Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Thu, 26 Apr 2018 22:17:15 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Вовк оскаржив недопуск до конкурсу з відбору нових членів регулятора]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vovk-oskarzhiv--nedopusk-do-konkursu-z-vdboru-novih-chlenv-reguljatora-52821 Thu, 26 Apr 2018 18:27:00 +0300 message На переконання колишнього очільника НКРЕКП, у нього є необхідний досвід роботи в галузі енергетики.

Голова Нацкомісії регулювання сфери енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк оскаржив в суді недопуск до конкурсу з відбору нових членів НКРЕКУ.

Про це в Facebook повідомив колишній член НКРЕКУ Андрій Герус, передає БізнесЦензор.

"Дмитро Вовк оскаржив рішення Конкурсної Комісії про недопуск до конкурсу в Адмін суді Києва. Суддя - Кузьменко А.І", - повідомляє Герус.

За словами Геруса, Вовк все ж вважає, що його робота в інвесткомпанії ICU відноситься до сфери енергетики. "І тому у нього нібито є необхідний 5-ти річний досвід у сфері енергетики", - написав Герус.

Як повідомлялося раніше, Конкурсна комісія двічі не допустила Вовка до конкурсу на нових членів НКРЕКУ на підставі норми закону про обов'язкову наявність у кандидата досвіду роботи на протязі 5 років в сфері енергетики. Вовк працює в галузі з кінця 2014 року. У той же час, на його думку, до досвіду в енергетиці також слід відносити дворічну роботу в ICU над реструктуризацією кредитного портфеля групи "Донецьксталь" (що має ліцензію на комбіноване виробництво теплової та електричної енергії).

Нагадаємо, з квітня 2016 року в Україні в ціні електроенергії діє ціна вугілля за формулою "Роттердам + доставка морем + перевалка в порту". Це призвело до стрімкого зростання тарифів для ТЕС. Після введення в дію "роттердамській" формули єврооблігації ДТЕК подорожчали на 40%. Коли вони були дешевими їх скуповуванням займалася компанія ICU.

Співвласником ICU був раніше екс-міністр енергетики Володимир Демчишин. У цій же компанії раніше працював нинішній глава НКРЕКУ Дмитро Вовк.

Як повідомлялося, 23 березня Нацкомісія з тарифами знову призупинила роботу через відсутність кворуму.

Три місяці тому закінчився термін повноважень двох членів регулятора Бориса Циганенко і Вікторії Морозової), після чого президент призначив двох тимчасових членів, з 26 березня закінчується термін їх повноважень.

Раніше в березні Конкурсна комісія оголосила рейтинг кандидатів на заміщення посад перших п'яти членів НКРЕКУ, однак вони досі не пройшли спецперевірку і не подані на затвердження президента.

Нагадаємо, через несвоєчасне формування Номінаційної комісії з відбору членів НКРЕКУ і догляду на лікарняний члена комісії Бориса Циганенко в кінці листопада 2017 року НКРЕКУ втратила кворум.

7 грудня Верховна Рада, в обхід закону про НКРЕКУ, тимчасово передала повноваження по формуванню комісії президенту Петру Порошенко безпосередньо.

НКРЕКУ здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачання, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробки та захоронення побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах. До складу НКРЕКУ має входити сім членів, в тому числі глава.

 

]]>
<![CDATA[Держенергоефективності створить єдину платформу для торгівлі біопаливом]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/derzhenergojefektivnost-stvorit-jedinu-platformu-dlja-torgvl-bopalivom-52820 Thu, 26 Apr 2018 17:15:00 +0300 message В Держенергоефективності мають намір розробити електронну платформу для  організації конкурентного та прозорого ринку біопалива в Україні.

 Збільшення  потужностей, що генерують енергію з альтернативних джерел енергії, потребує сталого забезпечення виробників сировиною. На цьому ринку мають бути зрозумілі правила гри, справедлива ціна на біопаливо та якісна сировина.

Про це повідомляє прес-служба Агентства.

«Як показує досвід провідних країн ЄС, ефективним механізмом організації ринку біопалива може стати єдина електронна платформа, де торгуватимуть виробники та споживачі», - повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

На переконання експертів, електронна торгівля біопаливом сприятиме: підвищенню конкуренції між виробниками; зниженню та вирівненню ціни на сировину; надійному забезпеченню генеруючих потужностей необхідною сировиною.

Взірцем у запровадженні такої електронної торгівлі біопаливом є Литва, яка у 2012 р. відкрила біржу біопалива «Baltpool». Частка біомаси, придбаної через неї, зросла з 1% у 2013 р. до 86% у 2016 році. Вартість біомаси знизилася до 40% у 2015 р. порівняно з 2012 роком.

Крім того, збільшилася кількість постачальників завдяки легкому доступу до торгівлі на біржі.

Аналогічну платформу «Biomass Pool» відкрили у Данії.

Позитивним прикладом організації торгівлі біопаливом також є біржа біомаси «Graceful Globe».

Схожа біржа «Minneapolis Biomass Exchange» з 2009 р. діє у США.

Детальніше про особливості роботи системи електронної торгівлі біопаливом у різних країнах та їхні переваги для України читайте у статті «Електронна торгівля біопаливом: можливості для України» на сайті «Економічна правда» (Співавтори статті: Сергій Савчук – Голова Держенергоефективності; Олександр Домбровський - в. о. голови комітету ВРУ з питань ПЕК; Діана Корсакайте - керівник Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа"; Георгій Гелетуха - голова правління Біоенергетичної асоціації України).

 

]]>
<![CDATA[Держгеонадра відмовила «Укргазвидобуванню» у дослідженні шельфу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/derzhgeonadra-vdmovila-ukrgazvidobuvannju-u-dosldzhenn-shelfu-52819 Thu, 26 Apr 2018 16:00:00 +0300 message Державна служба геології та надр відмовила ПАТ "Укргазвидобування" у видачі спеціального дозволу на геологічне вивчення та розробку Салакарской площі, що знаходиться в акваторії Азовського моря.

Про це йдеться в повідомленні "Економічної правди".

Позицію геологічної служби підтримав Окружний адміністративний суд Києва, в якому "Укргазвидобування" намагалася оскаржити відмову у видачі ліцензії.

Площа Салакарскої ліцензованої ділянки становить близько 970 кв. км. Документи на видачу ліцензії терміном на 30 років "Укргазвидобування" направила в Держгеонадр ще в лютому 2017 року, а в липні отримала відмову з формулюванням "у зв'язку з невідповідністю в заяві, пояснювальній записці і оглядовій карті назв структур, розташованих в межах Салакарськой площі" .

Розглядаючи скаргу УГВ, Окружний адмінсуд дійшов висновку, що у держкомпанії немає правових підстав отримувати спецдозвіл на цю площу без проведення аукціону.

Нагадаємо, на початку поточного року ПАТ "Укргазвидобування" знизила свій прогноз з видобутку природного газу в 2018 році на 3% з раніше очікуваних 16,5 мільярда кубометрів до 15,94 мільярда кубометрів.

Голова компанії також нещодавно заявив про наміри активізувати роботу з дорозвідки існуючих родовищ на Західній Україні.

Зокрема, підприємство планує провести розвідувальне буріння на 6 родовищах Львівгазвидобування.

Раніше голова "Укргазвидобування" Олег Прохоренко заявляв, що до 2020 року Україна збільшить видобуток газу та зменшить його споживання, що дозволить не імпортувати "блакитне паливо".

 

]]>
<![CDATA[За п'ять років облгази інвестували в свої газорозподільні мережі 1,5 млрд грн.]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/za-pjat-rokv-oblgazi-nvestuvali-v-svoji-gazorozpodln-merezh-15-mlrd-grn-52818 Thu, 26 Apr 2018 14:56:00 +0300 message Щороку облгази вкладають інвестиції в державні газорозподільні мережі в розмірі 300-400 млн грн.

 Генпрокуратура продовжує судове провадження проти обласних газорозподільних компаній, постачальників газу населенню. Силовики домагаються скасування договорів обслуговування мереж, при цьому заднім числом.

Газівники вважають - це сигнал, що державі, як власнику мереж, не потрібні інвестиції, а просто необхідно поповнити держбюджет.

Про це повідомляють "Українські новини".

Зазначається, що "Львівоблгаз", напевно, найстаріша газова компанія країни. Цього року "Львівоблгазу" - 160 років. Тут як ніде знають, що таке зношеність мереж.

"Газопроводи дуже старі. Вони вимагають заміни, модернізації та ремонту і так далі. Держава нам виділяє кошти: за останні там 6 років виділили 200 млн. Ми замінили 400 кілометрів газопроводів. Хоча за цей період газопроводи постаріли і треба було замінити там тисячу кілометрів газопроводів. Тобто це фінансування далеко не адекватне цьому що нам треба міняти", - говорить технічний директор "Львівоблгаз" Павло Сербан.

Репортери зазначають, що до всіх виробничих проблем додалися і численні перевірки силовиків. Проте найтривожніші позови Генпрокуратури, які зараз розглядаються в судах з вимогою повернути гроші за п'ять років нібито оренди газорозподільних мереж. Тим часом щороку облгази вкладають інвестиції в державні газорозподільні мережі в розмірі 300-400 млн грн.

 

Без п'яти копійок сім гривень. Саме така ціна за кубометр газу в Рівному. Блакитне паливо подається справно, нарікань у клієнтів регіональної компанії - немає.

"Газ потрібен для нашого житла. Тому що без нього не приготуєш. У деяких людей в основному стоять газові котли. Опалення залежить від них. Проблем немає", - каже клієнтка ПАТ "Рівнегаз" Юлія Дробот.

В "Рівнегаз" про позов прокуратури знають. Ця ситуація газівників лякає. Сплачувати орендну плату для них - означає відмовитися від такого необхідного ремонту застарілої газомережі. Устаткування старе, постійно виходить з ладу. Техдиректор регіональної компанії впевнений, що сьогодні потрібно, в першу чергу, зберегти газопровід. Для цього тут вкладають все в його ремонт.

"Перш ніж говорити про орендну плату за користування мережами, необхідно подумати про безпеку людей і дати можливість газорозподільним компаніям гідно виконувати свої обов'язки щодо безпечного і безперебійного газопостачання. Якщо говорити в цифрах, то експлуатуючи понад 10 000 кілометрів газопроводів, ВАТ "Рівнегаз", згідно планом розвитку, узгодженого з НКРЕ, повинен інвестувати в модернізацію газових мереж і споруд близько 70 млн в рік, що за нинішньої тарифної політики вдається реалізувати лише на 25%", - говорить технічний ський директор РГК "Рівнегаз" Микола Ганжа.

У регіональній компанії впевнені - держава повинна розставити пріоритети: або гроші в розвиток і модернізацію, або орендна плата. У іншому випадку слід очікувати погіршення якості газопостачання. Газівники стверджують - в цілому по країні за п'ять років дії договорів, які оскаржуються прокуратурою, облгази вклали в газорозподільні мережі 1,5 млрд гривень інвестицій. Відремонтовано та замінено півтори тисячі кілометрів мереж, запрацювали 5 тисяч нових газорозподільних пунктів, оновили автопарк для аварійних служб. Але і цього мало, каже експерт з Євросоюзу.

"Якщо розрахувати за європейськими стандартами і подивитися масштаб України, то потрібно 5-7 млрд гривень в рік вкладати в мережі на ремонт і модернізацію в даний момент. 1-1,5 млрд газові господарства отримують в рік всього лише. Ситуація не зовсім хороша і вона погіршується щороку", - говорить експерт газорозподільної галузі Станіслав Казда.

Тепер же через претензії влади можуть не тільки зірватися інвестиційні плани, а й підвищитися тарифи на газ для громадян.

"Явно незаконні вимоги прокуратури подані в позові щодо сплати облгазами оренди можуть призвести до скорочення інвестицій в модернізацію газорозподільних мереж. Тому що облгази виявляться перед дилемою: або сплачувати гроші за оренду, або вкладати в модернізацію. Тому найоптимальнішим виходом із ситуації буде законодавче врегулювання сплати оренди. А по-друге - формування тарифу таким чином щоб сплата оренди не лягала на плечі кінцевого споживача додатковою ціною на газ", - говорить Валентин Землянський, директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України.

На даний момент налічується близько п'яти тисяч кілометрів малонадійних і аварійних газопроводів. Ще майже 30 тисяч кілометрів - повністю виробили свій ресурс. Їх вік перевищує 40 років. Вкрай важливій і небезпечній галузі потрібні інвестиції. Судові розгляди їх точно не притягнуть, відзначають журналісти.

 

]]>
<![CDATA[Нафтогаз: В Європі мають розуміти, що «Північний потік-2» є політичним проектом]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/naftogaz-v-jevrop-majut-rozumti-shho-pvnchnij-potk-2-je-poltichnim-projektom-52817 Thu, 26 Apr 2018 13:47:00 +0300 message "Нафтогаз" запевняє європейських партнерів, що український маршрут є надійним, економічно доцільнішим, повністю відповідає всім європейським правилам.

 Газопровід "Північний потік – 2" є суто політичним, а не комерційним проектом, тому в Європі мають перш за все визначитися з політичними пріоритетами.

Про це розповів комерційний директор НАК "Нафтогаз" Юрій Вітренко, який у вівторок у Страсбурзі представив європейцям загрози від реалізації проекту "Північний потік – 2"., йдеться в повідомленні Укрінформу.

«Всі мають розуміти, що "Північний потік-2" є політичним проектом. Тому дуже важливо, щоб європейські політики визначилися зі своїми політичними пріоритетами», - зазначив Вітренко. 

Він зауважив, що якщо в Європі «дійсно хочуть підтримати Україну, розуміють загрози, які йдуть від Росії, пов’язані з цим проектом, то мають протистояти його реалізації». 

«Зустрічаючись з політиками тут, бачимо, що є усвідомлення того, що "Північний потік-2" - це елемент зброї, яку використовує «Газпром» як проти України, так і проти Європи в цілому», - зауважив Вітренко на запитання про ставлення європолітиків до української позиції.

 «Ми представили європейським партнерам свої аргументи: український маршрут є надійним, економічно доцільнішим, повністю відповідає всім європейським правилам і Україна сумлінно виконує ці європейські правила. Для європейського ринку, європейських споживачів – це кращий маршрут», - наголосив представник Нафтогазу.

Він також зазначив, що зараз йдуть переговори з європейськими компаніями, підписаний меморандум з чотирма європейськими компаніями щодо партнерства, співробітництва, що є гарантіями того, що Україна дійсно діє за європейськими правилами, є відкритим і надійним партнером для Європи.

 

]]>
<![CDATA[Плавуча насосна станція «Роса-300» - унікальне рішення для забезпечення міста питною водою]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/plavucha-nasosna-stancja-rosa-300---unkalne-rshennja-dlja-zabezpechennja-msta-pitnoju-vodoju-52816 Thu, 26 Apr 2018 12:50:00 +0300 message Після аварії на ЧАЕС спеціалісти Київводоканалу знайшли унікальне технічне рішення для  забезпечення міста питною водою - було збудовано плавучу насосну станцію «Роса-300», повідомляє прес-служба підприємства.
 
25 квітня студенти факультету біотехнології та екологічного контролю Національного університету харчових технологій і представники ЗМІ ознайомилися з роботою цієї станції.
 
Начальник Управління експлуатації Дніпровської водопровідної станції «Київводоканалу» Анатолій Фурса показав присутнім комплекс споруд насосної станції та обладнання у машинному залі, де встановлено 6 насосних агрегатів.
 
Він розповів, що станція «Роса-300» збудована у 1986 році у зв’язку із аварією на Чорнобильській атомній електростанції і була запущена у роботу 17 червня, а її унікальність полягає не тільки в інженерному рішенні, а й в оперативності з якою вона була побудована.
 
«Основна функція насосної станції «Роса-300» - перекачка води з річки Десна на технологічні споруди Дніпровської водопровідної станції в зв’язку з можливими технологічними катастрофами та забрудненнями у Київському морі. Дніпровська водопровідна станція забезпечує водою 30% жителів Києва, які проживають у таких районах як Поділ, Виноградар, Кільцева дорога та інші», - зазначив Анатолій Фурса.
 
Він додав, що на даний момент станція знаходиться в резерві бо в її функціонуванні немає необхідності, оскільки вода у Київському морі та річці Дніпро на сьогоднішній день відповідає усім нормам.
 
Востаннє плавуча насосна станція використовувалась у 2010 році з 16 березня по 16 квітня, коли критичне зниження  рівня кисню  під  кригою  у Київському водосховищі спричинило  масовий мор риби і забруднення води.
 
В той же час, Анатолій Фурса запевнив, що насосна станція «Роса-300» діюча і у випадку надзвичайних ситуацій може бути запущена протягом 6-8 годин.
 
«Водозабірний комплекс можливо використовувати для забору води з р. Десна і дотепер. У холодну пору року станція знаходиться в законсервованому стані. Та щовесни, напередодні водопілля, проводиться перевірка та підготовка «Роси-300» до роботи у випадку нештатних ситуацій на Дніпрі», – зазначив він.
 
26 квітня 1986 року, на Чорнобильській АЕС сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства. Вибух реактора на четвертому енергоблоці призвів до людських жертв, радіаційного забруднення повітря, ґрунту  та річкових вод.
 
Проблема чистої води для Києва в ті тривожні  дні постала  надзвичайно гостро: водопостачання потрібно було не лише для  потреб  населення і промислових  об’єктів, а й для миття фасадів будинків, автошляхів  та  тротуарів,  поливу  зелених насаджень. На той час місто на власні потреби споживало біля 1 млн 520 тис. м3 води на день. При цьому Дніпровська станція давала майже третину цієї води. І в разі її виключення з процесу водопостачання через  радіонуклідне  забруднення, місто могло постраждати від нестачі води.
 
За такої  безпрецедентної  ситуації спеціалісти Київводоканалу віднайшли  унікальне  технічне рішення – прокласти  водогони для подачі води з річки Десна до Дніпровської водопровідної станції. Забір води з Дніпра  припинили, а за допомогою  новозбудованої  плавучої  насосної станції «Роса-300» та двох водоводів  Д=900  та 1400 мм  вода з  Десни   подавалась на Дніпровську водопровідну станцію. Таким чином, безперебійне централізоване водозабезпечення  столиці  здійснювалося в повному обсязі з Десни та незабруднених підземних джерел.
 

Наприкінці 1986 року, в зв’язку зі стабілізацією в межах  безпечних норм   радіонуклідного забруднення  води з  Дніпра,  роботу плавучої  насосної  станції  «Роса-300» призупинили. 

]]>
<![CDATA[Вовк оскаржує в суді рішення Конкурсної Комісії з відбору членів НКРЕКП]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vovk-oskarzhuje-v-sud-rshennja-konkursnoji-komsji-z-vdboru-chlenv-nkrekp-52815 Thu, 26 Apr 2018 12:07:00 +0300 message Дмитро Вовк оскаржив рішення Конкурсної Комісії про недопуск до конкурсу з відбору членів НКРЕКП у Адміністративному суді Києва.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомив експерт з енергетики та колишній член НКРЕКП Андрій Герус.
 
"Дмитро Вовк оскаржив рішення Конкурсної Комісії про недопуск до конкурсу у Адмін суді м. Києва. Суддя - Кузьменко А.І.", - зазначив він на своїй сторінці.
 
Раніше повідомлялося, що Дмитро Вовк подав документи на участь в конкурсі з відбору двох кандидатів до президії комісії. Вовк має намір зберегти займану посаду.
 
Вовк був призначений на посаду в.о. голови НКРЕКП в кінці грудня 2014 року. З червня 2015 року вступив в повноваження глави регулятора.
 
До призначення на цю посаду він не мав досвіду роботи в сфері енергетики.
 
У 2009-2013 роках він працював в інвесткомпанії ICU, яка консультувала угоди бізнесу президента Петра Порошенка.
 
З березня 2013 року по грудень 2014 року Вовк працював в Москві в корпорації Roshen, яка належить президенту.
 
]]>
<![CDATA[На травневі свята в Києві курсуватиме святковий ретропоїзд]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-travnev-svjata-v-kijev-kursuvatime-svjatkovij-retropojizd-52814 Thu, 26 Apr 2018 11:25:00 +0300 message На травневі свята в Києві курсуватиме святковий ретропоїзд №897/898, яким матимуть змогу скористатися всі охочі кияни та гості столиці. Потяг вирушатиме з першої колії станції Київ-Пасажирський 1 та 9 травня о 13:45, а закінчуватиметься подорож прибуттям на головний вокзал столиці о 16:19, повідомляє прес-служба Укрзалізниці. 
 
1 травня склад поїзда буде представлений п’ятьма та 9 травня – чотирма комфортабельними вагонами з місцями для сидіння та вагоном-рестораном. Традиційно святковий потяг поведе паровоз серії Ер 787-46, 1951 року побудови, на чолі з локомотивною бригадою з депо станції Сновськ, яке засноване в 1873 році та є базовим з обслуговування паровозів в Україні.
 
Під час подорожі навколо Києва, яка триватиме дві з половиною години, пасажири зможуть помилуватися краєвидами столиці та Дніпром, побачити вантажні й пасажирські станції, локомотивні депо, історичну пам’ятку – будівлю депо Київ-Московський, яке свого часу було основним для вантажних паровозів.
 

Ціна квитка у вагоні першого класу становить близько 84 грн для дорослих і 32 грн для дітей, у вагоні другого класу – 48 грн для дорослих і 23 грн для дітей. Також ці квитки дають право безкоштовно відвідати музей залізничного транспорту, розташований на станції Київ-Пасажирський. 

]]>
<![CDATA[Обсяг газу в ПСГ станом збільшився до 7,732 млрд куб м]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/obsjag-gazu-v-psg-stanom-zblshivsja-do-7732-mlrd-kub-m-52813 Thu, 26 Apr 2018 10:42:00 +0300 message Обсяг газу в підземних сховищах України станом на 23 квітня збільшився до 7,732 млрд куб. м, передає дані ПАТ «Укртрансгаз».
 
За останніми даними, за добу в ПСГ України було закачано 33,99 млн куб. м газу.
 
Протягом доби з ПСГ України газ не відбирався.
 
При цьому в даних за 23 квітня вказано, що в Україну за добу надійшло зі Словаччини 10,10 млн куб. м, з Угорщини - 7,50 млн куб. м, з Польщі - 2,68 млн куб. м газу.
 
Так, на сьогодні українські ПСГ заповнені на 24%.
 

Додамо, на території України без урахування Криму - 12 ПСГ загальною активною ємністю 31 млрд куб. м. 

]]>
<![CDATA[Заборгованість тепловиків перед «Нафтогазом» складає 35,5 млрд грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zaborgovanst-teplovikv-pered-naftogazom-skladaje-355-mlrd-grn-52812 Thu, 26 Apr 2018 09:34:00 +0300 message За тиждень виробники тепла зменшили борг на 1 353 млн грн (4,2%), підприємства ТЕЦ (виробництво електроенергії) – на 72 млн грн (1,6%), регіональні газозбутові підприємства – на 980 млн грн (2,8%), повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України». 
 
Станом на 24 квітня 2018 р. сумарна прострочена заборгованість підприємств ТКЕ, ТЕЦ перед НАК «Нафтогаз України» складає близько 35,5 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 1,4 млрд грн (3,9%).
 
Заборгованість регіональних газозбутових підприємств складає 34,3 млрд грн. В порівнянні з минулим тижнем заборгованість зменшилась на 980 млн грн (2,8%). 
 
Заборгованість промислових підприємств за минулий тиждень не змінилась та складає 2,8 млрд грн.
 

Заборгованість ПАТ Київенерго за газ, використаний для виробництва теплової та електричної енергії, за минулий тиждень зменшилась на 490 млн грн (8,9%). Сумарна заборгованість Київенерго складає 5 млрд грн.  

]]>
<![CDATA[Українського газу для населення в надлишку на 5 млрд м3]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajinskogo-gazu-dlja-naselennja-v-nadlishku-na-5-mlrd-m3-52811 Thu, 26 Apr 2018 08:57:00 +0300 message НАК «Нафтогаз України» запропонував Кабміну свій варіант щодо формування ціни на газ для населення. Він передбачає застосування двох цін,  залежно від обсягів споживання.

Сьогоднішня ціна в 6,96 тис. за тисячу кубометрів поширюватиметься на соціальну норму споживання газу – все ж, що вище норми, обходитиметься на 60–65 % дорожче. Тобто, з червня 2018 року ціна газу понад норму може вирости до 10,99 тис. за тисячу кубів, із жовтня – до 11,47 тис.
 
Крім того, НАК пропонує повністю виключити з ланцюжка поставок блакитного палива газзбути та взяти продаж газу населенню на себе.
 
ГО «Публічний аудит» нагадує, чому при реальних витратах на видобуток тисячі кубів українського газу в 1000 грн ані теперішня, ані, тим більше, прогнозована ціна на газ для населення є абсолютно не обґрунтованою. 
 
Як вартість газу вираховується на сьогодні?
 
Ціну на газ для населення сьогодні Уряд Гройсмана прив’язав до імпортного паритету, тобто вартості газу на німецькій біржі + доставки цього газу (Німеччина-Словаччина-Україна) – за формулою «Дюссельдорф+». Відповідно до неї Кабмін  має переглядати ціну на газ для населення щопівроку, залежно від зміни цін на біржі.
 
Це прописано в Меморандумі з МВФ 2017 року (п. 24):
 
 
Крім того, цим же Меморандумом обіцяно ввести абонплату на газ та опалення (п. 23).
 
У 2018 році прогнозується зростання вартості газу для населення на рівні 18 %.
 
Разом із тим, сама формула «Дюссельдорф+» для України, газодобувної держави, є абсурдною та несправедливою.
 
За офіційними даними ПАТ «Укртрансгаз», у 2017 році з надр України видобуто 20,8 млрд м3 газу.
 
 
При цьому населення разом з ТКЕ (тепло та гаряча вода для населення) в 2017 році спожили 15,8 млрд м3 газу:
  • 11,23 млрд м3 газу безпосередньо населення;
  • 4,6 млрд м3 газу підприємства ТКЕ (для населення).
Ці дані опубліковані на сайті НКРЕКП в офіційному звіті за 2017 рік.
 
Як бачимо, українського газу для потреб населення цілком достатньо – він навіть у надлишку обсягом у 5 млрд м3.
 
Оскільки люди можуть повністю забезпечуватися газом власного видобутку, прив’язувати його вартість до імпорту є як мінімум несправедливо, а за великим рахунком, злочином та завуальованим грабунком людей.
 
Враховуючи наведене, підвищувати ціну на газ для населення немає жодних економічних підстав – виключно політичні зобов’язання Уряду перед МВФ.
 
Якою є об’єктивна ціна на газ?
 
Якщо виходити суто з економіки, то вартість газу для населення треба не збільшувати, а навпаки зменшити як мінімум у 2 рази.
 
З офіційної (аудитованої) фінансової звітності ПАТ «Укргазвидобування» за 2017 рік чітко зрозуміло, що собівартість газу власного видобутку в 2017 році становила 2 926 грн за 1 тис. м3. При цьому у собівартості в 2 926 грн податки «з’їдають» 1893 грн, або 65 %.  Без них витрати ПАТ «Укргазвидобування» становили 1033 грн за тисячу кубів.
 
Навіть із таким рівнем податкового навантаження компанія виходить на ціну газу в 2926 грн за тис. м3, а населенню ж газ продають за формулою «Дюссельдорф+» – у 6 957 грн за тис. м3. Крім того, вказану ціну планують ще  підвищити на 18 %, що автоматично зумовить зростання вартості опалення та гарячої води мінімум на 10 %.
 
Також важливо звернути увагу й на те, що при собівартості в 2926 грн за тис. м3 обсяг видобутку збільшився на 4,4 %, а обсяг розвідки та буріння – на 21,2%. Тобто, як бачимо, цієї суми в майже три тисячі гривень компанії повністю достатньо для того, аби продовжувати нарощувати видобуток.
 
«За останні чотири роки тарифи на житлово-комунальні послуги стали непідйомними для 60 % населення країни; в разі ж прогнозованого підвищення ціни на газ вони будуть не по кишені для 90 % споживачів і всього 10 % українців зможуть їх сплатити без допомоги держави. І це в країні, яка має достатні поклади газу на 100 років вперед і може повністю покривати потреби населення газом власного видобутку», – резюмує керівник «Публічного аудиту» Максим Гольдарб.
 
За його словами, наслідком зростання тарифів стане подальше авральне збільшення обсягів боргів населення, які вже перевищують 40 млрд грн. Так, середній борг за «комуналку» на кожного жителя України (включаючи дітей) становить близько 1 тис грн, причому, він щомісячно збільшується. Уже сьогодні борг населення не дозволяє підприємствам ЖК-сфери нормально працювати і надавати послуги: все частіше відбуваються вимушені відключення; в разі ж передбачуваного підвищення вся система ЖКГ просто завалиться, що може мати вкрай негативні наслідки.
]]>
<![CDATA[Сьогодні в Києві без опадів, температура +22°]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-v-kijev-bez-opadv-temperatura-22-52810 Thu, 26 Apr 2018 08:25:00 +0300 message  
Сьогодні, 26 квітня, погода в Україні буде наступною: у західних, Полтавській, Харківській, вночі і в північних областях невеликий дощ, на Закарпатті та Прикарпатті вдень помірні дощі, місцями з грозами; на решті території без опадів. 
 
Вітер південно-західний, західний, 7-12 м/с. 
 
Температура вночі 10-15°; вдень у західних, північних областях і на узбережжі морів 18-23° (на крайньому заході країни місцями 14-17°), на решті території 24-28°.
 
 
У Києві вдень без опадів. 
Температура вночі 13-15°, вдень 20-22°. 
]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 21 Feb 2016 13:26:15 +0300 message Житло в обласних центрах України знову дешевшає. За тиждень найбільше ціни впали у Хмельницькому. Однокімнатна квартира там обійдеться майже 500 доларів за квадрат. Трохи дорожче коштуватиме аналогічне житло в Запоріжжі та Львові — близько 550 умовних одиниць. Найдорожчі варіанти в Миколаєві та Одесі. Там за метр однокімнатки доведеться викласти приблизно 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Найкрасивіші залізничні вокзали стимулюють до подорожей поїздом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/najkrasivsh-zalznichn-vokzali-stimuljujut-do-podorozhej-pojizdom Fri, 19 Feb 2016 12:04:58 +0300 message Часто, подорожуючи поїздом люди нарікають на те, що залізниці повільні, в порівнянні з літаками та й не такі зручні вагони поїздів, як сидіння у салонах повітряних суден. Втім, залізниця – один з найдавніших та найбільш популярних видів громадського транспорту. Тож, залізничні вокзали щороку відвідують мільйони пасажирів. Хоча, іноді архітектура таких станцій перевершує красою навіть королівські палаци. Іноді варто просто проїхати поїздом, щоб потрапити на  такий вокзал.

Фото: З мережі Інтернет
 

]]>