Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Mon, 25 Mar 2019 22:40:36 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Україна готова допомогти Угорщині з газом після припинення транзиту]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajina-gotova-dopomogti-ugorshhin-z-gazom-pslja-pripinennja-tranzitu-55783 Mon, 25 Mar 2019 18:30:00 +0300 message У разі зупинки Росією транзиту газу підземні сховища газу (ПСГ) України можуть допомогти Угорщині пройти наступну зиму.

Про це повідомила прес-служба «Укртрансгазу».

«Укртрансгаз» пропонує європейським постачальникам газу скористатись вільними потужностями українських ПСГ і створити необхідні додаткові запаси газу у газосховищах, щоб гарантувати безперебійне газопостачання споживачам Угорщини та уникнути потенційних загроз енергобезпеці країн ЄС під час проходження наступного осінньо-зимового періоду 2019‑2020.

Угорщина щороку споживає більше 10 млрд куб. м. природного газу.

Наразі така потреба більш ніж на дві третини забезпечується російським газом, що поступає до Угорщини через українську ГТС (ГВС Берегово), близько 20% — внутрішнє видобування, а решта імпортується з Австрії. Для покриття пікового споживання угорських споживачів використовуються потужності підземних газосховищ Угорщини загальною ємністю до 6 млрд куб. м.

важити, що близько 60%  російського газу, який надходить до австрійського газового хабу в Баумгартені також транспортується через українську ГТС (ГВС Ужгород).

Виходячи з вищезазначеного, Українські підземні газосховища можуть допомогти Угорщині забезпечити безперебійне газопостачання наступної зими для її внутрішніх споживачів, навіть якщо Росія припинить транзит газу територією України до країн ЄС після 01.01.2020.

Зараз Україна може запропонувати європейським замовникам близько 12 млрд куб. м обсягу зберігання, а максимальна добова потужність відбору з ПСГ може сягнути до 260 млн куб. м. Технічні можливості експорту газу до Угорщини дорівнюють 68 млн куб. м на добу, що в чотири рази перевищує продуктивність газотранспортного коридору з Австрії до Угорщини (лише 15 млн куб. м/добу). Використання таких значних потужностей української ГТС дозволить значно знизити ризики настання надзвичайної ситуації у газотранспортній системі Угорщини.

Аналогічні послуги та потужності українська сторона готова запропонуванні постачальникам з інших країн центральної та східної Європи.

 

]]>
<![CDATA[Що б перейти на зелену енергетику, будуть потрібні десятиліття]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/shho-b-perejti-na-zelenu-jenergetiku-budut-potrbn-desjatilttja-55782 Mon, 25 Mar 2019 17:20:00 +0300 message Про це заявив генеральний секретар Всесвітньої Енергетичної Ради (ВЕР) Крістоф Фрай, пише «Прайм».

«Якщо мова йде про час і про перехід саме до поновлюваних джерел, то про це ще рано говорити. Ми все ще на 80% залежні від викопної енергії. І якщо уявити тимчасові рамки, коли ми значно скоротимо цю залежність, то ми можемо відразу говорити про десятки років. Не можна за один день перейти з одного палива на інше. Це займе десятки років », - сказав Фрай.

За його словами, зараз потрібно думати про зміну всієї енергетичної системи, з тим щоб вона стала більш стійкою і життєздатною. І зробити це необхідно, в тому числі, для порятунку клімату на планеті. Але з нинішніми темпами переходу досягти мети утримання рівня потепління в межах 1,5 градусів буде вкрай складно, сказав експерт.

На думку експертів, відмова від викопного палива на користь поновлюваних джерел енергії призведе до глобальних змін на геополітичній арені.

 

]]>
<![CDATA[За борги по комуналці нараховуватимуть пеню]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/za-borgi-po-komunalc-narahovuvatimut-penju-55781 Mon, 25 Mar 2019 16:35:00 +0300 message З 1 травня в Україні заплановано ввести систему оплати додаткових відсотків за наявність боргу по комуналці. У випадку, якщо абонент не оплатив комунальні послуги до 20 числа поточного місяця, буде нарахована пеня.

Розмір пені складе 0,01 (1%) від суми боргу за кожен день. Разом з тим, сплата штрафу за борги з комунальних послуг не може перевищувати 100% суми боргу, про це інформує видання News ua.

Нововведення стосуватимуться також одержувачів субсидій. Якщо борг субсидианта перевищить 340 гривень, державну допомогу можуть відібрати.

У березні стартувала монетизація субсидій, українцям почали видавати "живі" кошти для оплати житлово-комунальних послуг. Скільки громадяни в середньому отримають на руки та чи реально з цих субсидій щось зекономити?

Середній розмір монетизированной субсидії в Україні становить 1676 грн в місяць. Мова йде саме про виплати, які українці отримують "живими" грошима.

 

]]>
<![CDATA[Українські підприємства ризикують залишитися без електрики]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajinsk-pdprijemstva-rizikujut-zalishitisja-bez-jelektriki Mon, 25 Mar 2019 15:30:00 +0300 message Близько 1,3 тис. підприємств в Україні не обрали собі нового постачальника електроенергії на енергоринку. Тимчасово з 1 квітня всі ці підприємства повинні відключити від мережі.

Більшість - комунальні і державні підприємства оборонпрому, державні шахти. 

Про це повідомила Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг.

Відзначається, що серед них і водоканали в різних регіонах. Якщо вони не отримають електроенергію, то мільйони українців можуть залишитися без води. Більшості підприємств потрібно не тільки знайти нових постачальників, але і оплатити борги попереднім.

«Кожен клієнт повинен мати свого постачальника. Зараз якраз можливість, це конкурентний ринок, тобто клієнтові дано право вибрати собі постачальника. Це європейська практика», - говорить Олександр Бемм, комерційний директор ДТЕК Київські електромережі.

Нагадаємо, відповідно до закону "Про ринок електроенергії" з 1 січня 2019 року введено нові правила роботи на роздрібному ринку е/е. 

 
Енергопостачальні компанії (обленерго) були розділені на операторів системи розподілу і постачальників універсальних послуг (ПУУ), що працюють з населенням. Все непобутові споживачі повинні були укласти нові договори на розподіл і постачання е/е. 
 
Ряд держструктур і комунальних підприємств не змогли укласти нові угоди і перейшли на поставку до «постачальника останньої надії» на умови акцептованої поставки. Послуги «постачальника останньої надії» стоять на 25-30% дорожче, ніж у ПУУ і інших постачальників. 

 

]]>
<![CDATA[Нацкомісія зобов’язала облгази зробити перерахунки споживачам]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nackomsja-zobovjazala-tri-oblgazi-zrobiti-pererahunki-spozhivacham-55779 Mon, 25 Mar 2019 14:35:00 +0300 message Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг оштрафувала на 2,55 млн гривень трьох операторів газорозподільних мереж через невиконання рішення регулятора про заборону донарахувань в платіжках за газ.

Про це написав у Facebook заступник керівника департаменту енергоефективності “Нафтогазу” Олексій Хабатюк.

Рішення регулятора торкнулося компаній “Вінницягаз”, “Волиньгаз” і “Київоблгаз”. У НКРЕКП зобов’язали провести до 5 квітня перерахунки щодо тих конкретних споживачів, стосовно яких проводилась перевірка.

Нагадаємо, раніше у восьми областях почалася перевірка облгазів через завишені платіжки за газ. Перевірки, які триватимуть до середини квітня, стартували в Вінницькій, Волинській, Київській, Івано-Франківській, Харківській, Чернігівській, Закарпатській і Хмельницькій областях.

]]>
<![CDATA[Російске Міненерго очікує на нову угоду про транзит газу Україною]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/rosjske-mnenergo-ochkuje-na-novu-ugodu-pro-tranzit-gazu-ukrajinoju-55778 Mon, 25 Mar 2019 13:40:00 +0300 message У Міністерстві енергетики Росії вважають, що Україні та Росії вдасться укласти нову угоду про транзит газу до ЄС на тристоронніх переговорах, які відбудуться у травні та жовтні 2019 року.

«Ми очікуємо, що у якійсь мірі вдасться домовитися з Україною щодо транзиту газу після 2020 року. Якщо цього не станеться у травні, то, швидше за все, це відбудеться у жовтні», — повідомив заступник міністра енергетики РФ Анатолій Яновський, передає «РБК-Україна».

Зазначимо, що наступні тристоронні переговори щодо укладання нового договору про транзит російського газу через газотранспортну систему України відбудуться у травні 2019 року. Участь у них візьмуть представники України, Росії та ЄС, а також російського Газпрому та українського Нафтогазу.

На попередніх тристоронніх переговорах російська сторона запропонувала Україні продовжити чинний контракт про транзит газу. Водночас пропозицію щодо майбутнього транзитного контракту зробила і Єврокомісія. Українська сторона заявила, що обдумає цю пропозицію.

Раніше, 21 січня 2019 року, в Брюселі пройшла чергова зустріч представників ЄС, Росії та України щодо газу. За її підсумками сторони вирішили відкласти переговори про продовження транзиту російського газу через Україну після 2019 року до травня.

Також повідомлялося про те, що глава Газпрому Олексій Міллер на зустрічі прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва з кандидатом в президенти України, Юрієм Бойко і головою політради партії Опозиційна платформа - За життя і кумом Володимира Путіна Віктором Медведчуком заявив про готовність Газпрому повернутися до ідеї про створення консорціуму з управління газотранспортною системою України та проведенні переговорів щодо укладення прямого контракту на поставку російського газу в Україну.

 

]]>
<![CDATA[Нові ДБН: у громадських закладах з’являться зручні сповивальні столики для немовлят]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-dbn-u-gromadskih-zakladah-zjavljatsja-zruchn-spovivaln-stoliki-dlja-nemovljat-55777 Mon, 25 Mar 2019 12:41:00 +0300 message У нових ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» міститься обов’язкова вимога — влаштовувати сповивальні столики для немовлят у санвузлах громадських закладів.
 
Нова норма вступає в дію з 1 квітня 2019 року.
 
Про це повідомляє прес-служба Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
 
Санітарні приміщення, де будуть також розміщуватися сповивальні столики, необхідно передбачати поруч із туалетами загального користування. Ними можуть користуватися люди з інвалідністю із супроводжувачами різних статей, а також батьки з маленькими дітьми протилежних статей, наприклад, мама і син, батько і донька.
 
Згідно з ДБН, такі санітарні приміщення для маломобільних груп повинні бути облаштовані сповивальним столиком, площа такого приміщення 6 — 9 кв. м.
 
Також вони повинні бути облаштовані аварійною (тривожною) сигналізацією та системою оповіщення з врахуванням осіб з інвалідністю з порушеннями зору та слуху.
 
Нові ДБН розроблено на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення». Вони адаптовані до європейських норм та містять наявні приклади того, як це має виконуватися на практиці.
 

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

]]>
<![CDATA[Борг споживачів перед «постачальником останньої надії» - 749 млн грн]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/borg-spozhivachv-pered-postachalnikom-ostannoji-nadji---749-mln-grn-55776 Mon, 25 Mar 2019 12:00:00 +0300 message Загальна заборгованість 473 споживачів перед «постачальником останньої надії» за 77 днів складає 749 млн грн.
 
Про це повідомила Оксана Кривенко, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг.
 
З усіх споживачів ПОН - 95% з першого квітня мають перейти до нового постачальника електроенергії, оскільки вичерпали 90-денний строк надання послуг.
 
За словами Оксани Кривенко, споживачі мають укласти договори із новим електропостачальником по закінченню терміну договору про постачання електричної енергії «постачальником останньої надії». Інакше ПОН зобов’язаний ініціювати відключення споживача від електропостачання. 
 
Відключати електроенергію буде оператор системи розподілу (ОСР) на відповідній території. 
 
У столиці - "ДТЕК Київські електромережі" вже попередив про можливе відключення 64 київських споживачів.
 
Якщо боржника не відключать, спожита ним електроенергія стає втратами ОСР, на покриття яких не передбачені кошти в тарифі. 
 
Нагадаємо, відповідно до закону "Про ринок електроенергії" з 1 січня 2019 року введено нові правила роботи на роздрібному ринку е/е. 
 
Енергопостачальні компанії (обленерго) були розділені на операторів системи розподілу і постачальників універсальних послуг (ПУУ), що працюють з населенням. Все непобутові споживачі повинні були укласти нові договори на розподіл і постачання е/е. 
 

Ряд держструктур і комунальних підприємств не змогли укласти нові угоди і перейшли на поставку до «постачальника останньої надії» на умови акцептованої поставки. Послуги «постачальника останньої надії» стоять на 25-30% дорожче, ніж у ПУУ і інших постачальників.  

]]>
<![CDATA[Перехід на літній час у 2019 році відбудеться в останню неділю березня]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/perehd-na-ltnj-chas-u-2019-roc-vdbudetsja-v-ostannju-nedlju-bereznja-55775 Mon, 25 Mar 2019 11:21:00 +0300 message Перехід на літній час в 2019 році в Україні відбудеться в останню неділю березня. Українці переведуть стрілки годинника на одну годину вперед. 
 
Щорічно українці переходять на літній час в останню неділю березня, а на зимовий - в останню неділю жовтня. Тому в цьому році годинник переведуть в ніч з 30 на 31 березня о 3 ранку на одну годину вперед.
 
Зворотний перехід на зимовий час 2019 Україна відбудеться 27 жовтня.
 
Разом з Україною на літній час перейдуть понад 110 країн світу, в тому числі і країни ЄС. Хоча Європарламент в лютому 2018 і закликав Єврокомісію виступити з пропозицією про скасування переходу на літній і зимовий час - там це питання також до сих пір не вирішено, як і в Україні.
 
Чи не здійснюють перехід на літній час тільки Ісландія та Білорусь.
 
З 2014 року Росія залишається в зимовому часі, коли вийшла нова редакція закону "Про обчислення часу". Так що після переведення стрілок в Україні і Росії годинний різниці не буде.
 
Разом з Росією не переводять годинники також анексувати Крим і окуповані райони Луганської та Донецької областей.

Нагадаємо, в 2012 році Україна збиралася покінчити з переведенням годинників, залишившись у другому часовому поясі. Але питання зі скасуванням переходу на літній і зимовий час уряд як і раніше не розглянуло.  

]]>
<![CDATA[О.Кривенко:«Не може комісія встановлювати тарифи на воду з вартістю електроенергії ПОН»]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/okrivenkone-mozhe-komsja-vstanovljuvati-tarifi-na-vodu-z-vartstju-jelektrojenergji-pon-55774 Mon, 25 Mar 2019 10:40:00 +0300 message У тарифах водоканалів, які отримували електроенергію від «постачальника останньої надії», не буде врахована ці витрати.
 
Про це заявила Оксана Кривенко, голова Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг.
 
“Не може навіть йти мови, щоб комісія встановлювала тарифи на воду з вартістю електроенергії ПОНа, яка на 15-20% вища від ринкової, ці витрати споживач не повинен сплачувати”, - написала Оксана Кривенко на своїй сторінці в Facebook.
 
Голова Нацрегулятора наголосила, що максимальна індикативна ціна, яку комісія буде враховувати в тарифах на воду, - це ціна постачальника універсальної послуги. За її словами, ця ціна відповідає середньоринковій ціні і використовується як ціновий індикатив.
 
Споживачами «постачальника останньої надії» є шість великих водоканалів: КП “Вода Донбасу”, “Лисичанськводоканал”, “Таунсервіс”, “Аульський водовід”, “Кам’янський міськводоканал”, “Сумський міськводоканал”.
 
Ці водоканали не знайшли собі постачальника електроенергії з 01 січня 2019 року і перейшли до клієнтів «постачальника останньої надії».
 
За словами Оксани Кривенко, 24 водоканали вже отримали нові тарифи, з урахуванням нових цін на електроенергію. Тарифи ще 10 водоканалів НКРЕКП зараз розглядає.
 
Нагадаємо, відповідно до закону "Про ринок електроенергії" з 1 січня 2019 року введено нові правила роботи на роздрібному ринку е/е. 
 
Енергопостачальні компанії (обленерго) були розділені на операторів системи розподілу і постачальників універсальних послуг (ПУУ), що працюють з населенням. Все непобутові споживачі повинні були укласти нові договори на розподіл і постачання е/е. 
 

Ряд держструктур і комунальних підприємств не змогли укласти нові угоди і перейшли на поставку до «постачальника останньої надії» на умови акцептованої поставки. Послуги «постачальника останньої надії» стоять на 25-30% дорожче, ніж у ПУУ і інших постачальників.  

]]>
<![CDATA[Укрзалізниця запускає поїзд № 247/248 Житомир — Одеса]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-zapuskaje-pojizd--247248-zhitomir--odesa-55773 Mon, 25 Mar 2019 10:15:00 +0300 message З 31 березня 2019 року Укрзалізниця запустить поїзд № 247/248 Житомир — Одеса. Він складатиметься з вагонів різних класів та курсуватиме щоденно, про це повідомляє прес-служба компанії.
 
Поїзд № 247/248 вирушатиме зі станції Житомир о 23:15 та прибуватиме до Одеси о 09:33. У зворотному напрямку відправлення о 12:35, прибуття до Житомира о 22:07. Поїзд зупинятиметься на станціях Бердичів, Козятин-1, Калинівка-1, Вінниця, Гнівань, Жмеринка-Пасажирська, Рахни, Вапнярка, Крижопіль, Кодима та Подільськ.
 
Розклад поїзда складений таким чином, що ним можна дістатися до великого залізничного вузла — станції Жмеринка, а там пересісти на поїзди до Львова, Ужгорода, Кам’янець-Подільського, Хмельницького та ін.
 
Ціна квитків у плацкартному вагоні — від 175 грн, у купейному — від 380 грн, у вагоні люкс — від 758 грн. 

Вартість проїзду залежить від дня тижня та календарного періоду.   

]]>
<![CDATA[Нові СЕС та ВЕС будуть збудовані в Арцизькому, Ізмаїльському та Лиманському районах]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-ses-ta-ves-budut-zbudovan-v-arcizkomu-zmajilskomu-ta-limanskomu-rajonah-55772 Mon, 25 Mar 2019 09:30:00 +0300 message З початку 2019 року Департаментом ДАБІ в Одеській області видано дозволи на будівництво трьох об’єктів альтернативної енергетики з використанням сонячної та вітрової енергії.
 
Нові СЕС та ВЕС будуть збудовані в Арцизькому, Ізмаїльському та Лиманському районах.
 
Так, на території Павлівської та Кам'янської сільських рад розпочато будівництво двох сонячних електростанцій. Перша потужністю 13,5 МВт, друга – 2,7 МВт. 
 
Ще на території одночасно двох громад – Любопільської та Сичавської – сільських рад розпочато будівництво вітроелектростанції «Южна Енерджі». 
 

Крім того, Департаментом Держархбудінспекції на Одещині видано сертифікат про закінчення будівництва вітрової електростанції в Овідіопольському районі. Її потужність складає 30 МВт, а річний обсяг виробленої електроенергії – 111200 тис. кВт*рік. 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>