Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Wed, 23 Jan 2019 20:46:44 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[НКРЕКП вважає нормальними нові газові платіжки з величезними сумами]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nkrekp-vvazhaje-normalnimi-nov-gazov-platzhki-z-velicheznimi-sumami-55222 Wed, 23 Jan 2019 18:35:00 +0300 message У три рази більші, ніж зазвичай, суми, зазначені в квитанціях за газ, які жителі України отримали в січні 2019 го, необхідно сплатити в зазначений термін.

Таку думку висловив висловив глава Громадської ради Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) Василь Котко в ефірі порталу «Громадське».

«У сьогоднішній ситуації, все, що виставлено облгазами, воно, так би мовити, законне. Це законна ціна на газ, законні норми споживання, які тепер суд підтвердив. Це абсолютно законні платіжки і споживачам потрібно, на мій погляд, за цими платіжками платити », - заявив він.

Котко також висловився про те, що керівництво облгазів може повернути переплачені українцями грошима - але лише після того, як Кабмін встановить нові, зменшені норми споживання газу для населення.

 

]]>
<![CDATA[Росія затягує переговори щодо транзиту газу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rosja-zatjaguje-peregovori-shhodo-tranzitu-gazu-55221 Wed, 23 Jan 2019 17:52:00 +0300 message Чи допоможе ЄС досягти компромісу щодо газу між РФ і Україною і чи зможуть США зупинити "Північний потік - розповів в інтерв'ю «DW» професор Інсбрукського університету Герхард Манготт.Трьохсторонні переговори між ЄС, Україною і Росією про новий контракт на транзит газу з РФ через Україну пройшли в Брюсселі на початку тижня, але конкретних результатів не принесли. Нинішній контракт між "Газпромом" і "Нафтогазом" закінчується в кінці 2019 року. чи зуміють сторони домовитися і яку роль в цьому відіграє проект газопроводу "Північний потік - 2", в бесід з DW міркує професор університету в австрійському Інсбруку Герхард Манготт (Gerhard Mangott).

Наскільки ймовірно укладання нової довгострокової угоди щодо газового транзиту між РФ і Україною в світлі будівництва "Північного потоку - 2"?

Герхард Манготт: Мені здається, очікування сторін з питання нового договору сильно розходяться. Це стосується і його тривалості - Марош Шефчович (заступник голови Єврокомісії. - Ред.) Наполягає, як мінімум, на 10-річну угоду - і, перш за все, обсягів російського газу, призначеного до транспортування через українську мережу газопроводів. Євросоюз хотів би, щоб Росія прокачувала через Україну мінімум 60 мільярдів кубометрів газу в рік. Москва ні в якому разі не погодиться на це, оскільки коли "Північний потік-2" добудують, "Газпрому" без сумнівів більше не потрібні будуть такі обсяги в українській газотранспортній системі.

Третьою причиною великих відмінностей в очікуваннях сторін є те, що Київ і Брюссель хочуть укласти цей договір відповідно до правил ЄС, в той час як Росія хотіла б розробляти новий контракт на основі двосторонніх домовленостей з Україною.

- Наскільки великі можливості є у ЄС в посередництві між Росією і Україною?

- Очевидно, Росія тягне час. Наступний раунд переговорів призначений лише на травень. Тобто ми все більше наближаємося до 31 грудня 2019 року - дати закінчення поточного договору. Москва виразно хоче дочекатися березневих виборів президента в Україні і подивитися, як тоді виглядатиме зовнішньополітична позиція Києва. Росія й надалі продовжить затягувати переговори, щоб збільшити тиск на ЄС і Україну, щоб вони пішли на компроміси.

Я виходжу з того, що Москва не прийме обсяг транзиту через Україну більш ніж в 15-20 мільярдів кубометрів на рік, що не дотягує навіть до третини того, чого домагається Єврокомісія. Думаю, поки ЄС і Україна не пом'якшать свою позицію, нового договору не буде.

- Наскільки ймовірно завершення будівництва "Північного потоку - 2" після того, як Вашингтон знову пригрозив санкціями задіяним в цьому проекті компаніям?

- Уже за чинним законом Конгресу США про санкції від серпня 2017 американський президент міг би ввести обмежувальні заходи відносно всіх європейських компаній, які співпрацюють з російськими юридичними особами, тобто з "Газпромом", в будівництві, модернізації або техобслуговуванні газопроводів - це зачіпає і "Північний потік-2". Це відноситься до п'яти європейських підприємствам - німецьким концернам BASF Wintershall і Uniper, французької компанії Engie, нідерландської Shell і австрійської OMV.

Для "Газпрому" це означало б необхідність взяти на себе всі фінансування проекту, що призвело б до додаткових витрат у розмірі близько 5 млрд євро. Але більшою проблемою для російської сторони в разі санкцій США були б штрафні заходи відносно компаній, які безпосередньо займаються прокладкою труби - італійської Saipem і швейцарської Allseas Group. Якщо проти них введуть санкції, це безсумнівно відкине назад будівництво газопроводу, тому що у Росії немає технічних можливостей самостійно прокласти цю трубу по дну моря.

 

]]>
<![CDATA[Під Краматорськом побудують ВЕС з вітряків великої потужності]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pd-kramatorskom-pobudujut-ves-z-vtrjakv-velikoji-potuzhnost-55220 Wed, 23 Jan 2019 16:40:00 +0300 message Українська енергетична та інжинірингова група компаній «Вітряні парки України» розпочала активну фазу будівництва вітроелектростанції біля м. Краматорськ, яка буде складатися з трьох вітроустановок одиничною потужністю 4,5 та 4,8 МВт.

Про це в коментарі для ExPro повідомив перший заступник генерального директора групи Андрій Сергієнко.

«Ми розраховуємо завершити монтаж всіх трьох вітроустановок в кінці березня – першій половині квітня 2019р. Строки можуть бути скоректовані на фоні погодних та логістичних умов… Першу змонтовану вітротурбіну ми хочемо побачити у лютому», — сказав він.

Також Сергієнко додав, що для реалізації цього проекту ще в жовтні та листопаді минулого року були проведені громадські слухання. Станція буде складатися з трьох вітроустановок потужністю 4,5 та 4,8 МВт. Це перший проект компанії з будівництва турбін такої великої потужності.

ВЕС буде розташована неподалік від м. Краматорськ Донецької обл та тих підприємств, які виробляють обладнання для станції, до таких належать наступні компанії: «Краматорський завод важкого верстатобудування», «Старокраматорський машинобудівний завод», «Енергомашспецсталь» (виробник валів для вітротурбіни) та завод «Фурлендер Віндтехнолоджі», який входить в групу та на якому відбувається збірка складових елементів.

Також у виробничому циклі задіяні такі українські підприємства як «Запоріжтрансформатор» (трансформаторне обладнання), «Південкабель» (кабельна продукція) та ін.

Нагадаємо, Уряд ухвалив рішення виділити земельні ділянки на території зони відчуження під будівництво об’єктів вітрової енергетики.

 

]]>
<![CDATA[Третій енергоблок Запорізької АЕС підключено до енергомережі]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/tretj-jenergoblok-zaporzkoji-ajes-pdkljucheno-do-jenergomerezh-55219 Wed, 23 Jan 2019 15:45:00 +0300 message Вчора Запорізька атомна електростанція підключила енергоблок №3 до енергомережі після проведення планового середнього ремонту. Про це йдеться в даних на сайті ЗАЕС.

Станом на 23:30 Вівторок на станції в роботі знаходяться 5 енергоблоків, сумарна потужність генераторів становить 4254 МВт.

Теплова потужність блоку №3 становить 1014 МВт, потужність генератора - 282 МВт.

На блоці №6 триває плановий середній ремонт.

Як повідомлялося, 4 жовтня 2018 року ЗАЕС відключила енергоблок №3 від мережі для проведення планового середнього ремонту.

ЗАЕС - найбільша в Європі АЕС, має в своєму розпорядженні 6 енергоблоків типу ВВЕР-1000 сумарною встановленою електричною потужністю 6 ГВт.

 

]]>
<![CDATA[Суди з РФ обійдуться «Нафтогазу» в 165 мільйонів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sudi-z-rf-objdutsja-naftogazu-v-165-mljonv-55218 Wed, 23 Jan 2019 14:40:00 +0300 message НАК "Нафтогаз України" 21 січня уклала угоду з міжнародною юридичною фірмою Covington & Burling LLP (США) про юридичні послуги на $ 5,9 млн, або 165,08 млн грн, повідомляється в системі "Прозорро".

Про це з посиланням на Наші гроші повідомляє БізнесЦензор.

Закупівлю провели по переговорної процедурі, тому що вона пов'язана із захистом прав та інтересів України під час урегулювання спорів, пов'язаних з втратою або неможливістю використання "Нафтогазом" майна і неотриманням ним доходів в окупованому Криму.

У 2019 фірма представлятиме замовника в арбітражі перед трибуналом, створеним за Угодою між урядом РФ і Кабінетом міністрів України про заохочення і взаємний захист інвестицій від 27 листопада 1998 р

За умовами договору, погодинні ставки юристів складають:

$ 1084 - старші міжнародні радники;

$ 816-922 - партнери;

$ 697 - радники;

$ 359-697 - юристи;

$ 214-430 - працівники виконавця.

У минулому році ціни на попередньому договорі були трохи нижче - $ 183-1033 на годину.

Як і тоді, погодинні ставки не включають технічні витрати.

Всього з 2017 "Нафтогаз" уклав з Covington & Burling LLP чотири угоди про представництво в суперечках з Росією щодо майна в окупованому Криму на загальну суму $ 18,76 млн.

Також з 2015 року Міністерство закордонних справ України уклало з цією фірмою п'ять угод щодо захисту від Росії на загальну суму $ 16,74 млн.

До 2009 року старшим партнером Covington & Burling LLP був Ерік Холдер, який згодом став генпрокурором США і займав цю посаду до квітня 2015 року.

У 2012 році ця фірма допомогла семи іспанським фондам-інвесторам "ЮКОСа" стягнути з Росії втрачені ними $ 2 млн, але в 2016 році це рішення скасував апеляційний суд.

Крім того, в 2011 році Юлія Тимошенко і БЮТ замовляли у компанії аудит справ щодо закупівлі автомобілів Opel в якості швидкої допомоги та використання коштів за Кіотським протоколом.

 

]]>
<![CDATA[Експерт: Боротьба з зарплатою в конвертах призведе до зростання неплатежів за ЖКП]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jekspert-borotba-z-zarplatoju-v-konvertah-prizvede-do-zrostannja-neplatezhv-za-zhkp-55217 Wed, 23 Jan 2019 13:45:00 +0300 message  

Якщо громадяни, які отримують зарплату в конвертах, залишаться без субсидій, то в Україні очікується шокуюча заборгованість за комунальні послуги.

Про це в коментарі ГолосUA повідомив експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

«Якщо українці, які отримують зарплату в конвертах, залишаться без субсидій, то в країні очікується шокуюча заборгованість за комунальні послуги. У нас вже на сьогоднішній день 47 мільярдів доларів заборгованості за комуналку », - сказав В. Землянський.

За його словами, у більшості неплатників просто немає грошей на оплату.

«Оновлену" картинку "ми побачимо до березня. І, боюся, вона буде шокуючою », - резюмував В. Землянський.

Нагадаємо, в.о. заступника голови Державної фіскальної служби Євген Бамбизов заявив, що громадяни, які отримують зарплату в конвертах, залишаться без субсидій.

Бамбизов зазначив, що УКРІНФОРМ для боротьби з тіньовою економікою активізує співпрацю з Міністерством соціальної політики. За його словами, коли відомство буде виявляти неофіційно працевлаштованих осіб, то буде передавати цю інформацію в Мінсоцполітики, а там вже будуть проектувати її на отримання субсидій.

 

]]>
<![CDATA[У Данії створять островів, на якому впровадять проект з виробництва біогазу зі сміття]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-danji-stvorjat--ostrovv-na-jakomu-vprovadjat-projekt-z-virobnictva-bogazu-z-smttja-55216 Wed, 23 Jan 2019 12:45:00 +0300 message У Данії завод із переробки сміття та виробництва біогазу планують побудувати на штучному острові, повідомляє прес-служба Держенергоефективності. 
 
Данія, де більше 30% енергії вже виробляється з відновлюваних джерел та встановлено потужний завод із генерації енергії із сміття «Amager Bakke», не зупиняється на досягнутому і продовжує ініціативи у «чистій» енергетиці.
 
Так, поблизу Копенгагена, столиці Данії, планують створити  9 штучних островів, на одному з яких - впровадити проект з виробництва біогазу із сміття та очищення стічних вод.
 
Також на островах мають намір встановити вітроелектростанції та заснувати промислові підприємства.
 
За задумом авторів, реалізація проекту дозволить розмістити близько 380 нових компаній та створити 12 тис. робочих місць. Все це сприятиме залученню понад 8 млрд доларів в економіку країни, що відповідає 2,5 % ВВП Данії.
 

Створення нової інвестиційно-промислової зони на островах планують розпочати у 2022 р., а завершити у 2040 році. 

]]>
<![CDATA[Львівське сміття продовжує «мандрувати» країною]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/lvvske-smttja-prodovzhuje-mandruvati-krajinoju-55215 Wed, 23 Jan 2019 12:08:00 +0300 message Патрульні виявлено фуру, яка везла львівське сміття до Олександрії у Кіровоградській області, це повідомляє прес-служба міської ради.
 
На межі Черкаської та Кіровоградської областей працівниками патрульно-постової служби були затримані два великовантажних автомобілі зі сміттям. 
 
Водії пред’явили товарно-транспортну накладну, у якій вказано, що пунктом завантаження сміття є м.Львів, а пунктом розвантаження – Олександрія.
 
«Також був наданий договір, укладений з ТОВ «Екологія», яке орендує міське сміттєзвалище.
 
Про відповідну ситуацію було оперативно повідомлено міського голову С. Цапюка. На його запит директор ТОВ «Екологія» надав інформацію, що відповідний договір підприємство не укладало», - говориться у повідомлені міськради.
 

Про інцидент повідомлено міський відділ поліції. Муніципальну поліцію попереджено про необхідність контролю під’їзних до сміттєвалища доріг та недопущення ввезення сміття на територію Олександрії. 

]]>
<![CDATA[В Україні хочуть класифікувати вулиці по їх функціональному призначенню]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrajin-khochut-klasifkuvati-vulic-po-jih-funkconalnomu-priznachennju-55214 Wed, 23 Jan 2019 11:25:00 +0300 message Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує оновлення державних будівельних норм щодо вулиць і доріг населених пунктів. 
 
Зокрема, розглядається норма щодо запровадження класифікації вулиць в залежності від їх функціонального призначення: для пішоходів, велосипедистів, громадського транспорту, автомобілів або суміжного руху. Відповідно до цього можуть бути прописані вимоги та рекомендації щодо ширини різних функціональних зон: пішохідної, велосипедної тощо.
 
Запровадження класифікації може дозволити мінімізувати затори в містах, зменшити рівень автомобілізації за рахунок пріоритету громадського транспорту та організації багатофункціональних вулиць для гармонійного розвитку населених пунктів.
 
Проект змін до ДБН наразі розробляється ДП “ДерждорНДІ”.
 
ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці та дороги населених пунктів” вступили в дію з 1 вересня 2018 року. Ними було введено низку принципово якісних змін для безпеки і комфорту людей, зокрема, можливість звуження ширини смуг руху на дорогах, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок та велосмуг та інші зміни.
 

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

]]>
<![CDATA[Оновлений перелік встановлених контейнерів для збору небезпечних відходів]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/onovlenij-perelk-vstanovlenih-kontejnerv-dlja-zboru-nebezpechnih-vdkhodv-55213 Wed, 23 Jan 2019 10:38:00 +0300 message Оновлений адресний перелік встановлених контейнерів для збору небезпечних відходів у столиці.
 
Адреси поновило КП "Київкомунсервіс".
 
Контейнери призначені виключно для збору відпрацьованих батарейок, непошкоджених ртутних термометрів та ламп. На контейнері нанесені позначки відповідних отворів для кожного типу відходів. Ртутьвмісні термометри та енергозберігаючі лампи потрібно викидати лише в упаковці, або ж загорнутими у папір, аби уникнути їх пошкодженню.
 
Шевченківський:
вул. М. Житомирська, 16/3 
вул. пр. Перемоги,5
вул. Тургенєвська, 37-41
вул. Д. Запольського, 6
вул. Лук’янівська, 7
вул. Довженка, 10
вул. Щусєва,12
вул. О. Теліги,9
вул. Естонська, 5
вул. Половецька, 14
 
Солом’янський:
б-р Вацлава Гавела, 23а
вул. Солом’янська, 35-39
вул. Волинська, 4а
вул. Івана Пулюя, 5 
вул. Михайла Донця, 15а
вул. Михайла Донця, 21а
вул. Героїв Севастополя, 22
вул. Єреванська, 3а
пр-т Повітрофлотський, 21/2
вул. Виборзька, 42
пр-т Перемоги, 45
вул. Отця Жураковського, 3 
пр-т Повітрофлотський, 47
 
Печерський:
вул. Велика Васильківська, 23в
вул. Шота Руставелі, 21
вул. Хрещатик,15/4
вул. Хрещатик,21
Кловський узвіз, 24
пров. Маряненка Івана, 7
пров. Іпсилантієвський,3
вул. Михайла Бойчука,34
вул. Старонаводницька, 8-б
вул. Німанська, 3
вул. Підвисоцького, 16
вул. Велика Васильківська, 67/7
вул. Барбюса, 58/1 
вул. Раєвського, 34
б-р Лесі Українки, 24
 
Подільський:
вул. Оболонська, 38
вул. Копилівська, 17/19 
пров. Квітневий, 4
пр-т Г. Гонгадзе, 9 
вул. М. Гречка, 10в
вул. Білицька, 18 
вул. М. Гречка, 24-б 
вул. Почайнинська,70
пров. Квітневий, 6
вул. Щекавицька, 30/39 
вул. Гонгадзе, 20г, оф.2
 
Оболонський: 
вул. О. Архипенка, 6-а 
вул. Героїв Сталінграда, 17-а 
вул. Героїв Сталінграда, 20-20а
вул. вул. М. Тимошенка, 2-2а 
вул. Героїв Дніпра, 22-б
вул. Богатирська, 6 
вул. Героїв Дніпра, 32-б
вул. Героїв Сталінграда, 44
пр-т Героїв Сталінграда, 57
вул. Попова, 1
вул. Автозаводська, 83
пр-т Мінський, 4
вул. Джерельна, 3 
вул. Федора Максименка, 16 
пр-т Героїв Сталінграда, 4
 
Дарницький:
вул. Мішуги, 1/4
вул. Бориса Гмирі, 9-А
вул. Бориса Гмирі, 9-В
вул. Російська,1 
вул. Тростянецька, 58 а
вул. Урлівська, 30
Харківське шосе, 56
вул. А. Ахматової, 2-а
вул. Вербицького, 16
Харківське шосе, 172-а
вул. Княжий затон, 13
вул. Вишняківська, 12
вул. Є. Харченка, 47
вул. Волго-Донська, 74
Харківське шосе, 51-а
вул. Севастопольська, 1/1
 
Деснянський:
вул. Кіото, 11-а
вул. Курчатова, 3-б
вул. Курчатова, 21-а
вул. Закревського, 29-а
вул. Каштанова, 8-г
вул. Беретті, 18 
пр-т Маяковського, 93-е
вул. Радунська, 18
вул. Милославська, 33-а
 
Дніпровський:
вул. Миропільська, 15-б, 15-а 
вул. Андрія Малишка, 15/1 
Дарницький бульвар, 23 
пр-т Алішера Навої, 69
б-р І.Шамо, 2/7
вул. Ентузіастів, 17-19/1
Русанівський бульвар, 11/11
вул. Березняківська, 10
вул. Березняківська, 17
вул. Березняківська, 36
вул.Березняківська, 30-Б
вул. Курнатовського, 15
вул. Митрополита А.Шептицького, 24
пр-т Павла Тичини, 7
вул. Перова, 8
вул. Пожарського, 1
вул. Празька, 44
вул. Райдужна, 23
вул. Русанівська набережна, 8/1
вул. Чудновського, 7
вул. Воскресенська, 14
вул. О.Туманяна, 1
 
Голосіївський: 
вул. Лабораторна, 28
вул. Велика Васильківська, 102
вул. Маричанська, 13
вул. Деміївська, 51
вул. Володимирська, 78
вул. Тарасівська, 2
вул. Героїв Оборони, 7
вул. Д. Луценка, 1, к-с 1
вул. В. Касіяна, 8
вул. Заболотного, 10
вул. Заболотного, 20-а
вул. Новопирогівська, 27
пр-т Науки, 96
пр-т Голосіївський, 15-б
 
Святошинський:
вул. Симиренка, 17
вул. Ірпінська, 71
вул. Підлісна, 3
вул. Депутатська, 4/6-а
вул. Кулібіна, 14
пр-т Академіка Корольова, 10-А
вул. Кільцева дорога, 5-Б
вул. Покотила, 9-А
б-р Ромена Роллана, 11-А

вул. Якуба Колоса, 15-Б  

]]>
<![CDATA[Полиция расследует дело о хищении средств при строительстве экспресса «Киев-Борисполь»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/policija-rassledujet-delo-o-khishhenii-sredstv-pri-stroitelstve-ekspressa-kijev-borispol-55212 Wed, 23 Jan 2019 10:00:00 +0300 message Нацполіція України розпочала розслідування у справі про розкрадання коштів на суму понад 20 мільйонів гривень при будівництві експресу «Київ-Бориспіль», про це свідчіть відповідна ухвала Печерського районного суду Києва.
 
“У ході досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що протягом 2018 року ТОВ “Рілейд” неодноразово отримувало перемоги у публічних закупівлях Філії “Південно-Західна залізниця” ПАТ “Українська залізниця” по об’єкту будівництва “Організація залізничного пасажирського сполучення м. Києва — Міжнародний аеропорт „Бориспіль“ (код за ДК „Інженерні та будівельні роботи“) на загальну суму 20 444 582 гривень”, — йдеться в ухвалі суду.
 
Службовими особами ТОВ “Рілейд” з метою привласнення бюджетних коштів, отримані кошти від Філії “Південно-Західна залізниця” ПАТ “Українська залізниця” перераховано на рахунки підприємств з ознаками “фіктивності” за начебто придбані роботи та ТМЦ.
 

Слідчі поліції звернулися до суду з клопотанням на отримання доступ до банківських установ, в яких обслуговувалися “Рілейд” та інші фірми, з метою встановлення осіб, причетних до вчинення вказаного кримінального правопорушення, джерела походження та подальшого руху коштів по рахункам.

Суд клопотання слідчих задовольнив. 

]]>
<![CDATA[У київському військовому госпіталі новий борт з пораненими: волонтери просять про допомогу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-kijivskomu-vjskovomu-gosptal-novij-bort-z-poranenimi-volonteri-prosjat-pro-dopomogu-55211 Wed, 23 Jan 2019 09:17:00 +0300 message На сході України загострення ситуації, кожен день обстріли. У київський військовий госпіталь продовжують надходити поранені. Волонтер Наталія Юсупова звертається до всіх небайдужих з проханням про таку необхідну допомогу.    

«У Києві новий борт з пораненими, багато людей, є важкі! Я прошу ЗМІ, допомагати нам. В першу чергу здати кров, зараз потрібна 2- і 3, центр крові на території госпіталю, з понеділка по четвер з 9-12, адреса Київ, Госпітальна 18, метро Печерськ. З потреб потрібні чай, кава, йогурти, соки, ковбаса, сир, солодке. З одягу дуже потрібні спорт костюми, футболки, куртки, шапки. З ліків, завжди потрібен дексалгін і кетонів в ампулах., Пелюшки під рани. Народ, знайдіть пару хвилин допомогти нашим захисникам, вони в крижаних окопах, а ми спимо в теплих ліжках...» - написала Наталя Юсупова у себе на сторінці в Фейсбуці.

 

Хто має можливість приїхати в госпіталь, зателефонуйте +38(068)3098899 та домовтеся про час приїзду.

Карта для фінансової допомоги для поранених: 4176 4900 0009 0459 Ветвицька Наталія ПриватБанк.

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>