Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Fri, 20 Jul 2018 11:57:48 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Рішення суду не наближає КМДА «до мети пробачити «Київенерго» 4 млрд грн боргу - Нафтогаз]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rshennja-sudu-ne-nablizhaje-kmda-do-meti-probachiti-kijivenergo-4-mlrd-grn-borgu---naftogaz-53539 Fri, 20 Jul 2018 11:38:00 +0300 message НАК «Нафтогаз України» спростовує заяву Київської міської адміністрації про відмову Господарського суду Києва в клопотанні визнати КП «Київтеплоенерго» правонаступником частини боргових зобов'язань за угодою на поставку природного газу між НАК і ПАТ «Київенерго», повідомляє прес-служба НАК «Нафтогаз України».
 
"Рішення по тій справі, в якому суд розглядає питання правонаступництва по боргах, очікується ближче до кінця місяця ... Сьогодні розглядалося клопотання" Київенерго "про те, щоб стороною спору в одному з багатьох судових справ між нами і" Київенерго "стало нове комунальне підприємство" Київтеплоенерго ". Це клопотання суд відхилив", - йдеться в повідомленні прес-служби.
 
У НАК «Нафтогаз України» відзначили, що сьогоднішнє рішення не наближає КМДА "до мети пробачити" Київенерго "4 млрд грн боргу за рахунок" Нафтогазу ".
 
ПАТ "Київенерго" має досить дебіторської заборгованості від споживачів (в тому числі і КМДА), щоб закрити борг перед "Нафтогазом". При переході котелень та іншого майна на "Київтеплоенерго", на нього згідно із законом переходить і відповідальність за накопичені борги. Якщо нове підприємство не забере собі борги і права вимоги за ними, "Київенерго" зможе зібрати ці кошти зі споживачів, а з нами не розрахуватися", - підкреслюють в НАК.

У Нафтогазі також нагадали, що компанія не вимагає негайної оплати заборгованості, а тільки її визнання, як вимагає закон, і готові обговорювати з "Київтеплоенерго" графік реструктуризації та списання нарахованих штрафних санкцій. 

]]>
<![CDATA[Змінено інструкцію про порядок нарахування та сплати ЄСВ]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zmneno-nstrukcju-pro-porjadok-narahuvannja-ta-splati-jesv-53538 Fri, 20 Jul 2018 11:19:00 +0300 message В Україні змінено інструкцію про порядок нарахування і сплати ЄСВ, повідомляє прес-служба Державної фіскальної служби.
 
“З 26 червня 2018 року набули чинності зміни до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (наказ Міністерства фінансів від 4 травня 2018 року № 469)”, — йдеться у повідомленні.
 
Відповідно до змін розширено перелік платників єдиного внеску, зокрема, з 1 січня 2018 року платниками ЄСВ визначено членів фермерського господарства.
 

Також, змінено звітні форми — таблиця 1 Додатка 4 “Звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, надбавки, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ” та Додаток 5 “Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого ЄСВ” (створено уніфіковану форму для платників ЄСВ визначених пунктами 4, 5, 51 частини першої статті 4 Закону України № 2464). 

]]>
<![CDATA[Київські депутати не підтримали заборону підвищення цін на проїзд в громадському транспорті]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kijivsk-deputati-ne-pdtrimali-zaboronu-pdvishhennja-cn-na-projizd-v-gromadskomu-transport-53537 Fri, 20 Jul 2018 10:40:00 +0300 message Депутати на засіданні Київської міської ради не підтримали рішення про заборону підвищення цін на проїзд в громадському транспорті, повідомляє прес-служба КМР.
 
Депутат Київради з фракції «Свобода» Юрій Сиротюк вніс проект рішення про введення заборони на підвищення тарифів на перевезення пасажирів на міських маршрутах загального користування у Києві до впровадження автоматизовної системи обліку оплати проїзду та проведення повного незалежного публічного аудиту комунальних підприємств «Київський метрополітен» та «Київпастранс».
 
Депутати не підтримали це рішення. 
 
За проголосували лише 24 депутати, проти 0, утримались 26. Згодом секретар Київради Володимир Прокопів ще раз спробував повернути це рішення в порядок денний, це також не було прийнято. 
 
Тарифи на проїзд у столичному метрополітені та наземному міському транспорті підвищились з 14 липня згідно з розпорядженням, підписаним у Київській міській державній адміністрації. 
 
Вартість проїзду у метро, трамваї та тролейбусі коштує 8 гривень. 
]]>
<![CDATA[Одеська міська рада затвердила істотні умови 15 ЕСКО договорів]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/odeska-mska-rada-zatverdila-stotn-umovi-15-jesko-dogovorv-53536 Fri, 20 Jul 2018 09:57:00 +0300 message Одеська міська рада затвердила істотні умови 15 енергосервісних договорів. За умовами цих контрактів передбачається, що інвестори залучать більше 11 млн грн. у реалізацію енергоефективних заходів у школах міста, повідомляє прес-служба Держенергоефективності.
 
Повернення інвестицій відбудеться за рахунок досягнення економії енергоспоживання та зменшення комунальних платежів.
 
Під час дії цих 15 контрактів м. Одеса зможе зекономити близько 174 тис. грн у рік, а після їх завершення – більше 2 млн гривень щороку.
 
Окрім цього, ЕСКО-компанії гарантують підтримання температурних режимів у приміщеннях на необхідному рівні, дотримання лімітів споживання тепла, підвищення комфорту перебування, гарантоване скорочення споживання теплової енергії на 25 відс у кожному закладі.
 

Нагадаємо, що на минулій сесії Одеської міської ради затверджено істотні умови ще по 10 закладам освіти. Отже, у новому опалювальному сезоні 2018-2019 р. енергоефективними стануть 25 шкіл. 

]]>
<![CDATA[Мінрегіон ввів норму з проектування розділових поручнів на сходах підземних переходів]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnregon-vvv-normu-z-projektuvannja-rozdlovih-poruchnv-na-skhodah-pdzemnih-perehodv-53535 Fri, 20 Jul 2018 09:13:00 +0300 message Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, ввело норму щодо проектування розділювальних поручнів на сходах підземних переходів під час будівництва чи реконструкції вулиць і доріг для організації безпечного руху пішоходів на вхід та вихід. Відповідна норма міститься у новому ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» та вступає в силу з 1 вересня 2018 року, повідомляє прес-служба міністерства.
 
Це дозволить впорядкувати потоки людей на вхід та вихід, мінімізує можливі стики та давки, особливо при якійсь несприятливій чи надзвичайній ситуації, створить умови для безпечного руху.
 
Впровадження такої зміни підвищить безпеку руху пішоходів та зручність пересування, особливо для людей похилого віку та у зимовий період.
 
ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці і дороги населених пунктів» розроблений на заміну аналогічного ДБН 2001 року.
 

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні документи, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

]]>
<![CDATA[Укртрансгаз: Українська ГТС надійніша за «Північний потік»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrtransgaz-ukrajinska-gts-nadjnsha-za-pvnchnij-potk-53534 Thu, 19 Jul 2018 18:35:00 +0300 message Держкомпанія-оператор газотранспортної системи «Укртрансгаз» очікує збільшення добового транзиту природного газу територією України на 10% — до 300 мільйонів кубометрів через зупинку до кінця липня російського газопроводу «Північний потік» у зв’язку з ремонтними роботами. Про це інформує прес-служба компанії.

Так газотранспортна система України компенсує європейським споживачам зупинку російського газопроводу, коментує на своїй офіційній сторінці у Facebook  НАК «Нафтогаз України». Компанія зазначає, що українська ГТС ніколи не зупиняла транзиту через ремонт чи техобслуговування і вже не вперше стабілізує ситуацію для споживачів ЄС. 

«Це непогана відповідь на запитання, чия ГТС надійніша, для учасників тристоронніх українсько-європейсько-російських переговорів, які тривають у Берліні й присвячені транзиту газу через Україну», — йдеться у дописі.  Як повідомлялось,  у 2017 році Україна транспортувала до ЄС рекордні за останні кілька років обсяги газу — 93 мільярди кубометрів.

 

]]>
<![CDATA["Дніпроазот" обіцяє відновити виробництво хлору]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/dnproazot-obcjaje-vdnoviti-virobnictvo-khloru-53533 Thu, 19 Jul 2018 17:25:00 +0300 message Підприємство "Дніпроазот" готується до запуску виробництва хлору, повідомила віце-президент Асоціації водоканалів України Ольга Бабій в ефірі "112 Україна" в середу ввечері.

"Поки станом на вечір вони не працюють. Вони нам задекларували, що готуються до запуску, але їх не так швидко запустити. Їм, щоб вийти на обсяг виробництва, потрібно три доби, це досить складне виробництво", - сказала вона.

З 1 квітня "Укрнафта" припинила поставки газу власного видобутку на давальницьких умовах для переробки на ПАТ "Дніпроазот".

Раніше "Укрнафта" орендувала потужності ПАТ "Дніпроазот" для переробки власного газу в мінеральні добрива. Вироблений таким чином аміак "Укрнафта" продавала того ж "Дніпроазот".

За розрахунками галузевого видання еnkorr, через роботу за такою схемою "Укрнафта" за підсумками 2017 року недоотримала 2,3 млрд грн.

Нагадаємо, з 2011 року "Укрнафта" орендує майновий комплекс виробника добрив "Дніпроазот". Це дозволило "Привату" обійти вимогу про передачу "Нафтогазу" пріоднимі газу власного видобутку для забезпечення потреб населення, як того вимагає закон. У той же час дешевий газ "Укрнафти" використовується "Дніпроазотом" в якості сировини для виробництва аміаку і карбаміду. Схема з орендою майнового комплексу позитивно відбивається на фінансовому стані заводу "Привату": в 2015 році він отримав 1 млрд грн чистого прибутку. "Укрнафта", для порівняння, отримала 5,4 млрд грн збитку.

Як повідомлялося, на минулому тижні прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що уряд підготував план альтернативного забезпечення водоканалів країни рідким хлором для знезараження питної води, незважаючи на зупинку заводу "Дніпроазот". 

]]>
<![CDATA[На Одещині побудують ВЕС на 100 МВт]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-odeshhin-pobudujut-ves-na-100-mvt-53532 Thu, 19 Jul 2018 16:30:00 +0300 message У проекті - 30 вітрогенераторів загальною потужністю 100 МВт

Одеська обласна держадміністрація підписала Меморандум про співпрацю з компанією ТОВ «Соратано Україна» щодо будівництво вітроелектростанції у Білгород-Дністровському районі, повідомляє Одеська ОДА.

Загальна сума інвестицій – близько 250 млн євро. В цілому, електростанцію розраховано на 30 вітрогенераторів. Передбачається, що потужність електростанції становитиме 100 МВт. 

Завершити будівництво інвестор планує до 2020 року.

Як зазначається у повідомленні, компанія «Соратано Україна»  спеціалізується у галузі вітроенергетики. Відповідно до даних реєстру, компанія зареєстрована на Кіпрі. Створена вона у 2017 році. Кінцевим бенефіціаром є бельгієць Лоік Лерміньйо, який також є засновником PhytoFuels Investments,  компанії, яка займається виготовленням біотоплива з біомаси. 

 

]]>
<![CDATA[Підземні переходи в Україні стануть безпечнішими]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/pdzemn-perehodi-v-ukrajin-stanut-bezpechnshimi-53531 Thu, 19 Jul 2018 15:45:00 +0300 message Мінрегіонбуд України, ввів норму з проектування розділових поручнів на сходах підземних переходів при будівництві або реконструкції вулиць і доріг для організації безпечного руху пішоходів на вхід і вихід.

Підземні переходи в Україні будуть проектувати по-новому

Відповідна норма міститься в новому ДБН В.2.3-5: 2018 «Вулиці і дороги населених пунктів» та вступає в силу з 1 вересня 2018 року.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Фасебоок.

«ДБН - це безпека і комфорт людей, тому в нових державних будівельних нормах по вулиць і доріг ми прописали норму про необхідність проектувати на сходах підземних переходів розділові поручні для пішоходів. Це дозволить упорядкувати потоки людей на вхід і вихід, мінімізує можливі стики і тисняви, особливо при якій несприятливої ​​або надзвичайної ситуації, створить умови для безпечного руху», - сказав він.

За словами Парцхаладзе, впровадження такої зміни підвищить безпеку руху пішоходів та зручність пересування, особливо для літніх людей і в зимовий період.

ДБН В.2.3-5: 2018 «Вулиці і дороги населених пунктів» розроблений на заміну аналогічного ДБН 2001 року.

 

]]>
<![CDATA[Експерт: З новими тарифами в Києві вигідніше користуватися автомобілями]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jekspert-z-novimi-tarifami-v-kijev-vigdnshe-koristuvatisja-avtomobljami-53530 Thu, 19 Jul 2018 14:34:00 +0300 message Багато міст ЄС і США дотують громадський транспорт і навіть роблять його безкоштовним. Навіщо - розповів нардеп Юрій Левченко.

За словами політика, на Заході муніципалітети свідомо фінансують суспільний транспорт, оскільки від його роботи залежить життєзабезпечення і економіка міст. Крім того, дешевий транспорт дозволяє пересадити людей з автомобілів у трамваї і автобуси. Це зменшує пробки і робить міста більш «швидкими».

У приклад Левченко навів Брюсселю, де мерія зробила громадський транспорт безкоштовним два дні на тиждень. У Талліні перехід міського транспорту на безкоштовну основу дозволив місту зекономити 20 млн євро на кондукторів, бухгалтерії і друку квитків.

Юрій Левченко допускає, що «підвищення від Кличка» призведе до погіршення ситуації на дорогах. При цьому він послався на розрахунки транспортної інженера Віктора Петрука. Експерт показав, що з новими тарифами деяким водіям вигідніше користуватися автомобілями. Це стосується тих, хто використовує автогаз і живе на відстані до 10 км від місця роботи.

Нагадаємо, раніше колишній заступник міністра інфраструктури Олександр Кава розповів про те, як столичні чиновники погіршують транспортну ситуацію в Києві, неправильно застосовуючи нововведення, добре зарекомендували себе в ЄС.

 

]]>
<![CDATA[Контейнери утилізації батарейок встановлені у всіх районах столиці (+адреси)]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kontejneri-utilzacji-batarejok-vstanovlen-u-vskh-rajonah-stolic-adresi-53529 Thu, 19 Jul 2018 13:22:00 +0300 message Контейнери для небезпечних відходів встановлені вже в десяти районах Києва, повідомляє прес-служба «Київкомунсервісу».
 
Тепер жителі кожного району Києва забезпечені контейнерами для збору в утилізацію відпрацьованих батарейок, ртутних термометрів і ламп.
 
Контейнери призначені виключно для збору відпрацьованих батарейок, непошкоджених термометрів і ламп. На контейнері чітко вказані позначки відповідних отворів для кожного типу відходів. Ртутьсодержащие термометри та енергозберігаючі лампи потрібно викидати тільки в упаковці або загорненими в папір, щоб уникнути їх пошкодження.
 
Зокрема, в Шевченківському районі контейнери встановлено за наступними адресами:
 
вул. М. Житомирська, 16/3 (замість 11)
вул. Ярославів Вал, 19
пр. Перемоги, 5
вул. Тургенєвська, 37-41
вул. Д. Запольського, 6
вул. Лук'янівська, 7
вул. Довженка, 10
вул. Щусєва, 12
вул. О. Теліги, 9
вул. Естонська, 5
 
Солом'янський район:
 
вул. Солом'янська, 35-39
вул. Преображенська, 27
вул. Волинська, 4а
вул. Івана Пулюя, 5
вул. Михайла Донця, 15а
вул. Михайла Донця, 21а
вул. Вацлава Гавела, 23а
вул. Героїв Севастополя, 22
вул. Єреванська, 3а
просп. Повітрофлотський, 21/2
вул. Виборзька, 42
просп. Перемоги, 45
 
Печерський район:
 
вул. Велика Васильківська, 23в
вул. Шота Руставелі, 21
вул. Хрещатик, 15/4
вул. Хрещатик, 21
вул. Кловський узвіз, 24
пер. Мар'яненка Івана, 7
пер. Іпсілантіевскій, 3
вул. Михайла Бойчука, 34
вул. Старонаводницька, 8-б
вул. Німанська, 3
вул. Підвисоцького, 16
вул. Велика Васильківська, 67/7
вул. Барбюса, 58/1
вул. Раєвського, 34
бул. Лесі Українки, 24
 
Подільський район:
 
вул. Оболонська, 38
вул. Копилівська, 17/19
пер. Квітневий, 4
просп. Г. Гонгадзе, 9 (замість 7а)
вул. М. Гречка, 10в
вул. Білицька, 18
вул. М. Гречка, 24-б
вул. Почайнинська, 70
пер. Квітневий, 6
вул. Щекавицька, 30/39
вул. Гонгадзе, 20г, оф.2
 
Оболонський район:
 
вул. О. Архипенка, 6
вул. Героїв Сталінграда, 17
вул. Героїв Сталінграда, 20-20
вул. вул. М. Тимошенко, 2-2а
вул. Героїв Дніпра, 22-б
вул. Героїв Дніпра, 6
вул. Героїв Дніпра, 32-б
вул. Героїв Сталінграда, 44
просп. Героїв Сталінграда, 57
вул. Попова, 1
вул. Автозаводська, 83
просп. Мінський, 4
вул. Джерельна, 3
вул. Федора Максименко, 16
просп. Героїв Сталінграда, 4
 
Дарницький район:
 
вул. Російська, 1
вул. Тростянецька, 58а
вул. Урлівська, 30
вул. Харківське шосе, 56
вул. А. Ахматової, другий
вул. Вербицького, 16
вул. Харківське шосе, 172
вул. Княжий затон, 13
вул. Вишняківська, 12
вул. Е. Харченко, 47
вул. Волго-Донська, 74
вул. Харківське шосе, 51
Вул. Севастопольська, 1/1
(Два адреси уточнюються)
 
Деснянський район:
 
вул. Кіото, 11
вул. Курчатова, 3-б
вул. Курчатова, 21
вул. Закревського, 29
вул. Каштанова, 8-г
вул. Беретті, 18
просп. Маяковського, 93
вул. Радунська, 18
вул. Милославська, 33
 
Дніпровський район:
 
вул. Березняківська, 17
вул. Березняківська, 36
вул. Березняківська, 30-Б
вул. Курнатовського, 15
вул. Митрополита Шептицького, 24
просп. Павла Тичини, 7
вул. Перова, 8
вул. Пожарського, 1
вул. Празька, 44
вул. Райдужна, 23
вул. Русанівська набережна, 8/1
вул. Чудновського, 7
вул. Воскресенська, 14
вул. О. Туманяна, 1
 
Голосіївський район:
 
вул. Лабораторна, 28
вул. Велика Васильківська, 102
вул. Марічанская, 13
вул. Деміївська, 51
вул. Володимирська, 78
вул. Тарасівська, 2
вул. Героїв Оборони, 7
вул. Д. Луценка, 1, к-с 1
вул. В. Касіяна, 8
вул. Заболотного, 10
вул. Заболотного, 20
вул. Новопирогівська, 27
просп. Науки, 96
просп. Голосіївський, 15-б
 
Святошинський район:
 
вул. Симиренка, 17
вул. Ірпінська, 71
вул. Підлісна, 3
вул. Депутатська, 4/6
вул. Кулібіна, 14
просп. Академіка Корольова, 10а
вул. Кільцева дорога, 5-б
вул. Покотило, 9а
бул. Ромена Роллана, 11а

вул. Якуба Коласа, 15-б 

]]>
<![CDATA[США готує санкції щодо газопроводу Nord Stream 2]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ssha-gotuje-sankcji-shhodo-gazoprovodu-nord-stream-2-53528 Thu, 19 Jul 2018 12:40:00 +0300 message Сенатор-республіканець Джон Баррассо представив законопроект, який передбачає санкції щодо газопроводу Nord Stream 2, який має зв'язати Росію і Німеччину, повідомляє агентство Bloomberg.
 
У заяві Баррассо йдеться, що його законопроект покликаний підвищити енергетичну безпеку членів НАТО за рахунок надання їм енергоресурсів США.
 
Законопроект також покликаний прискорити затвердження експорту зрідженого газу в Європу.
 

Нагадаємо: після зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним у Гельсінкі глава Білого дому Дональд Трамп заявив, що США будуть конкурувати з газопроводом Північний потік-2. 

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 21 Feb 2016 13:26:15 +0300 message Житло в обласних центрах України знову дешевшає. За тиждень найбільше ціни впали у Хмельницькому. Однокімнатна квартира там обійдеться майже 500 доларів за квадрат. Трохи дорожче коштуватиме аналогічне житло в Запоріжжі та Львові — близько 550 умовних одиниць. Найдорожчі варіанти в Миколаєві та Одесі. Там за метр однокімнатки доведеться викласти приблизно 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Найкрасивіші залізничні вокзали стимулюють до подорожей поїздом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/najkrasivsh-zalznichn-vokzali-stimuljujut-do-podorozhej-pojizdom Fri, 19 Feb 2016 12:04:58 +0300 message Часто, подорожуючи поїздом люди нарікають на те, що залізниці повільні, в порівнянні з літаками та й не такі зручні вагони поїздів, як сидіння у салонах повітряних суден. Втім, залізниця – один з найдавніших та найбільш популярних видів громадського транспорту. Тож, залізничні вокзали щороку відвідують мільйони пасажирів. Хоча, іноді архітектура таких станцій перевершує красою навіть королівські палаци. Іноді варто просто проїхати поїздом, щоб потрапити на  такий вокзал.

Фото: З мережі Інтернет
 

]]>