Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Sun, 19 Jan 2020 16:25:44 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[У столиці на Водохреща освячену воду будуть розвозити по місту автоцистернами (адреси)]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-na-vodohreshha-osvjachenu-vodu-budut-rozvoziti-po-mstu-avtocisternami-adresi-58632 Fri, 17 Jan 2020 19:33:00 +0300 message У столиці на Водохреща освячену воду будуть розвозити по місту автоцистернами. "Київводоканал" запрошує всіх бажаючих набрати освячену воду з їх автоцистерн.
 
Про це розповіла прес-служба ПрАТ "АК" Київводоканал ".
 
Щороку на Водохреща автоцистерна розвозить по місту освячену воду. В цьому році компанія продовжує цю традицію і запрошує всіх бажаючих набрати освяченої води з автоцистерн, які будуть очікують за такими адресами:
 
18 січня
 
з 10:00 - житловий масив Оболонь (вул. Прирічна, 5а).
 
19 січня
 
з 8:30 - Собор Софія Київська (вул. Володимирська, 24);
з 9:00 - Церква первоверховних апостолів Петра і Павла (вул. Стеценка, 14);
з 10:00 - житловий масив Оболонь (вул. Прирічна, 5а);
з 14.00 - в Гідропарку.
 

Нагадаємо, співробітники КП "Плесо" чергуватимуть 19 січня на 16 локаціях для водохресного купання в Києві. На них з 9:00 до 18:00 будуть чергувати рятувальники та працювати медпункти. 

]]>
<![CDATA[Мешканцям однієї багатоповерхівки ОСББ можуть встановлювати різні тарифи]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/meshkancjam-odnjeji-bagatopoverkhvki-osbb-mozhut-vstanovljuvati-rzn-tarifi-58631 Fri, 17 Jan 2020 18:25:00 +0300 message Різним жителям багатоповерхівок дозволили нараховувати різні комунальні платежі за обслуговування будинків та прибудинкової території.

Відповідну правову позицію видала Велика палата Верховного суду в ході розгляду справи №910 / 6471/18. Рішення по тарифам приймаються об'єднаннями співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), їх не потрібно узгоджувати з урядом або міською владою. Все на розсуд мешканців і керуючих.

"Визначення порядку сплати, переліку та розмірів внесків та платежів співвласників будинку відноситься до виключної компетенції загальних зборів співвласників відповідно до положень частини дев'ятої статті 10 закону № 2866-III, частини другої статті 12 закону № 417-VIII і по законодавчо встановленим порядком голосування на зборах об'єднання співвласників багатоквартирного будинку ", - йдеться у висновку БП-ВС.

Зовсім необов'язково, щоб комунальні тарифи були єдиними для всіх мешканців однієї і тієї ж багатоповерхівки. Суперечка у справі №910 / 6471/18 стосувався саме цього факту: ОСББ встановило різні тарифи для користувачів житлових і нежитлових приміщень (7 грн і 7,4 грн за квадратний метр, відповідно). З комерсантів, які орендують перший поверх будівлі, захотіли брати більше.

"Однак Верховний суд видав чіткий висновок на користь ОСББ, ухваливши, що тільки об'єднання вирішувати, які тарифи встановлювати. Вони можуть бути різними для житлових і нежитлових приміщень, що може бути навіть логічно: наприклад, у тих же магазинчиків на перших поверхах будівель більше відвідувачів , тому за ними доводиться більше прибирати територію. та й їх сміття потрібно частіше вивозити ", - сказав правозахисник.

Він уточнив, що комунальні тарифи можуть бути різними не тільки з нежитловими приміщеннями. Вони можуть різнитися навіть квартирах одного і того ж будівлі.

"Чинне законодавство не забороняє встановлювати різну плату за комунальні послуги навіть для квартир одного будинку. Вартість може відрізнятися в залежності від поверху. І такі випадки вже є. Перші поверхи, наприклад, платять менше, оскільки на їх опалення йде менше ресурсу, більш високі - більше. Буває, що на одну і ту ж багатоповерхівку встановлюється по 3-4 тарифу. що, як показала позиція БП-ВС, що не забороняється чинним законодавством ", - зазначив той же правозахисник.

У той же час юристи запевняють, що це не означає, що мешканці будинків повинні безапеляційно підкорятися будь-якого тарифного рішенням ОСББ. Згідно з чинним законодавством, люди мають право вимагати від правління ОСББ структуру розрахунку тарифу по обслуговуванню багатоповерхівки. Їм не мають права відмовити в наданні цієї інформації.

"Тарифи повинні бути до чогось прив'язані і коректно розраховані. Вони повинні бути економічно обґрунтованим. Тобто, скільки об'єднання мешканців отримало за платіжками, стільки і має витратити на утримання будинку. ОСББ - неприбуткова організація, вона не має права заробляти прибуток на своїй діяльності. Хоча такі випадки теж зустрічаються, після чого перелякані голови об'єднань вдаються в паніці до юристів - "кошмар, на мене відкрили кримінальну справу, через те, що дізналися, що я розмістив гроші ОСББ на депозит" (такі випадки в кривает після закриття банків, коли кошти не можна було повернути). Тому потрібно пам'ятати, що тариф повинен бути правильно розрахований з прикидкой на обслуговування багатоповерхівки, а не на прибуток. Потрібно завжди намагатися спокійно, відштовхуючись від економіки процесу, мирно домовитися з правлінням житлового об'єднання " , - підкреслив у бесіді зі ЗМІ фахівець.

"У 2019 комунальних суперечок і позовів в судах стало помітно більше. Чим активніше росли тарифи і нарощувалися заборгованості по ЖКГ - тим більше ставало судових процесів. Навряд чи ситуація змінитися найближчим часом. Особливо, якщо комунальні служби і підприємства продовжать нараховувати людям надзвичайні платіжки , і не завжди представляти якісний сервіс при цьому ", - спрогнозував юрист Ростислав Кравець.

 

]]>
<![CDATA[УЗ за рік відремонтувала 8 електричок]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/uz-za-rk-vdremontuvala-8-jelektrichok-58630 Fri, 17 Jan 2020 17:40:00 +0300 message В кінці 2019 року в ж / д компанії сподівалися на ремонт 9 електропоїздів.

Протягом 2019 року "Укрзалізниця" капітально відремонтувала 8 електропоїздів, інвестувавши в це понад 450 млн грн.

Про це, як пише ЦТС, повідомляється на офіційній сторінці АТ УЗ в Facebook.

У компанії інформують, що в ході капітально-відновлювального ремонту з продовженням служби експлуатації поїзда заново фарбують, в них замінюються віконні блоки, встановлюються пластикові сидіння замість дерев'яних, оновлюються туалети.

Як приклад таких робіт в "Укрзалізниці" показали електропоїзд, який курсуватиме на напрямках Львів-Тернопіль, Львів-Здолбунів. Його капремонт обійшовся приблизно в 50 млн грн.

Відзначимо, що в грудні в компанії заявляли, що за підсумками року капремонтом буде відновлено 9 електричок.

 

]]>
<![CDATA[ГТС готова пропускати 6,6 млрд кубів польського газу за рік]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/gts-gotova-propuskati-66-mlrd-kubv-polskogo-gazu-za-rk-58629 Fri, 17 Jan 2020 16:35:00 +0300 message Україна зможе приймати 6,6 млрд кубометрів газу з Польщі на протязі року. Про це в Facebook заявив гендиректор ТОВ "Оператор ГТС" Сергій Макогон.

За словами чиновника, в України вже є 2 з'єднання з ГТС Польщі: Дроздовичі і Германович. Нещодавно ми провели реконструкцію і готові з нашого боку приймати в українську систему до 6,6 млрд куб м газу в рік. +

"Сьогодні один шанований мною експерт емоційно доводив необхідність терміново почати будувати інтерконнектор Польща-Україна. Мовляв, поки у оператора ГТС є гроші, потрібно терміново будувати.

Я ще раз пояснив свою позицію щодо цього проекту:

1. У України вже є 2 з'єднання з ГТС Польщі: Дроздовичі і Германович. Нещодавно ми провели реконструкцію і готові з нашого боку приймати в українську систему до 6,6 млрд м3 газу на рік. Питання тільки в наявності потрібного обсягу газу і тиску. - написав Макогон.

Нагадаємо, що Україна, РФ і ЄС підписали новий газовий транзитний контракт на 5 років з можливістю його пролонгації на 10 років.

У договорі гарантується мінімальна прокачування газу в розмірі 65 млрд куб. м на перший рік, а також по 40 млрд куб. м ще 4 роки.

 

]]>
<![CDATA[Українцям пояснили, як платити податок на нерухомість в 2020 році]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajincjam-pojasnili-jak-platiti-podatok-na-neruhomst-v-2020-roc-58628 Fri, 17 Jan 2020 15:40:00 +0300 message Українцям в 2020-м доведеться заплатити податок за свою нерухомість, площа якої перевищує "норму". Тих, хто порушить правило, чекають штрафи. За квартири і будинки платять у всьому світі, причому українські ставки можна назвати досить "щадними".

Розмір податку прив'язаний до площі житла. Платити за квартиру до 60 квадратів і за будинок до 120 не потрібно, а ось за кожен наступний метр держава стягує податок. Його ставка становить 1,5% від мінімальної зарплати.

Податок надходить до місцевої скарбниці, і вона ж має право правила міняти. Скорочувати "норму" не можна, а ось збільшити - можна. Наприклад, конкретне місто може брати гроші тільки з тих, хто володіє квартирами площею від 80-ти замість 60-ти квадратів.

Скоротити можуть і ставку податку. Замість 1,5% брати, наприклад, 1%. А ось збільшити податок не можна. Депутатам вигідніше встановлювати високий податок, оскільки це дозволяє наповнювати бюджет. Незважаючи на це, левова частка населених пунктів встановила ставку в 1% і "норму" по нерухомості в 60 квадратів для квартир і 120 квадратів для будинків.

У 2020-му платити потрібно податок за 2019 й. Тому при розрахунку використовується торішній розмір зарплати - 4173 грн. Для прикладу розглянемо, скільки потрібно заплатити за квартиру площею 150 квадратів.

При ставці в 1% і "нормі" в 60 квадратів доведеться оплатити "зайві" 90 метрів. Це 3755 грн (по 41,7 грн за кожен квадрат).

До слова, оподатковується не тільки житлова, а й будь-яка інша нерухомість, в тому числі прибудови до будинку (сараї). Правда, в більшості місцевих рад прийняли рішення - для сараїв встановити податкову ставку в розмірі 0%. "Якщо контролюючий орган не направив (не вручили) податкове / податкові повідомлення-рішення до 1 липня року, наступного за звітним, фізичні особи звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання (пп. 266.10.2 ПКУ) ", - пояснили в ГФС.

  • за нерухомість в зоні відчуження;
  • за дитячі будинки сімейного типу;
  • за будинки і квартири дітей-сиріт і тих, хто позбувся батьківського піклування;
  • за нерухомість в гуртожитках.

Податок потрібно заплатити протягом двох місяців з моменту, як прийшла квитанція. Якщо запізнитися, то доведеться заплатити штраф. "Згідно ст. 266 Податкового кодексу, податкове зобов'язання може бути нараховане за звітні роки в межах 1095 днів. Тобто трьох років", - пояснили фіскали. Якщо затримати платіж до 30 днів - штраф 10%, від 30 днів - штраф 20%. Якщо ж українець ігнорує повідомлення і відмовляється платити, майно, на яке нараховують податок, можуть заарештувати.

"Якщо поштова служба не може вручити податкове повідомлення через те, що платник не має за місцем реєстрації або він відмовився прийняти повідомлення, податкове повідомлення вважається врученим з дня, який поштова служба вказала в повідомленні про вручення", - пояснюють в ГФС.

Квитанції-повідомлення про те, що українець повинен заплатити податок, повинна прийти за адресою прописки. Такі квитанції приходять до 1 липня. Але якщо ви живете у великій (більше 60 квадратів) квартирі або будинку (від 120 кв. М), а квитанцію не отримали, краще звернутися в місцеве відділення фіскальної служби. Можливо, квитанція загубилася в ящику або її помилково не відправили.

Якщо квартира значиться в реєстрі як один об'єкт, то її власники (наприклад, кілька родичів), можуть самі визначити, хто з них заплатить. Так, якщо квартира площею 140 кв. м. належить двом людям (подружжю), один з них повинен заплатити податок з 80 кв. м.

Зовсім інші правила діють, якщо квартира розділена в натурі. Наприклад, 70 кв. м належать одному власнику, а друга половина - іншого. Тоді кожен з них зобов'язаний заплатити всього за 10 кв. м. Тобто податкова пільга (60 квадратів "прощаються") діють для обох власників. 

]]>
<![CDATA[На Харьковщине появится солнечная электростанция]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-kharkovshhine-pojavitsja-solnechnaja-elektrostancija-58627 Fri, 17 Jan 2020 14:57:00 +0300 message Недалеко от села Борки Харьковской области построят солнечную электростанцию ​​под рабочим названием «Борки-3» мощностью 8 МВт.

О подписании контракта на строительство СЭС сообщила компания EDS-Engineering.

Технические показатели будущей СЭС такие:

28120 фотоэлектрических модулей TALESUN единичной мощностью 340 Вт

296 стрингов инверторов Fronius ECO единичной мощностью 27 кВт;

29 сумматора 0,4 кВ различной мощности производства EDS;

4 комплектных трансформаторных подстанции КТП 10 / 0,4 кВ, а также распределительный пункт РП 10 кВ.

Компания EDS прошлого года уже построила две солнечные электростанции суммарной мощностью 6 МВт в формате EPCМ (генеральный подряд с финансовой гарантией достижения законтрактованных технических показателей по выработке электроэнергии).

 

]]>
<![CDATA[В ЄК вважають, що «Північний потік-2» не обійде законодавство ЄС]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-jek-vvazhajut-shho-pvnchnij-potk-2-ne-objde-zakonodavstvo-jes-58626 Fri, 17 Jan 2020 13:47:00 +0300 message Російський газопровід «Північний потік – 2» не отримає винятків від Євросоюзу. Про це заявила єврокомісар з енергетики Кадрі Сімсон, повідомляє ERR.

«Минулого року було оновлено газову директиву ЄС та встановлено рівні правила для всіх газових підключень з третіх країн. Мова йде не тільки про «Північний потік», а й про і інші трубопроводи, незалежно від їх походження. Але коли вони заходять на територію Європейського Союзу, вони повинні дотримуватися певних правил. Ми контролюємо це у співпраці з місцевим агентством, тоді, у Німеччині – з федеральним мережевим агентством», – повідомила Сімсон.

Вона наголосила, що газова мережа повинна бути відкритою, з прозорою тарифною політикою, а газопровід має пройти процедуру анбандлінгу та відділитися від виробника.

«Запуск «Північного потоку – 2» неможливий без дотримання цих правил», – підкреслила єврокомісар.

Сімсон також сказала, що ЄС довго працював та багато інвестував у те, щоб не залежати від одного постачальника чи одного транзитного коридору.

Також єврокомісар відзначила важливість укладення нового транзитного договору між країною та РФ.

Компанія Nord Stream 2 AG звернулася до німецького регулятора з проханням зробити для її газопроводу «Північний потік – 2» виняток з умов газової доктрини ЄС.

Натомість за чинними правилами ЄС, від загальних європейських вимог може бути звільнено лише ті об’єкти, побудова яких завершилася до 23 травня 2019 року.

 

]]>
<![CDATA[Сонячна енергетика в Європі пережила справжній ренесанс свого розвитку в 2019 році]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sonjachna-jenergetika-v-jevrop-perezhila-spravzhnj-renesans-svogo-rozvitku-v-2019-roc-58625 Fri, 17 Jan 2020 12:35:00 +0300 message Сонячна енергетика в Європі пережила справжній ренесанс свого розвитку в 2019 році. За даними експертів, за підсумками 2019 року в лад введено 16,7 ГВт сонячних потужностей, що майже на 105% більше, ніж в 2018 році.
 
Про це розповідає сайт Eenergy.media.
 
Лідерство в розвитку ринку сонячної енергії в 2019 році захопили Іспанія. За підсумками року тут побудували 4,7 ГВт СЕС. На другому місці опинилася Німеччина з 4 «сонячними» ГВт. Нідерланди і Франція зайняли почесні третє і четверте місця з 2,5 і 1,1 ГВт відповідно.
 
За словами директора SolarPower Europe Вальбурги Хеметсбергер, сонячна енергетика в Європі вступила в нову еру зростання. За даними асоціації, до 2020 року встановлена ​​потужність сонячних електростанцій перевищить 130 ГВт.
 
Експерти відзначають, що сонячна енергія готова успішно конкурувати з викопним паливом і має серйозні перспективи зростання.
 

Згідно з прогнозом в 2020 і 2021 роках, сонячна енергетика в Європі буде приростати на 20-22 ГВт щорічно. А вже в 2022 і 2023 роках зростання потужностей складе 24-27 ГВт на рік. Експерти пожартували, що їх прогноз для фотовольтаїки залишається сонячним і яскравим - без дощу і з невеликою кількістю хмар. 

]]>
<![CDATA[В Україні за місяць кількість безробітних збільшилася майже на 50 тисяч осіб]]> http://statistic.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-ukrajin-za-msjac-klkst-bezrobtnih-zblshilasja-majzhe-na-50-tisjach-osb-58624 Fri, 17 Jan 2020 11:58:00 +0300 message В Україні за місяць кількість безробітних збільшилася майже на 50 тисяч осіб, такі дані повідомляє пресслужба Державної статистики України за грудень 2019 року.
 
Так, у грудні минулого року було офіційно зареєстровано 338,2 тисячі безробітних, що на 49,3 тисячі більше, ніж у листопаді 2019 року.
 
При цьому за листопад кількість безробітних зросла на 29,6 тисячі.
 
За даними держстату, кількість вакансій у грудні скоротилася до 59,0 тисяч (в листопаді 80,9 тисяч), а навантаження зареєстрованих безробітних на одну вакансію - 6,0 (в листопаді -6,0).
 
Нагадаємо,  25 грудня міністр економіки Тимофій Милованов заявляв, що в Україні зростає рівень зайнятості.
 

Зниження кількості безробітних українців Держстат фіксував у вересні 2019 року. Тоді, порівняно з аналогічним періодом 2018 року, рівень безробіття скоротився і склав 7,8%. 

]]>
<![CDATA[Цьогоріч для святкування Водохреща в Києві облаштовано 16 локацій]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/cogorch-dlja-svjatkuvannja-vodohreshha-v-kijev-oblashtovano--16-lokacj-58623 Fri, 17 Jan 2020 11:20:00 +0300 message Цьогоріч для святкування Водохреща КП „Плесо“ облаштувало в межах Києва 16 локацій. На кожній із них з 09:00 до 18:00 чергуватимуть рятувальники та працюватимуть медпункти, про це повідомляє пресслужба КМДА.
 
Зокрема, у Дніпровському районі:
 
— пляж “Дитячий” (біля каплички у Гідропарку);
— пляж “Венеція” (острів Долобецький);
— пляж “Передмістна Слобідка” (Гідропарк, навпроти Києво-Печерської лаври);
— пляж “Тельбін” (проспект Павла Тичини);
— пляж “Райдужний” (озеро Райдужне, вул. Марка Черемшини);
— пляж “Веселка” (вул. Микільсько-Слобідська);
— пляж “Центральний” (Труханів острів).
 
В Оболонському районі:
 
— пляж “Вербний” (оз. Вербне, вул. Приозерна);
— місце масового відпочинку (затока Оболонь, вул. Прирічна);
— Парк “Наталка” (Оболонська набережна);
— пляж “Пуща-Водиця” (ставок Горащиха, 7 лінія).
 
У Деснянському районі:
 
— пляж “Троєщина” (вул. Оноре де Бальзака).
 
У Голосіївському районі:
 
— пляж “Галерна” (вул. Набережно-Корчуватська).
 

Нагадаємо, на Водохреще у Києві купання відбудеться біля Свято-Покровського Храму Української Православної Церкви на Оболоні та у Гідропарку біля каплиці на честь Хрещення Господнього Православної Церкви України.  

]]>
<![CDATA[Інтерсіті між Києвом та Тернополем курсуватиме кожен день]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nterst-mzh-kijevom-ta-ternopolem-kursuvatime-kozhen-den-58622 Fri, 17 Jan 2020 10:41:00 +0300 message Укрзалізниця збільшує періодичність курсування швидкісного поїзда Інтерсіті № 747 Київ — Тернопіль: з 23 січня він курсуватиме щоденно замість через день. 
 
Наразі завершується узгодження графіку курсування цього поїзда на дати після 23 січня.
 
Швидкісний поїзд Інтерсіті № 747 відправляється з Києва о 16:41 та прибуває до Тернополя о 22:42. У зворотному напрямку з Тернополя він вирушає 04:04 та прибуває до Києва о 10:03. Зупинки передбачені на станціях Волочиськ, Хмельницький, Деражня, Гнівань. Вінниця, Калинівка-1 та Козятин.
 

Ці зміни дозволять значно покращити сполучення Тернополя зі столицею. До того ж поїзд забезпечуватиме зручну пересадку в Києві на внутрішні та міжнародні маршрути. 

]]>
<![CDATA[Наразі 94 ТКЕ не здійснили перерахунок за опалення та гарячу воду - Мінрегіон]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/naraz-94-tke-ne-zdjsnili-pererahunok-za-opalennja-ta-garjachu-vodu---mnregon-58621 Fri, 17 Jan 2020 10:19:00 +0300 message Уряд запропонував підприємствам ТКЕ здійснити перерахунок плати для споживачів теплової енергії та комунальних послуг у зв’язку із зниженням для них ціни природного газу протягом опалювального періоду 2019/2020 рр. 
 
Мінрегіон зібрав та узагальнив інформацію від ОДА щодо здійснення перерахунків за централізоване опалення та гарячу воду підприємствами ТКЕ. 
 
Наразі з 206 ТКЕ здійснили перерахунок:
  • за опалення – 112;
  • за гарячу воду – 25;
  • не здійснили перерахунок – 94.
Нагадаємо, постанову Кабінету Міністрів України «Деякі питання нарахування (визначення) плати за теплову енергію та послуги з централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води для споживачів у зв’язку із зміною ціни природного газу» було прийнято 24 грудня 2019 року.
 
 

Згідно з постановою, підставою для зміни розміру нарахувань за теплову енергію, послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води є умова коли ціна природного газу, придбана виконавцем у відповідному місці опалювального сезону, є нижчою від ціни природного газу, врахованої у структурі тарифів, встановлених НКРЕКП або органами місцевого самоврядування. 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>