Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Wed, 12 Aug 2020 01:26:35 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Законом про зниження «зелених» тарифів зайнявся Конституційний суд]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zakonom-pro-znizhennja-zelenih-tarifv-zajnjavsja-konstitucjnij-sud-60606 Tue, 11 Aug 2020 18:25:00 +0300 message За позовом 47 народних депутатів Конституційний суд відкрив провадження у справі щодо конституційності закону про "зелені" тарифи. Про це повідомляється на сайті суду,.

Депутати мають сумніви щодо конституційності окремих положень законів "Про альтернативні джерела енергії" та "Про ринок електричної енергії".

Оспорюванні положення закону щодо "зелених" тарифів визначають суб’єктів стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел, механізм розрахунку та застосування "зеленого" тарифу, обов’язки гарантованого покупця тощо. 

"Народні депутати вважають, що при прийнятті закону "Про альтернативні джерела енергії", Верховна Рада вийшла за межі своїх повноважень, втрутившись у сферу конституційних повноважень виконавчої гілки влади, безальтернативно встановивши коефіціенти та механізми розрахунку "зеленого" тарифу, чим позбавила виконавчу владу його дискреції та повноважень його змінювати.

Положення закону "Про ринок електричної енергії"  на думку народних депутатів призводять до неправомірних витрат з держбюджету та його розбалансування.

Нагадуємо:

21 липня Верховна Рада прийняла в цілому законопроєкт №3658 щодо удосконалення умов підтримки виробництва електроенергії з альтернативних джерел, який покликаний знизити та реструктуризувати "зелений" тариф.

31 липня президент Володимир Зеленський підписав закон.

Закон, зокрема, передбачає зниження "зеленого" тарифу для введених в експлуатацію в період з 1 липня 2015 го до 31 грудня 2019 року сонячних станцій понад 1 МВт на 15%, для ВЕС з турбінами потужність 2000 кВт - на 7,5%.

 

]]>
<![CDATA[«Укрзалізниця» відновила сполучення з Чернівцями та Івано-Франківськом]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-vdnovila-spoluchennja-z-chernvcjami-ta-vano-frankvskom-60605 Tue, 11 Aug 2020 17:35:00 +0300 message Всі поїзди проходять посилену дезінфекційну обробку перед та після рейсу.

"Укрзалізниця" відновлює курсування поїздів до Галичини та Буковини з Києва. Та призначає ще два поїзди далекого сполучення до Івано-Франківська та Чернівців.

Про це у понеділок, 10 серпня, повідомляє пресслужба компанії.

Так, поїзд №43/44 Івано-Франківськ - Київ:

вирушить з Івано-Франківська 15 серпня і курсуватиме через день у непарні дати;

із Києва вирушить 16 серпня і курсуватиме через день у парні дати.

Поїзд №118/117 Чернівці - Київ:

вирушить із Чернівців 13 серпня і курсуватиме щовівторка, щочетверга та щонеділі;

з Києва поїзд вирушить 14 серпня і курсуватиме щопонеділка, щосереди та щоп'ятниці.

Як зазначається, всі поїзди проходять посилену дезінфекційну обробку перед та після рейсу. Також посилено обробку постільної білизни під час прання. У кожному вагоні встановлено санітайзер, яким можуть користуватися пасажири. У вагонах розміщені рекомендаційні наліпки щодо правил особистої гігієни в умовах карантину. Поїзні бригади забезпечені засобами індивідуального захисту, пройшли відповідні інструктажі та медогляд.

Для посадки в поїзд пасажири обов'язково:

повинні вдягти захисну маску;

пройти температурний скринінг при вході на вокзал та при посадці до вагона.

"З огляду на заходи безпеки, пасажирам рекомендовано якнайменше пересуватися по вагонах", - зазначається в повідомленні.

 

]]>
<![CDATA[Найбільша в Україні дахова СЕС з’явилась на столичній Троєщині]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/najblsha-v-ukrajin-dahova-ses-zjavilas-na-stolichnj-trojeshhin-60604 Tue, 11 Aug 2020 16:40:00 +0300 message Дахову сонячну електростанцію встановили на даху багатоповерхівки в Києві (проспект Шухевича, 30).

Відповідали за проєкт D.Solutions. Кажуть, що це найбільша дахова станція в Україні.

ОСББ будинку вирішило залучити як інвестора компанію "Аврора ТЕРМ": вона відремонтувала дах, під'їзди й побудувала сонячну електростанцію, повідомляє комунікаційний менеджер D.Solutions Антон Ковалишин.

"Інвестор платить за оренду даху 40 тисяч гривень на рік. Цього вистачає, щоб оплатити електроенергію для місць загального користування: освітлення під'їздів, роботу ліфтів і насосів у підвалі. Відповідно жителі отримують новий дах, її регулярний ремонт і здешевлення комуналки", – додає Ковалишин.

 

]]>
<![CDATA[В ЄБА чекають здешевлення підключення до мереж з введенням RAB-тарифу]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/v-jeba-chekajut-zdeshevlennja-pdkljuchennja-do-merezh-z-vvedennjam-rab-tarifu-60603 Tue, 11 Aug 2020 15:55:00 +0300 message «Підприємцю не потрібно буде засмучувати і оплачувати електроінфраструктуру під свій бізнес, а значить, і ціна підключення буде менше»

Для спрощення підключення нових об'єктів бізнесу до електромереж, необхідні капітальні інвестиції в мережі, залучити які можливо при впровадженні стимулюючого тарифу (RAB-тарифу). Про це розповіла Анна Дерев'янко, директор Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА).

«Простота і вартість підключення - це два пункти, які далекі від ідеалу в Україні. Варто відзначити, що є навіть кейси, коли новим компаніям, щоб відкрити бізнес в Україні, треба витратити 10% від загального бюджету проекту на підключення до мереж », - підкреслила керівник асоціації.

На думку Дерев'янко, якщо говорити про спрощення підключення до мереж, вирішити питання можуть тільки масштабні інвестиції в розвиток електромереж, збільшення запасу потужності, оновлення інфраструктури. Таким чином, підприємцю не потрібно буде засмучувати і оплачувати електроінфраструктуру під свій бізнес, а значить, і ціна підключення буде менше.

«Всім відомо, що наші мережі зношені дуже сильно і вимагають капітальних інвестицій, що можливо при впровадженні стимулюючого тарифу. Це спричинить за собою оновлення мереж, скорочення кількості ремонтів і приведення індексу SAIDI (відключень в хвилинах на користувача) до європейських норм і показниками », - підкреслили в ЄБА.

Раніше, в ЄБА заявляли, що істотні інвестиції в модернізацію мереж, що в кінцевому рахунку позитивно позначиться на рівні енергопостачання. В Асоціації пропонували впроваджувати стимулюючий тариф по європейській методології - ставка повернення інвестицій на рівні WACC, яка нараховується на всі активи операторів систем розподілу.

 

]]>
<![CDATA[Від Разумкова вимагають ініціювати відставку Геруса]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/vd-razumkova-vimagajut-ncjuvati-vdstavku-gerusa-60602 Tue, 11 Aug 2020 14:45:00 +0300 message Голова незалежної профспілки гірників України, народний депутат Михайло Волинець звернувся до голови Верховної ради Дмитра Разумкова з вимогою винести на розгляд парламенту пропозицію про відкликання Андрія Геруса з посади голови комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг.

Про це Волинець повідомив на своїй сторінці в Facebook, прикріпивши копію відповідного звернення.

«Від імені 30 тисяч громадян України звертаюся до вас з вимогою у встановленому законодавством порядку вирішити питання про внесення на розгляд Верховної ради пропозиції про відкликання з посади голови комітету Геруса у зв’язку незадовільною роботою на цій посаді», - йдеться зверненні.

Волинець пояснив, що направив звернення до голови Верховної Ради після публікації відповіді Президента Володимира Зеленського на петицію шахтарів «Врятуйте вугільну галузь України, виженіть Геруса з енергетики».

Нагадаємо, що на початку липня 2020 року на підставі рішення Печерського райсуду Офіс генпрокурора почав кримінальне провадження за фактом державної зради народного депутата, голови комітету ПЕК Верховної ради Андрія Геруса. Також Вищий антикорупційний суд зобов'язав НАБУ порушити справу за заявою Олега Ляшка про вчинення Герус дій, які завдали значної шкоди держбюджету і вітчизняним енергокомпаніям.

У червні 2020 вже Спеціалізована антикорупційна прокуратура почала кримінальне провадження щодо зловживань на ринку електроенергії, корупційних схем в енергогалузі і відкриття імпорту струму з Росії.

 

]]>
<![CDATA[Закупівлю системи для продажу квитків на «Бориспільський експрес» скасували через суд]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/zakupvlju-sistemi-dlja-prodazhu-kvitkv-na-borisplskij-jekspres-skasuvali-cherez-sud-60601 Tue, 11 Aug 2020 13:50:00 +0300 message Північний апеляційний господарський суд визнав недійсним рішення тендерного комітету «Південно-Західної залізниці» і договір про закупівлю інформаційної системи для продажу квитків на «Бориспільський експрес», таким чином повністю задовольнивши апеляційні скарги ТОВ «Універсальні інформаційні технології» та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Також суд вирішив стягнути з Південно-Західної залізниці та ТОВ «Віртуальні технології та системи» на користь ТОВ «Універсальні інформаційні технології» та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури судові збори за подачу позовної заяви та апеляційної скарги.

Як повідомлялося раніше, 26 жовтня 2018 тендерний комітет регіональної філії «Південно-Західна залізниця» «Укрзалізниці» вирішив укласти договір на закупівлю системи для продажу квитків на експрес на суму 21 млн. Грн. в обхід відкритих торгів. При цьому розробник системи електронного квитка пропонував зробити це безкоштовно. 26 листопада 2018 року «Укрзалізниця» за місцезнаходженням ПЗЗ уклала відповідний договір з ТОВ «Віртуальні технології та системи».

У червні 2020 року антикорупційні органи повідомили про підозру 4 посадових осіб «Укрзалізниці» і підрядника «Віртуальні технології та системи», причетним до зловживань при введенні електронного квитка на «Бориспільський експрес». Їм інкримінують ч. 3 ст. 15 ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України ( «незакінчений замах на заволодіння грошовими коштами АТ« Укрзалізниця »в особливо великому розмірі, вчинене посадовими особами державної компанії шляхом зловживання своїм службовим становищем за попередньою змовою групою осіб»).

 

]]>
<![CDATA[Держава буде вимагати назад будь-які соцвиплати, нараховані неправомірно - Мінсоцполітики]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/derzhava-bude-vimagati-nazad-bud-jak-socviplati-narahovan-nepravomrno---mnsocpoltiki-60600 Tue, 11 Aug 2020 12:37:00 +0300 message Держава може зажадати назад будь-які соцвиплати, нараховані неправомірно, про це повідомляє пресслужба Міністерства соціальної політики України.
 
У Міністерстві повідомили, що українців чекають масштабні перевірки, мета яких - залишити соціальні виплати громадянам дійсно їх потребують.
 
Відомо, що в 2019 році вже проводилася окрема перевірка правомірності надання одного виду соцдопомоги, а саме виплат малозабезпеченим сім'ям. Як виявилося, українці неправомірно отримали таких виплат на більш ніж 33 мільйони гривень. Так, половина з цієї суми було повернуто в бюджет.
 
При цьому, найчастіше приводом для позбавлення виплат ставало: неповне декларування нерухомості, покупка автомобілів, приховування зайнятості і доходів і т.п.
 
Зараз же перевірка одержувачів соцвиплат, а також субсидій відбувається по ризик-орієнтованого підходу, тобто перевіряти будуть громадян, що мають високий рівень ризику порушень.
 
Нагадаємо, що пенсіонери мають право отримувати соціальну допомогу по догляду за собою вдома. Дана послуга доступна всім, хто не може обслужити себе і потребує постійної допомоги.
 

У Міністерстві соціальної політики послуга надається по місцем проживання пенсіонерів протягом дня на постійній основі, тимчасової і періодичної. 

]]>
<![CDATA[У столиці цього тижня пройдуть сезонні ярмарки (адреси)]]> http://capital.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-stolic-cogo-tizhnja-projdut-sezonn-jarmarki-adresi-60599 Tue, 11 Aug 2020 12:00:00 +0300 message У столиці цього тижня відбудуться сезонні сільськогосподарські ярмарки. Про це повідомили у Департаменті промисловості та розвитку підприємництва КМДА.
 
Ярмарки будуть проходити:
 
11 серпня (вівторок):
 
у Голосіївському районі – просп. Науки, 88;
у Дніпровському районі – вул. Івана Микитенка, 21-27;
у Святошинському районі – вул. Гната Юри, 5;
у Шевченківському районі – вул. Багговутівська, 1.
 
12 серпня (середа):
 
у Голосіївському районі – Стратегічне шосе (у межах просп. Науки та вул. Малокитаївської);
у Дніпровському районі – просп. Соборності, 2-20;
у Печерському районі – вул. Велика Васильківська (у межах вулиць Єжи Гедройця та Ковпака);
у Подільському районі – просп. Правди, 5-11.
 
13 серпня (четвер):
 
у Голосіївському районі – вул. Ломоносова (у межах вулиць Михайла Стельмаха та Маричанської), вул. Ковпака (у межах вулиць Великої Васильківської та Антоновича);
у Дніпровському районі – б-р Перова, 8-10, просп. Романа Шухевича, 12-А;
у Печерському районі – вул. Генерала Алмазова, 6;
у Святошинському районі – вул. Гната Юри, 5;
у Шевченківському районі – вул. Багговутівська, 1.
 
14 серпня (п’ятниця):
 
у Голосіївському районі – просп. Голосіївський, 116, просп. Академіка Глушкова, 25-53;
у Деснянському районі – вул. Шолом-Алейхема (у межах вулиць Мілютенка та Кубанської України);
у Дніпровському районі – вул. Гродненська, 1/35-17А, вул. Алматинська, 64-74;
в Оболонському районі – просп. Оболонський, 15-21;
у Печерському районі – пров. Виноградний, 4-6, перетин вулиць Леоніда Первомайського та Мечникова;
у Солом’янському районі – вул. Освіти (у межах вул. Вузівської та Максима Кривоноса), пров. Ковальський (у межах вулиць Металістів та Смоленської);
у Шевченківському районі – вул. Ризька, 1, вул. Ружинська, 16-18 (біля скверу), вул. Деревлянська, 16-20.
 
16 серпня (неділя):
 
у Дніпровському районі – вул. Сулеймана Стальського (у межах вулиць Райдужної та Старосільської);

у Святошинському районі – вул. Семашка, 10. 

]]>
<![CDATA[Створили черговий орган контролю за електроенергетикою та теплопостачанням]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/stvorili-chergovij-organ-kontrolju-za-jelektrojenergetikoju-ta-teplopostachannjam-60598 Tue, 11 Aug 2020 11:21:00 +0300 message У Держенергонагляді створили координаційну раду з питань основної діяльності, відбулося її перше засідання, про це повідомила пресслужба Кабміну.
 
"7 серпня 2020 року відбулось перше організаційне засідання координаційної ради з основних питань діяльності Державної інспекції енергетичного нагляду України. Відповідний наказ від 06 серпня 2020 року № 124 підписав т.в.о. голови Держенергонагляду Роман Боднар", - йдеться у повідомленні.
 
Зазначається, що координаційна рада є консультативно-дорадчим органом, який має на меті сприяти постійному удосконаленню державної політики у сфері нагляду у галузях електроенергетики та теплопостачання.
 

"Нагальним завданням на сьогодні є приведення нормативно-правових актів до норм чинного законодавства. Тому детальний аналіз вже чинних підзаконних актів, скасування тих, що втратили актуальність та внесення змін до інших – мають надати відомству правові інструменти для здійснення заходів нагляду з метою забезпечення якісного, безпечного і безперебійного електро- та теплопостачання", – сказав Боднар. 

]]>
<![CDATA[Укрзалізниця відновлює курсування поїздів до Галичини та Буковини]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-vdnovljuje-kursuvannja-pojizdv-do-galichini-ta-bukovini-60597 Tue, 11 Aug 2020 10:55:00 +0300 message Зі столиці пасажири зможуть доїхати залізничним транспортом до Галичини та Буковини. Укрзалізниця призначає ще два поїзди далекого сполучення: №43/44 Івано-Франківськ — Київ та №118/117 Чернівці — Київ.
 
Зокрема, поїзд №43/44 Івано-Франківськ — Київ відправиться з Івано-Франківська 15 серпня і курсуватиме через день у непарні дати. Із Києва  — 16 серпня і курсуватиме через день у парні дати.
 
Поїзд №118/117 Чернівці — Київ вирушить із Чернівців 13 серпня і курсуватиме щовівторка, щочетверга та щонеділі. З Києва поїзд вирушить 14 серпня і курсуватиме щопонеділка, щосереди та щоп’ятниці.
 
Нагадаємо, що всі поїзди проходять посилену дезінфекційну обробку перед та після рейсу. Також посилено обробку постільної білизни під час прання. У кожному вагоні встановлено санітайзер, яким можуть користуватися пасажири. У вагонах розміщені рекомендаційні наліпки щодо правил особистої гігієни в умовах карантину. Поїзні бригади забезпечені засобами індивідуального захисту, пройшли відповідні інструктажі та медогляд.
 

Для посадки в поїзд пасажири обов'язково повинні вдягти захисну маску, а також пройти температурний скринінг при вході на вокзал та при посадці до вагона. З огляду на заходи безпеки пасажирам рекомендовано якнайменше пересуватися по вагонах. 

]]>
<![CDATA[На Новороздільській та Новояворівській ТЕЦ є загроза сталого проведення опалювального періоду - Кабмін]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/na-novorozdlskj-ta-novojavorvskj-tec-je-zagroza-stalogo-provedennja-opaljuvalnogo-perodu---kabmn-60596 Tue, 11 Aug 2020 10:15:00 +0300 message Відбулася нарада під головуванням Міністра Кабінету Міністрів України Олега Немчінова з обговорення питань, пов’язаних із врегулюванням проблемних питань Новороздільської та Новояворської ТЕЦ з метою уникнення зриву опалювального періоду та недопущення надзвичайної ситуації у містах Новояворівськ та Новий Розділ.
 
Про це повідомила пресслужба Кабінету Міністрів України.
 
У 2018 році Національним антикорупційним бюро України у межах кримінального процесу було накладено арешт на єдині майнові комплекси двох ТЕЦ міст Новий Розділ та Новояворівськ Львівської області з метою припинення розкрадання пільгового природного газу НАК «Нафтогаз України» їх власниками, а також збереження майна для забезпечення подальшого відшкодування збитків у розмірі 2 млрд грн, завданих злочинами, які вчинені з використанням таких ТЕЦ.
 
Відповідно до рішення слідчого судді та вимог законодавства України Активи передані для організації управління Арма задля ефективного управління, а також збереження та збільшення їх вартості. Попередній управитель здійснював управління активами неефективно, що призвело до зростання заборгованості за спожитий газ, не забезпечило затвердження рентабельних тарифів на теплову енергію для населення, не організовано належний облік та контроль відпущеної теплової енергії, збір коштів за споживачів тощо.
 
"Викликає занепокоєння поточний стан речей управління активами, зокрема, лишаються невирішеними ключові питання, які є визначальними для ефективного управління арештованим майном, а саме: урегулювання відносин з НАК «Нафтогаз України» та АТ «Укртрансгаз», розмежування функцій виробництва, розподілу та постачання тепло-, електроенергії та затвердження рентабельних тарифів з урахуванням умов ведення господарської діяльності на ТЕЦ. Такі обставини ставлять реальну загрозу успішному проходженню осінньо-зимового періоду, - зазначив Міністр Кабінету Міністрів України.
 
За результатами наради Секретаріат Кабінету Міністрів підготував проект доручення Прем'єр-міністра України:
 
1. Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів звернутись до Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Вищого антикорупційного суду з пропозицією вжити заходів щодо прискорення розгляду питань, пов’язаних із визначенням статусу Новороздільської та Новояворівської ТЕЦ;
 
2. Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів вжити заходів щодо ефективного управління майном, що перебуває в його управлінні;
 
3. Львівській облдержадміністрації за участю Новояворівської та Новороздільської міських рад вжити заходів для погашення у повному обсязі всіма категоріями споживачів заборгованості за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання і забезпечення своєчасної поточної оплати;
 

4. Національній поліції вжити заходів з метою активізації досудових розслідувань у кримінальних провадженнях за фактом вчинення диверсійних дій невстановленими особами на Новороздільській та Новояворівській ТЕЦ. 

]]>
<![CDATA[Падіння ВВП України за підсумками року становитиме 6% замість очікуваних у квітні 4,2% - Мінекономіки]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/padnnja-vvp-ukrajini-za-pdsumkami-roku-stanovitime-6-zamst-ochkuvanih-u-kvtn-42---mnekonomki-60595 Tue, 11 Aug 2020 09:46:00 +0300 message Падіння ВВП України за підсумками 2020 року становитиме 6% замість очікуваних у квітні 4,2%, про це йдеться в консенсус-прогнозі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
 
За прогнозами експертів, Україна демонструє глибше падіння, ніж світова економіка, що становитиме 6% у 2020 році (у попередньому консенсус-прогнозі падіння становило 4,2%). Характер відновлення залежатиме від вже чинних карантинних заходів в Україні, а також посилених в умовах "адаптивного карантину ", що матиме негативний вплив на економіку країни, внаслідок чого відновлення буде повільним .
 
При цьому Мінекономіки прогнозує помірнішу інфляцію - 5,8% проти 7%, а також міцніший середньорічний курс гривні - 27,00 гривні/долар проти 28,85 гривні/долар.
 
Також зазначається, що бюджетне стимулювання, введене для підтримки попиту населення і пом'якшення негативних наслідків карантинних заходів, зросте, що в умовах скорочення доходів призведе до істотного зростання дефіциту бюджету до 5,6% ВВП.
 
"Всі елементи попиту матимуть негативну динаміку, але найбільшим буде падіння інвестицій, яке поглибилося до 20,3% з 14,8% в попередньому консенсус-прогнозі", - йдеться в прогнозі.
 

Повідомляється, що ситуація на ринку праці залишатиметься складною до кінця 2020 року, а безробіття буде тривалішим у зв'язку зі значним падінням економіки та суттєвими структурними змінами. Рівень безробіття за підсумками року прогнозується на рівні 9,6% проти 9,4% в попередньому консенсус-прогнозі. 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>