
  • для ринків вихідного дня забезпечити відстань між місцями торгівлі не менш ніж 3 метри.
Відповідна Постанова підписана 31 березня 2020 року заступником Міністра охорони здоров’я України, Головним державним санітарним лікарем України та керівником робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня Віктор Ляшко.
 
Дотримання умов співробітниками торговельних ринків будуть контролювати відповідні органи.
 
Відповідальність за дотримання умов при відкритті ринків і рішення про доцільність їх відкриття повністю залежить від рішень органів місцевого самоврядування.
 

У разі зловживань, якщо комерційні інтереси переважатимуть над суспільними, буде прийнято відповідні коригування. 

]]>
<![CDATA[У лютому українці сплатили за комуналку 19,8 млрд гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-ljutomu-ukrajinc-splatili-za-komunalku-198-mlrd-griven-59322 Wed, 01 Apr 2020 09:51:00 +0300 message За лютий 2020 року населення України сплатило за житлово-комунальні послуги 19,8 млрд грн, а кияни сплатили 2,3 млрд гривень, таки цифри повідомляє пресслужба Держстатистики України.
 
“У лютому 2020р. населенням країни сплачено за житлово-комунальні послуги 19,8 млрд.грн (100,8% нарахованих за цей період сум)” — йдеться у повідомленні.
 
Так, у Києві за житлово комунальні послуги  було сплачено 2,3 млрд грн; понад 2 млрд грн у Дніпропетровській області; 1,5 млрд грн у Харківській області; 1,1 млрд грн у Львівській.
 
Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.
 

Нагадаємо, Кабмін спростив порядок надання субсидій для громадян, які втратили роботу у зв’язку з карантином та стали на облік як безробітні. 

]]>
<![CDATA[ВР перенесла кінцевий строк вибору моделі договорів на комунальні послуги]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vr-perenesla-kncevij-strok-viboru-model-dogovorv-na-komunaln-poslugi-59321 Wed, 01 Apr 2020 09:08:00 +0300 message Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)», яким, зокрема, переноситься кінцева дата переукладення договорів співвласників багатоквартирних будинків з виконавцями комунальних послуг.
 
Про це повідомила пресслужба Кабміну.
 
Отже, співвласники багатоквартирних будинків мають обрати модель договору на комунальні послуги (крім послуг з постачання електричної енергії та природного газу) не до 1 травня 2020 року, як було визначено в Законі України «Про житлово-комунальні послуги», а протягом п’яти місяців з дня завершення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України.
 
Співвласники багатоквартирних будинків, незалежно від обраної ними форми управління будинком, зобов’язані прийняти рішення щодо кожного виду комунальної послуги, а виконавці комунальних послуг – укласти із ними договори про надання комунальних послуг відповідно до обраної співвласниками моделі організації договірних відносин.
 
Нагадаємо, договори про надання житлово-комунальних послуг укладаються відповідно до типових або примірних договорів, затверджених Кабінетом Міністрів України або іншими уповноваженими законом державними органами відповідно до Закону.
 
Такі договори можуть затверджуватися окремо для різних моделей організації договірних відносин (індивідуальний договір та колективний договір) та для різних категорій споживачів (індивідуальний споживач, колективний споживач).

Договір про надання комунальних послуг укладається строком на один рік. Проте якщо за один місяць до закінчення зазначеного строку жодна із сторін не повідомить письмово другу сторону про відмову від договору, договір вважається автоматично продовженим на черговий рік. Таким чином, переукладати договори щороку немає потреби. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні, 1 квітня, погода в Україні буде сонячною, сухою та теплою]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-1-kvtnja-pogoda-v-ukrajin-bude-sonjachnoju-suhoju-ta-teploju-59320 Wed, 01 Apr 2020 07:46:00 +0300 message Сьогодні, 1 квітня, погода в Україні буде сонячною, сухою та теплою. Однак вночі температура повітря подекуди опуститься до -7 градусів морозу, прогнозує Укргідрометцентр.
 
Вдень синоптики обіцяють сонячну погоду. Найтепліше буде на Закарпатті – від +8 до +10 градусів тепла. На решті території країни температура повітря триматиметься у межах від +5 до +8 градусів.
 
Вітер із колючого північного зміниться на м'якіший західний, а там й до південно-західного недалеко.
 
У Києві середа буде також сонячною та теплою. Вдень від +5 до +7 градусів тепла, а вночі – -3...-5 градусів морозу.
 
Прогноз погоди на середу, 1 квітня, у містах України:
 
Ужгород – +8…+10
 
Львів – +5…+7
 
Івано-Франківськ – +5…+7
 
Тернопіль – +5…+7
 
Чернівці – +6…+8
 
Хмельницький – +5…+7
 
Луцьк – +5…+7
 
Рівне – +5…+7
 
Житомир – +5…+7
 
Вінниця – +5…+7
 
Одеса – +5…+7
 
Миколаїв – +7…+9
 
Херсон – +6…+8
 
Сімферополь – +7…+9
 
Кропивницький – +5…+7
 
Черкаси – +5…+7
 
Чернігів – +5…+7
 
Суми – +4…+6
 
Полтава – +5…+7
 
Дніпро – +6…+8
 
Запоріжжя – +7…+9
 
Донецьк – +5…+7
 
Луганськ – +5…+7
 

Харків – +5…+7 

]]>
<![CDATA[У Раді вже зареєстровано три проекти щодо скасування ринку землі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-rad-vzhe-zarejestrovano-tri-projekti-shhodo-skasuvannja-rinku-zeml-59319 Tue, 31 Mar 2020 18:25:00 +0300 message Після того, як Верховна Рада України проголосувала за створення ринку землі, в парламенті почали реєструвати проекти постанови про скасування цього рішення.

Так, за станом на, 31 березня, були зареєстровані відразу три проекти: Юлії Тимошенко і Вадима Івченко («Батьківщина»), Оксани Савчук (позафракційна) і Антона Полякова (екс- «слуга народу», а нині позафракційний) .

Як раніше повідомлялось, згідно з прийнятим народними депутатами України закону, ринок землі в Україні планують запустити з 1 липня 2021 року. Документ, зокрема, передбачає, що до 1 січня 2024 року встановлюється ліміт: в «одні руки» - не більше 100 га. 

]]>
<![CDATA[Прем'єр пояснив, навіщо урізали субсидії, які планували збільшити]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/premjer-pojasniv-navshho-urzali-subsidji-jak-planuvali-zblshiti-59318 Tue, 31 Mar 2020 17:35:00 +0300 message Рішення зменшити фінансування житлових субсидій, які хотіли збільшити під час карантину, на 8,3 млрд гривень, пояснили їх економією через теплу зиму.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль пояснює ініціативу Кабінету Міністрів зменшити фінансування житлових субсидій, які хотіли збільшити під час карантину, на 8,3 млрд гривень їх економією через теплу зиму.

Про це він повідомив в ході телепередачі "Свобода слова" на телеканалі ICTV.

"У нас була тепла зима, ми отримали економію 8 млрд гривень з виплати субсидій - це кошти, які не були використані на допомогу людям. Ми запропонували ці кошти покласти в фонд по боротьбі з коронавірусів і віддати їх людям безпосередньо, тобто ці кошти, які ми забрали зі статті, де б вони були списані до складу майбутніх доходів державного бюджету ", - сказав прем'єр.

Шмигаль зазначив, що кошти з фонду по боротьбі з коронавірусів, який уряд пропонує створити в державному бюджеті, будуть спрямовані на допомогу лікарям, закупівлю ліків, підтримку людей, які втратили роботу, і підтримку пенсіонерів.

Прем'єр запевнив, що механізм фінансування з фонду буде зрозумілим і прозорим.

]]>
<![CDATA[ВВП України у 2020 році впаде на 2,6%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vvp-ukrajini-u-2020-roc-vpade-na-26-59317 Tue, 31 Mar 2020 16:40:00 +0300 message Аналітики не виключають і більшого падіння української економіки

Фінансовий конгломерат J.P. Morgan прогнозує спад ВВП України в 2020 році на 2,6%. Аналітики припускають і падіння більше 2,6%, оскільки прогноз обмежений тільки першими двома кварталами цього року. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

«Ми очікуємо великого падіння в І півріччі 2020 року, в основному в другому кварталі, а потім сильного відскоку протягом ІІ півріччя. Падіння в другому кварталі, ймовірно, буде значним, тобто приблизно на 30%, тому що Україна стикається із сильним зовнішнім шоком і зупиненнями внутрішнього виробництва», – пояснив J.P. Morgan.

Виплати за зовнішнім боргом в 2020 році становлять близько $16 млрд. Згідно з представленим прогнозом, в поточному році валютні резерви скоротяться приблизно до $19 млрд переважно через великі платежі за державним зовнішнім боргом на суму $8.3 млрд включно з відсотками.

Аналітики оцінюють дефіцит фінансування приблизно в $6.6 млрд у поточному році. Однак у 2021 році очікують чистий приплив у  $5 млрд, що дасть змогу відновити резерви до $24 млрд.

Згідно з прогнозом, дефіцит держбюджету цього року збільшиться до 4,7% ВВП. Інфляція зросте до 4,6%, а номінальний ВВП становитиме 4 трлн грн.

Однак у 2021 році ВВП України може зрости на 5,1%.

Нагадаємо, що в четвертому кварталі зростання реального ВВП України сповільнилося до 1,5% порівняно з аналогічним кварталом попереднього року. Реальний ВВП зріс на 0,1%.

За підсумками 2019 року темпи зростання ВВП в Україні сповільнилося до 3,3% з 3,4% у 2018 році. Промислове виробництво скоротилося 1,8% порівняно з 2018 роком.

 

]]>
<![CDATA[В «Слузі народу» все ще планують земельний референдум]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-sluz-narodu-vse-shhe-planujut-zemelnij-referendum-59316 Tue, 31 Mar 2020 15:45:00 +0300 message В партії "Слуга народу" очікують на проведення референдуму щодо продажу сільськогосподарської землі іноземцям до кінця року. Для цього необхідно прийняти закон "Про референдум". Про це лідер партії Олександр Корнієнко повідомив в ефірі "Свобода слова" на ICTV

"Зараз цей проєкт (закон "Про референдум", – УП)  уже був на реєстрації, але надзвичайна ситуація з коронавірусом трохи коригує ці плани. Я думаю, що коли ми вийдемо з цього піке і повернемось з карантину до роботи Верховної Ради, ми  почнемо реєструвати та приймати закон "Про референдум", і далі, коли цей закон вступить в дію, тоді ми можемо починати ініціювати подібні референдуми, зокрема про допуск іноземців до купівлі. Я сподіваюсь, що до наступного року, можливо до часу вступу в дію закон про обіг сільськогосподарських земель, ми зможемо вже мати предметні відповіді на ці питання і від народу" - заявив Олександр Корнієнко.

За словами лідера партії, у законопроєкті щодо земельної реформи норми виписані таким чином, щоб запровадити ринок землі якомога безпечніше. 

Нагадаємо, 31 березня Верховна Рада ухвалила закон про обіг земель сільськогосподарського призначення. За це рішення проголосувало 259 народних депутатів.

 

]]>
<![CDATA[На зарплатах чиновників в Кабміні планують заощадити 1,5 мільярда]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-zarplatah-chinovnikv-v-kabmn-planujut-zaoshhaditi-15-mljarda-59315 Tue, 31 Mar 2020 14:40:00 +0300 message Кабінет Міністрів розраховує заощадити 1,5 млрд гривень за рахунок обмеження зарплат чиновників 10 розмірами мінімальної зарплати, або 47,2 тис. Гривень, на час карантину.

Про це прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив в ході телепередачі "Свобода слова" на телеканалі ICTV, передають Українські Новини.

"Коли йшла дискусія в парламенті, яким методом підходити, ми вважали яку суму виграє українське суспільство від подібних дій - скорочення заробітних плат чиновників. Так ось, в тому випадку, який реалізований зараз, спільно з парламентом було відпрацьовано, абсолютна сума вийшла більшою, яка також направлена ​​до фонду на боротьбу з коронавірусів. тобто це джерело, який дав більш 1,5 млрд гривень, які кладуться в фонд боротьби з коронавірусів, державний фонд ", - сказав Шмигаль.

Раніше він повідомив, що Кабмін пропонує до кінця 2020 року скоротити наполовину зарплату чиновникам, які отримують понад 47 тис. Гривень, і зменшити на 30% зарплату і винагороду керівникам і членам наглядової ради держпідприємств і держкомпаній.

У той же час у внесеному Кабміном у Верховну Раду законопроекті про зміни до держбюджету на 2020 рік передбачено з 1 квітня і до завершення карантину обмежити зарплату і грошове забезпечення працівників бюджетних установ 10 розмірами мінімальної зарплати, або 47,2 тис. Гривень.

 

]]>
<![CDATA[З квітня «Укрпошта» розпочне пересилання експрес-пошти EMS]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-kvtnja-ukrposhta-rozpochne-peresilannja-jekspres-poshti-ems-59314 Tue, 31 Mar 2020 13:35:00 +0300 message АТ "Укрпошта" з 1 квітня почне пересилку експрес-відправлень EMS, повідомив гендиректор компанії Ігор Смілянський. Про це Смілянський написав в Facebook, передає БізнесЦензор.

"З 1 квітня послуга EMS доступна в 1 тис. Відділень" Укрпошти ", а через деякий час буде доступна більш ніж в 4 тис. Відділень по всій країні. В рамках правил карантину - замовити послугу можна не виходячи з дому, викликавши кур'єра в будь-якому обласному центрі України ", - повідомив він.

"Укрпошта" також переглянула і знизила тарифи на доставку EMS в порівнянні з попереднім оператором Держспецзв'язку України. Посилка вагою до 2 кг коштуватиме на 40% дешевше, а до 10 кг - на 20%.

"Під час карантину і в зв'язку зі значним обмеженням авіарейсів EMS працює на 57 країн з можливо дещо довгими термінами доставки. Після закінчення карантину терміни прискоримо в турборежимі, а послуга стане доступною для 195 країн світу", - повідомив Смілянський.

Раніше Держспецзв'язку в рамках оптимізації структури заявила про плани передати функції з пересилання відправлень EMS (Express Mail Service) "Укрпошті" в січні 2020 року.

 

]]>
<![CDATA[Споживачі України відчують зниження ціни на газ у квітні - Сергій Макогон]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/spozhivach-ukrajini-vdchujut-znizhennja-cni-na-gaz-u-kvtn---sergj-makogon-59313 Tue, 31 Mar 2020 12:36:00 +0300 message Збіг ряду надзвичайних подій тисне вниз ціни газ в Європі. Завдяки тій роботі по інтеграції з ринками газу ЄС, яку ми проробили з 2015 року, споживачі України теж відчують це зниження ціни на газ, про це на сторінці у Facebook написав очільник ОГТСУ Сергій Макогон.
 
"Уже зараз газ з постачанням в квітні на кордоні коштує близько 120 доларів за тис м3. Відповідно, всередині України ціна на газ буде в районі 4200 грн з ПДВ", - написав Сергій Макогон.
 
Сергій Макогон розповів, що наші сусіди (Молдова) також можуть скористатися таким зниженням цін і для власних споживачів. За умови поставок з ЄС через Україну ціна на вході в Молдову складе 134 долара. Це на 33% нижче поточної ціни поставок від Газпрому. При споживанні Молдови 8 млн м3 на добу економія в місяць може досягати 9.6 млн доларів.
 

"Укріанская ГТС може забезпечити можливість альтернативних джерел постачання газу не тільки для України, але і для сусідніх країн. А чим більше конкуренція, тим нижче ціни," - вважає очільник ОГТСУ. 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>