Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Fri, 23 Apr 2021 12:14:59 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Дострокові пенсії для людей, які працюють у важких та шкідливих умовах]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/dostrokov-pensji-dlja-ljudej-jak-pracjujut-u-vazhkih-ta-shkdlivih-umovah-63019 Fri, 23 Apr 2021 11:40:00 +0300 message Чинний механізм фінансування дострокових пенсій для людей, які працюють у важких та шкідливих умовах, не працює та є причиною ряду проблем для людей та бізнесу, про це повідомила пресслужба Міністерства соціальної політики України.
 
Уряд пропонує вирішити цю проблему, змінивши механізм фінансування таких пенсій та запровадивши професійну накопичувальну пенсійну систему для людей, які працюють у шкідливих та важких умовах. Це такий спосіб фінансування дострокових пенсій, коли люди отримують від роботодавця кошти у свою власність, на свої пенсійні рахунки, кожного місяця, поки працюють у важких або шкідливих умовах. А потім з накопичених коштів отримують дострокову пенсію. 
 
Що робити
 
Уряд ухвалив та подав на розгляд Верховної Ради України законопроект, у якому запропонував зберегти право людей, які працювали у важких та шкідливих умовах, вийти на пенсію достроково, і змінити непрацюючий механізм фінансування таких дострокових пенсій на накопичувальний.
 
Зокрема:
 
• Роботодавці не будуть відшкодовувати дострокові пенсії, сплачені людям, які працювали у них в минулому, а натомість будуть сплачувати фактично таку ж суму у вигляді підвищеного єдиного соціального внеску за людей, які працюють у шкідливих та важких умовах зараз.
 
• При цьому, за людей, старших за 35 років, роботодавці сплачуватимуть додатковий відсоток ЄСВ до пенсійного фонду, а людям, молодшим за 35 років, перераховуватимуть на індивідуальні пенсійні рахунки у тому пенсійному фонді, який людина обере собі сама. Обирати можна буде з тих накопичувальних пенсійних фондів, які авторизує Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку для роботи в цій системі.
 
• Таким чином, для людей, старших за 35 років, нічого не зміниться взагалі. Їм дострокові пенсії так само виплачуватиме Пенсійний фонд. Але це більше не буде відбуватись за рахунок інших пенсіонерів, пенсіонери не кредитуватимуть бізнес, Пенсійний фонд не чекатиме, коли надійде відшкодування і чи надійде, а гарантовано матиме ресурс за рахунок підвищеного єдиного соціального внеску, який сплатять роботодавці.
 
• Люди, молодші за 35 років, протягом роботи в шкідливих та важких умовах кожного місяця отримуватимуть від роботодавця кошти на власні пенсійні рахунки. Потім з накопичених коштів люди отримають дострокову пенсію. В окремих випадках людина зможе забрати кошти одноразово, не залежно від віку: у випадку критичного захворювання чи стану здоров’я, набуття інвалідності 1 або 2 групи. Навіть, якщо людина пропрацює у шкідливих умовах один-два роки, вона отримає за це кошти, які при виході на пенсію зможе забрати одноразово.
 
• Якщо людина, молодша за 35 років, має більше третини стажу, необхідного для призначення дострокової пенсії за роботу у важких та шкідливих умовах, вона самостійно обере, куди перераховуватиме внески за неї роботодавець – до накопичувальної чи до солідарної системи, і, відповідно, звідки вона отримає дострокову пенсію – з Пенсійного фонду України чи з власного накопичувального пенсійного рахунку у накопичувальному фонді.
 
• Підприємства, які мають заборгованість з відшкодування дострокових пенсій, зможуть розстрочити її сплату на строк до 60 місяців.
 
Що і кому це дасть
 
1. Справедлива компенсація людям за роботу в шкідливих умовах, без жодних додаткових вимог. Пенсійні накопичення будуть власністю працівника, на які він матиме право, навіть не набувши стажу, необхідного для отримання пенсії на пільгових умовах. В такому випадку він зможе скористатись ними після виходу на пенсію на загальних умовах.
 
Таким чином, людина отримає справедливу компенсацію за роботу на шкідливих та важких виробництвах, навіть протягом нетривалого часу, і в жодному випадку не буде позбавлена прав на накопичення, в тому числі і при ліквідації підприємства-роботодавця, відсутності у нього документів, які підтверджують, що людина працювала в шкідливих умовах тощо.
 
2. Інвестиції для економіки. Пенсійні накопичення людей у професійній пенсійній системі будуть внутрішнім інвестиційним ресурсом, який можна спрямувати на розвиток економіки. За попередніми розрахунками, за перші три роки такий ресурс може скласти понад 6 млрд гривень.
 
3. Покращення умов праці. Запропоновані заміни стимулюватимуть роботодавців модернізувати виробництва та покращувати умови праці, адже це зменшить їх витрати на фінансування пільгових пенсій.
 
4. Звільнення державного бюджету від фінансування зобов’язань роботодавців щодо пільгових пенсій. Сьогодні за рахунок державного бюджету покриваються недоотримані суми від підприємств по відшкодуванню витрат, пов’язаних з виплатою і доставкою пільгових пенсій. За умови зміни механізму відбудеться поступове звільнення державного бюджету від цих видатків до 2046 року.
 
5. Збільшення навантаження на роботодавців не відбудеться, оскільки ті кошти, які вони зараз відшкодовують ПФУ за пенсії, призначені на пільгових умовах, в подальшому сплачуватимуть через підвищену ставку ЄСВ за працюючих. Відбувається заміна механізму, а не збільшення навантаження. Звичайно, для тих роботодавців, які різними способами ухилялись від відшкодування ПФУ сплачених пенсій, навантаження зросте.
 
Довідково
 
*Зміни стосуються пенсійного забезпечення людей, які зайняті на роботах зі шкідливими та важкими умовами праці, за Списками №1 та №2, і за результатами атестації робочих місць, на інших роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до закону (трактористи, доярки, свинарки, зайняті у с.-г. виробництві, робітники текстильних виробництв, водії міського пасажирського транспорту тощо).
 
Актуарні розрахунки. Науково-дослідним інститутом праці і зайнятості населення Міністерства соціальної політики та НАН України було проведено актуарну оцінку фінансування пенсій, призначених на пільгових умовах, за трьома сценаріями:
 
сценарій 1 – без заміни механізму відшкодування (чинне законодавство);
 
сценарій 2 – заміна механізму відшкодування на сплату підвищеної ставки ЄСВ за працівників до 35 років (проект закону);
 
сценарій 3 – поступова заміна механізму відшкодування на сплату підвищеної ставки ЄСВ за працівників, які вперше розпочинають трудову діяльність в особливих умовах праці.
 
Проводилась оцінка обсягу необхідного фінансування у цінах 2020 року з держбюджету та від роботодавців на період 2021 – 2055 рр. та порівняльний аналіз витрат підприємств.
 
Відповідно до актуарної оцінки, сценарій 2 є найоптимальнішим.
 
Для держави – до 2046 відбудеться повне звільнення державного бюджету від видатків на фінансування пенсій, призначених на пільгових умовах (за умов, визначених чинним законодавством, такі витрати практично зростатимуть). На перехідному етапі (2020 – 2045 роки) витрати державного бюджету становитимуть у піковий період 1 – 1,5 млрд грн на рік.
 

Для роботодавців – витрати на сплату підвищеного розміру ЄСВ в середньому залишаться співставними з витратами на відшкодування пільгових пенсій, але при цьому відповідатимуть обсягам виробництва. В довгостроковій перспективі видатки зменшаться. У розрізі окремих підприємств можуть бути як збільшення витрат, так і зменшення, що залежить від співвідношення працюючих зараз та пільгових пенсіонерів, що працювали на підприємстві раніше. 

]]>
<![CDATA[Комітет ВР просить продовжити дію спецобязательств для тепловиків]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/komtet-vr-prosit-prodovzhiti-dju-specobjazatelstv-dlja-teplovikv-63018 Fri, 23 Apr 2021 11:04:00 +0300 message Народні депутати-члени комітету з питань енергетики і ЖКГ звернулися до Кабінету міністрів України з пропозицією продовжити термін дії спеціальних зобов'язань (ПСО) на ринку природного газу для виробників теплової енергії після 30 квітня.
 
Про це повідомила пресслужба комітету ВРУ.
 
У комітеті вважають, що перш ніж скасовувати ПСО треба вирішити проблеми із заборгованістю тепловиків за спожитий газ і створити передумови їх виходу з кризового стану.
 
"В умовах карантинних обмежень, які негативно позначаються на фінансової стійкості населення, закінчення дії положення про ПСО може спричинити загрозу утворення значної кількості проблемних ситуацій для підприємств ТКЕ у всіх населених пунктах України, які і без того перебувають в критичному стані", - зазначили депутати.
 
Нагадаємо, в квітні 2020 року Кабмін продовжив до 1 травня 2021 року покладання на НАК "Нафтогаз України" спеціальних зобов'язань з продажу природного газу виробникам теплової енергії. Ціна розраховується з урахуванням змін котирувань на європейських газових хабах.
 
Оптова ціна газу для виробників теплової енергії в рамках покладених на "Нафтогаз" спецобязательств в березні - 2 021 знизилася на 8,2% (на 561,38 грн) у порівнянні з лютим - до 6 тис. 279,77 грн/тис. куб. м (без ПДВ і обліку витрат на транспортування).
 
У той же час, за даними "Нафтогазу" на 20 квітня 2021 року сумарна прострочена заборгованість перед компанією ТКЕ і ТЕЦ за спожитий для виробництва теплоенергії газ становить 58,2 млрд грн, з них за 2021 рік - 22,9 млрд грн.

Після закінчення терміну дії ПСО сегмент виробників теплової енергії повинен буде функціонувати на ринкових умовах.  

]]>
<![CDATA[Укрзалізниця оновила список додаткових рейсів на Великодні свята]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrzalznicja-onovila-spisok-dodatkovih-rejsv-na-velikodn-svjata-63017 Fri, 23 Apr 2021 10:25:00 +0300 message Попит на перевезення в період великодніх та травневих свят продовжує зростати. Укрзалізниця на найбільш популярні напрямки додає рейси заздалегідь. Це забезпечить більш рівномірний розподіл пасажиропотоку, щоб в потягах було можливо зберігати соціальну дистанцію та пасажири на вокзалах були розмежовані в часі й менше перетинались.
 
Так, кількість додаткових поїздів на великодні та травневі свята до різних регіонів України збільшена. Зокрема, свій перший рейс після перейменування здійснить «Бойківський експрес» до Славська.
 
№29/30 Київ – Ужгород. З Києва вирушає 29, 30 квітня та 2, 3, 7, 8, 9 травня. З Ужгорода — 30 квітня та 1, 3, 4, 8, 9, 10 травня.
 
№124/123 Київ – Костянтинівка. З Києва вирушає 30 квітня, 3, 7 та 10 травня. З Костянтинівки — 1, 4, 8, 11 травня.
 
№138/137 Хмельницький – Лисичанськ. З Хмельницького вирушає 30 квітня, 2 та 8 травня. З Лисичанська — 1, 3 та 9 травня.
 
№209/210 Харків – Одеса. З Харкова вирушає 30 квітня та 2 травня. З Одеси — 1 та 3 травня.
 
№239/240 - 207/208 Київ – Ужгород. З Києва вирушає 30 квітня, 3, 7 та 9 травня. З Ужгорода — 1, 4, 8, 10 травня.
 
№242/241 - 210/212 Харків – Одеса. З Харкова вирушає 7 травня. З Одеси — 9 травня.
 
№211/212 Харків – Львів. З Харкова вирушає 30 квітня та 3, 7, 9 травня, а зі Львова — 1, 4, 8, 10 травня.
 
№232/231 Запоріжжя – Івано-Франківськ. З Запоріжжя вирушає 30 квітня та 8 травня, з Івано-Франківська — 1 та 9 травня.
 
№243/244 Київ – Рахів. З Києва вирушає 29 квітня 3, 7 та 9 травня, з Рахова — 30 квітня, 4, 8 та 10 травня.
 
№254/253 Київ – Маріуполь. З Києва вирушає 30 квітня та 3, 9 травня, з Маріуполя — 1, 4 та 10 травня.
 
№251/252 Харків – Миколаїв. З Харкова вирушає 29 квітня та 9 травня. З Миколаєва — 30 квітня та 10 травня.
 
№298/297 Миколаїв – Київ. З Миколаєва вирушає 29 квітня, 4, 6, 10 травня. З Києва — 30 квітня, 5, 7, 11 травня.
 
№745/746 «Бойківський експрес» Київ – Славсько. Рейси 1 та 4 травня туди і зворотно.
 
№774/773 Київ – Шостка. З Києва та Шостки вирушає 4, 10 травня.
 
№779/780 Суми – Вінниця. Із Сум та Вінниці вирушає 30 квітня, 4, 7 та 10 травня.
 
№781/782 Черкаси – Київ. З Черкас та Києва вирушає 4, 10 травня.
 

Продаж квитків на зазначені рейси вже відкрита.  

]]>
<![CDATA[Через надання неправдивої інформації НКРЕКП оштрафувало "Київтеплоенерго"]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/cherez-nadannja-nepravdivoji-nformacji-nkrekp-oshtrafuvalo-kijivteplojenergo-63016 Fri, 23 Apr 2021 09:49:00 +0300 message Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг зменшила тариф на виробництво теплової енергії для "Київтеплоенерго" та оштрафувала компанію на понад 300 тис. гривен, про це повідомила пресслужба Нацрегулятора.
 
Однією з причин такого рішення стало подання енергетичному Регулятору недостовірної інформації щодо квартальної звітності стосовно виробництва електричної та теплової енергії, а також стосовно енерговиробництва відповідно до встановлених форм.
 
Рішення було ухвалено за результатами планової перевірки КП "Київтеплоенерго".
 
Регулятор встановив, що підприємство не дотрималось вимог нормативно-правових актів, що регулюють функціонування ринку електричної енергії, порушило Ліцензійні умови з виробництва електричної енергії, Ліцензійні умови з постачання електричної енергії споживачу та Ліцензійні умови з виробництва теплової енергії.
 
Зокрема, КП "Київтеплоенерго":
  • надавало Регулятору недостовірну інформацію щодо квартальної звітності стосовно виробництва електричної та теплової енергії, а також стосовно енерговиробництва відповідно до встановлених форм;
  • не виконало схвалені Регулятором інвестиційні програми в повному обсязі відповідно до запланованих етапів, обсягів робіт у кількісному вираженні та обсягів фінансування у вартісному вираженні з урахуванням фактичного наповнення джерел фінансування;
  • не дотрималось переліку заходів та запланованих обсягів витрат на проведення ремонтних робіт, що були включені Регулятором до структури тарифів на відпуск електричної енергії та виробництво теплової енергії;
  • у встановлений строк не повідомило Регулятора про всі зміни даних, які були зазначені в його документах, що додавалися до заяви про отримання ліцензії;
  • не надало Регулятору документи, інформацію та звітність, необхідні для виконання ним своїх повноважень, в обсягах та у строки, встановлені Регулятором;
  • не дотрималось визначених напрямків та обсягів використання коштів за встановленими статтями витрат;
  • не дотрималось структури витрат згідно зі статтями, затвердженими у тарифі на виробництво теплової енергії;
  • не виконало інвестиційні програми в затверджених об’ємах за відповідними напрямками на 3 теплоелектроцентралях та когенераційних установках.
У зв’язку з численними порушеннями у діяльності КП "Київтеплоенерго", Регулятор прийняв рішення накласти штраф на підприємство у розмірі 255 тис грн стосовно діяльності з виробництва та постачання електроенергії та 34 тис грн стосовно діяльності з виробництва теплової енергії.
 
Регулятор зобов’язав підприємство урахувати в Інвестиційній програмі на 2021 рік стосовно діяльності з виробництва та постачання електроенергії статтю "Додатково отриманий дохід за результатом діяльності у 2018 - 2019 роках" без додаткових джерел фінансування на загальну суму 161 564,52 тис. грн (без ПДВ).
 

Також Регулятор прийняв рішення зменшити тариф на виробництво теплової енергії для КП "Київтеплоенерго" на суму економії коштів, отриманої у 2018-2020 роках у результаті недофінансування статей витрат у порівнянні з розрахунковими витратами в тарифі на виробництво теплової енергії та недофінансування ремонтної програми 2018 року у розмірі 261 795,67 тис. грн (без ПДВ). 

]]>
<![CDATA[Укрпошта приймає цифрові документи в додатку Дія для оплати]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrposhta-prijmaje-cifrov-dokumenti-v-dodatku-dja-dlja-oplati-63013 Fri, 23 Apr 2021 09:06:00 +0300 message
«Укрпошта» почала приймати електронні документи в мобільному додатку для оцифрованих документів і послуг «Дія» для проведення платежів.
 
Про це повідомив генеральний директор компанії Ігор Смілянський в соціальних мережах.
 
Тепер Укрпошта приймає цифрові документи в додатку Дія для оплати:
  • дитсадка або школи для дитини,
  • податку на нерухомість або будь-якого іншого платежу.
«Більше не потрібно (навіть при платежі 5000+) пред'являти паперовий паспорт. Досить показати оператору смартфон», - написав Ігор Смілянський.
 
Додаток саме згенерує унікальний штрих-код, а оператору потрібно буде просто його відсканувати.
 
]]>
<![CDATA[Сьогодні, 23 квітня, погода в Україні буде прохолодною]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-23-kvtnja-pogoda-v-ukrajin-bude-proholodnoju-63012 Fri, 23 Apr 2021 07:46:00 +0300 message Сьогодні, 23 квітня, погода в Україні буде прохолодною. Майже на всій території дощитиме. У північних та західних областях температура знизиться до +9 градусів, натомість у решті регіонів подекуди прогнозують до +18 градусів, прогнозує Укргідрометцентр.
 
У п'ятницю, 23 квітня, майже на всій території України можливий дощ. Тільки в тимчасово окупованому Криму синоптики прогнозують хмарну погоду з проясненнями. 
 
На Заході дощитиме. Температура повітря буде від +9...+11 градусів. У Хмельницькому можливе сонце. Найхолодніше вночі буде у Львові – +2...+4 градуси, а найтепліше у Вінниці – там вночі буде +4...+6 градусів. 
 
У східних регіонах, попри дощ та грози, температура підніметься до +14...+18 градусів. Найтепліше буде в Луганську та Донецьку – +16...+18 градусів. 
 
На півночі України можливі прояснення на Житомирщині – вдень там буде +10...+12 градусів. На Півдні та в Криму буде тепло. Попри дощі, на Миколаївщині та Херсонщині буде +16...+18 градусів, у Сімферополі – +17...+19 градусів. 
 
У Києві 23 квітня можливі дощі та грози. Вночі прогнозують +5...+7 градусів, натомість вдень буде +11...+13 градусів. Погода буде дещо вітряна, пориви сягатимуть до 7 – 12 метрів за секунду.
 
Прогноз погоди у містах України на п'ятницю, 23 квітня
 
Ужгород – +9...+11
 
Львів – +9...+11
 
Івано-Франківськ – +9...+11
 
Тернопіль – +9...+11
 
Чернівці – +9...+11
 
Хмельницький – +9...+11
 
Луцьк – +9...+11
 
Рівне – +9...+11
 
Житомир – +10...+12
 
Вінниця – +10...+12
 
Одеса – +13...+15
 
Миколаїв – +16...+18
 
Херсон – +16...+18
 
Сімферополь – +17...+19
 
Кропивницький – +12...+14
 
Черкаси – +11...+13
 
Чернігів – +10...+12
 
Суми – +11...+13
 
Полтава – +14...+16
 
Дніпро – +15...+17
 
Запоріжжя – +14...+16
 
Донецьк – +16...+18
 
Луганськ – +16...+18
 

Харків – +15...+17 

]]>
<![CDATA[Столичні старі дерева обстежують за допомогою томографа]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/stolichn-star-dereva-obstezhujut-za-dopomogoju-tomografa-63011 Thu, 22 Apr 2021 18:25:00 +0300 message  

КО «Київзеленбуд» придбало спеціальне обладнання для діагностики зелених насаджень - імпульсний томограф арботом. Про це повідомляє прес-служба КМДА.

"Фахівці вже почали тестувати томограф, за допомогою якого можна побачити стан дерева всередині. У середньому фахівці можуть обстежити до 20 дерев за день", - зазначив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв.

Фахівці «Київзеленбуду» зможуть визначати внутрішні пошкодження дерев, їх аварійність.

"В першу чергу це стосується вікових дерев, які є пам'ятками природи і потребують особливого піклування. Таких дерев у нашому місті понад 300. Другий важливий аспект - безпека. Під час сильної негоди ми мали випадки падіння дерев, які не витримували вітру або опадів .. . Нове обладнання допоможе вчасно діагностувати зелені насадження, вчасно лікувати або видаляти дерева, які можуть становити потенційну небезпеку ", - зазначив Пантелєєв.

 

 

]]>
<![CDATA[Українці стали активніше брати іпотеку]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/ukrajinc-stali-aktivnshe-brati-poteku-63010 Thu, 22 Apr 2021 17:35:00 +0300 message  

В Україні, незважаючи на третю хвилю поширення коронавируса, виріс попит на кредити. Банки в січні-березні 2021 року стали видавати більше позик і бізнесу, і населенню. А попит на іпотеку виявився найвищим за всю історію спостережень. Про це свідчать результати опитування банкірів, який провів Національний банк, повідомляє Сегодня.

Попит населення на кредити зростає третій квартал поспіль.

Цьому сприяє:

зниження процентних ставок;

поліпшення споживчих настроїв;

перспективи розвитку ринку нерухомості, зокрема, мова йде про вплив програми доступної іпотеки під 7%.

Що стосується, бізнесу, то підприємства стали активніше брати кредити через потребу в інвестиціях і капіталі, а також реструктуризації боргів. Ставки для бізнесу теж знизилися, що стало ще однією причиною підвищення попиту на позики.

Банки розраховують, що за наступні 12 місяців кредитування стане ще активніше.

"78% респондентів прогнозують зростання кредитного портфеля корпорацій, 82% - домогосподарств. Це найвищі з 2015 року оцінки приросту кредитного портфеля населення, втім, окремі великі банки очікують певного погіршення його якості", - резюмували в НБУ.

 

 

]]>
<![CDATA[Суд відмовив «Укргідроенерго» у стягненні з «Енергоринку» 1,1 млрд гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sud-vdmoviv-ukrgdrojenergo-u-stjagnenn-z-jenergorinku-11-mlrd-griven-63009 Thu, 22 Apr 2021 16:41:00 +0300 message  

Госпсуд Києва відмовився задовольнити позов «Укргідроенерго» до держпідприємства «Енергоринок» у справі про стягнення 1,1 млрд гривень заборгованості за електроенергію, вироблену в період з грудня 2014 по червень 2019 року.

Суд констатував, ввівши з 1 липня 2019 новий ринок електричної енергії, держава змінила характер регулювання спірних правовідносин, що склалися між сторонами спору на підставі укладеного договору.

Заборгованість відповідача перед позивачем, що утворилася за договором підлягає погашенню в спеціальному порядку, визначеному державою.

Відзначимо, ДП «Енергоринок» до 1 липня 2019 року виконувало функцію оптового постачальника електроенергії. З 1 липня 2019 в Україні запущена нова модель оптового ринку електроенергії, яка передбачає ліквідацію ДП «Енергоринок» як єдиного покупця і продавця електроенергії.

Госпсуд визнав обґрунтованими твердження ДП «Енергоринок» про необхідність врахування положень закону «Про ринок електричної енергії» в частині особливостей погашення заборгованості ДП «Енергоринок» на оптовому ринку електричної енергії в Україні. Згідно з цим документом, ДП «Енергоринок» здійснює діяльність до повного погашення своєї кредиторської та дебіторської заборгованості за електричну енергію.

Ознайомитися з відгуками про пекарнi та кондитерськi, можна скориставшись сайтом https://cake.expert/. Правдиві відгуки реальних людей.

]]>
<![CDATA[Борг по пенсіях внутрішнім переселенцям склав 1,5 мільярда гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/borg-po-pensjah-vnutrshnm-pereselencjam-sklav-15-mljarda-griven-63008 Thu, 22 Apr 2021 15:40:00 +0300 message  

Уряд України заборгувало 10,5 мільярда гривень пенсій внутрішнім переселенцям за період 2015-2016 років. Тоді виплати припиняли близько 400 тисячам пенсіонерів.

Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

За її словами, деяким пенсіонерам в той період зупиняли виплати на місяць, а деяким і на рік.

"Потім люди через суди ці пенсії собі відсудили. Але згідно з рішеннями судів, за той період в цілому набігла сума в 10,5 млрд грн, яку держава повинна заплатити цим людям", - заявила Денисова.

Омбудсмен зазначила, що в постанові Кабінету міністрів зазначено, що ця ситуація повинна бути врегульована порядком, який необхідно затвердити окремим рішенням.

"І досі його не затвердили, і 10,5 млрд не виплатили", - резюмувала Денисова.

Раніше повідомлялося, що після скасування карантину в Україні у пенсіонерів, які фактично проживають на окупованому Донбасі, буде місяць на верифікацію в відділеннях "Ощадбанку".

 

 

]]>
<![CDATA[Кияни обрали найкомфортніший район міста]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/kijani-obrali-najkomfortnshij-rajon-msta-63006 Thu, 22 Apr 2021 14:45:00 +0300 message  

Дніпровський район визнали найкомфортнішим для життя. Торік він був п’ятим у рейтингу. Улюбленим серед орендарів став Печерськ, а для велосипедистів та автолюбителів рекомендують Деснянський. Про це свідчать результати опитування OLX.

В ньому брали участь 8 тисяч киян, які оцінювали свої райони за критеріями безпеки, чистоти, інфраструктури, транспорту та якості життя.

Рейтинг районів Києва за 5-бальною шкалою:

Дніпровський – 3,1

Дарницький – 3,08

Подільський – 3,07

Голосіївський – 3,064

Солом’янський – 3,061

Оболонський – 3,061

Печерський – 3,04

Деснянський – 3,03

Святошинський – 3,02

Шевченківський – 3,01

Найбезпечнішим районом міста назвали Печерський (3,05 з 5).

Найчистіші для киян – Голосіївський та Дніпровський райони (2,95 та 2,9 з 5 відповідно).

Найкраща інфраструктура – у жителів Солом’янки та Оболоні (3,59 та 3,55). 

Найкраще транспортне забезпечення – у Дніпровському та Оболонському районах. А Печерськ і Поділ, навпаки, не дуже «дружать» із транспортом. Деснянський район назвали найкращим для автомобілістів та велосипедистів.

Найліпша ситуація з якістю життя – на Солом’янці (3,21) та Дарниці (3,2). Жителі цих районів дуже задоволені своїми стосунками із сусідами. 

Опитування також показало, що 61% мешканців столиці живуть у старших будинках – сталінках, хрущовках чи чешках. При цьому найбільше мають власне житло чи винаймають такі домівки у Солом’янському (70%) та Дніпровському (67%) районах. 

Ще 26% киян зазначили, що обрали для проживання новобудови. Найчастіше жителі столиці надають перевагу Голосіївському (35%), та Дарницькому (33%) районам. Решта 13% містян «проголосували» за приватний сектор, зокрема у Святошинському районі та Голосіївському.

У будинках житлового фонду до 2011 року мешкають 40% орендарів і 60% власників квартир. А от у новобудовах розподіл зміщується в бік володарів – їх там 66%, а тих, хто винаймає житло, – 34%. До речі, орендують найбільше у Печерському районі, а мають своє помешкання – у Деснянському.

 

 

 

 

]]>
<![CDATA[Слов'янська ТЕС зупинених через аварію]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/slovjanska-tes-zupinenih-cherez-avarju-63007 Thu, 22 Apr 2021 13:50:00 +0300 message Станом на 10:15 четверга, навантаження на Слов'янську ТЕС становить 0 МВт

Слов'янська ТЕС («Донбасенерго») відключилася від енергосистеми через аварію на енергоблоці №7.

Про це свідчать дані НЕК «Укренерго».

Аварійна ситуація сталася на енергоблоці, який тільки 15 квітня був підключений до енергосистеми після тримісячного ремонту, викликаного підвищеною вібрацією в турбоустановці.

Станом на 10:15 четверга, навантаження на Слов'янську ТЕС становить 0 МВт: енергоблок №3 знаходиться в резерві, енергоблок № 7 в аварійному ремонті.

Нагадаємо, в опалювальний сезон 2020-2021 року спостерігалася підвищена аварійність блоків вугільних електростанцій через підвищеного навантаження і недофінансування ремонтних кампаній влітку 2020 року.

За розрахунками «Центру Разумкова», демпінговий імпорт і цінові обмеження, введені НКРЕКУ, в поточний момент позбавляють генеруючі компанії коштів на ремонт обладнання і закупівлю палива, що ставить під загрозу підготовку до наступного опалювального сезону.

 

 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>