Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ Головний експерт житлово-комунального господарства України uk Fri, 16 Nov 2018 12:22:31 +0300 http://jkg-portal.com.ua/images/logo_UK.jpg Україна комунальна http://jkg-portal.com.ua/ <![CDATA[Нові ДБН: «жовті лінії» обмежують забудову задля безпеки при можливому руйнуванні будівель]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/dbn-zhovt-lnji-obmezhujut-zabudovu-zadlja-bezpeki-pri-mozhlivomu-rujnuvann-budvel Fri, 16 Nov 2018 11:38:00 +0300 message <![CDATA[З початку року Україна збільшила імпорт вугілля на 15,5%]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/z-pochatku-roku-ukrajina-zblshila-mport-vugllja-na-155-54607 Fri, 16 Nov 2018 11:18:00 +0300 message Україна в січні-жовтні 2018 року збільшила імпорт вугілля кам'яного та антрациту на 15,5% (на 2 млн 343,37 тис. тонн) у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року - до 17 млн ​​425,708 тис. тонн, такі дані повідомляє Державна фіскальна служба.
 
За даними Державної фіскальної служби, вугілля імпортовано на суму $ 2 млрд 461,009 млн, що на 14,4% більше, ніж в січні-жовтні-2017 ($ 2 млрд 151,445 млн).
 
При цьому з Росії надійшов вугілля на $ 1 млрд 525,896 млн (частка в імпорті - 62%), США - на $ 739,278 млн (30,04%), Канади - на $ 126,946 млн (5,16%), інших країн - на $ 68,889 млн (2,8%).
 

Крім того, Україна в січні-жовтні-2018 року експортувала 56,223 тис. Тонн вугілля кам'яного та антрациту на $ 8,355 млн, у тому числі в РФ - на $ 4,597 млн, Словаччину - на $ 3,201 млн, Молдову - на $ 0,454 млн, інші країни - на $ 0,103 млн. 

]]>
<![CDATA[Держенергоефективності хоче запровадити підприємств, які впроваджують «зелені» проекти]]> http://osbb.jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/derzhenergojefektivnost-khoche-zaprovaditi-pdprijemstv-jak-vprovadzhujut-zelen-projekti-54606 Fri, 16 Nov 2018 10:25:00 +0300 message Держенергоефективності пропонує впровадити державну підтримку підприємств, які впроваджують енергоефективні заходи та «зелені» проекти, про це повідомляє прес-служба агенства.
 
Програма розроблена спільно з Українсько-данським енергетичним центром для підвищення енергоефективності та скорочення викидів парникових газів.
 
Механізм схожий на вже популярну програму «теплих кредитів». Підприємство зможе взяти у банку кредит на реалізацію енергоефективних заходів та "зелених" проектів. Після їх впровадження передбачається надання підприємству компенсації частини суми кредиту від держави.
 
Наразі на промисловість припадає близько 30% всього енергоспоживання та 36% викидів СО2. А впровадження нової програми має стимулювати підприємства до оптимізації енергоспоживання та використання відновлюваних джерел енергії, зменшувати викиди CO2 і створювати робочі місця.
 
Нагадаємо, програма "теплі" кредити дозволяє отримати компенсацію від держави на покупку енергоефективного обладнання, встановлення нових вікон та дверей, і впровадження енергефективних проектів. Щороку на "теплі" кредити з державного бюджету виділяють близько 400 млн грн з державного бюджету. 
 

У 2018 році на “теплі“ кредити у державному бюджеті передбачали 400 млн грн, з яких - 200 млн грн розраховані на компенсацію 40% до 70% суми кредиту для ОСББ. Ці кошти вичерпались ще в першій половині 2018 року. 

]]>
<![CDATA[Нові ДБН: при будівництві готелів мають проектуватись місця облаштовані для людей з інвалідністю]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/nov-dbn-pri-budvnictv-gotelv-majut-projektuvatis-mscja-oblashtovan-dlja-ljudej-z-nvaldnstju-54605 Fri, 16 Nov 2018 09:41:00 +0300 message У проекті нових державних будівельних норм щодо доступності міститься нова норма обов’язкового облаштування при будівництві готелів не менше 10% місць для проживання людей з інвалідністю. 
 
Проект нових ДБН планується прийняти найближчим часом, повідомляє прес-служба Мінрегіону.
 
Сьогодні в Україні налічується майже 2500 готелів, і лише одиниці мають номери, облаштовані з урахуванням потреб людей з інвалідністю. Це стосується і 5-зіркових готелей. Часто готелі навіть не мають безперешкодного доступу до будівлі, наприклад, облаштованого пандуса чи підйомника. 
 
Тому у нових ДБН щодо доступності будівель ми плануємо передбачити відповідну норму, щоб при проектуванні готелей передбачалось не менше 10% місць, облаштованих для людей з інвалідністю.
 
Відповідно до цих норм, усі готелі також обов’язково повинні мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.
 
Проект нових ДБН розроблено ПАТ “КиївЗНДІЕП” на заміну діючих ДБН В.2.2-17:2006 “Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних груп населення”. Він адаптований до європейських норм та міститиме наглядні приклади того, як це має виконуватися на практиці.
 
Нові норми планується затвердити до кінця цього року.
 

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення. 

]]>
<![CDATA[Мінсоцполітики запустить нову електронну базу внутрішньо переміщених осіб]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/mnsocpoltiki-zapustit-novu-jelektronnu-bazu-vnutrshno-peremshhenih-osb-54604 Fri, 16 Nov 2018 09:11:00 +0300 message Мінсоцполітики планує з грудня поточного року запустити нову електронну базу внутрішньо переміщених осіб, яка дозволить скоротити кількість перевірок одержувачів пенсій переселенцями. 
 
Про це повідомив заступник міністра соціальної політики України Микола Шамбір під час конференції в Києві.
 
"Десь із грудня-місяця у нас буде запущена нова база внутрішньо переміщених осіб, бо були обмежені можливості програмного забезпечення – це стримувало роботу органів соціального захисту і викликало складнощі в роботі", - зазначив Микола Шамбір.
 
За його словами, після введення такої бази робота органів соцзахисту із внутрішньо переміщених осіб значно спроститься.
 
"Наше завдання основне, яке ми будемо вирішувати, - це через застосування інформаційних технологій, через застосування взаємообміну з іншими структурами вирішувати питання того, щоб переміщені особи якомога менше підлягали перевіркам і якомога менше мали незручностей із отриманням як пенсій, так і інших соціальних виплат", - додав заступник міністра.
 

При цьому він додав, що протягом поточного року Мінсоцполітики значно спростило доступ внутрішньо переміщених осіб до пенсій, зокрема - скоротило кількість перевірок, питання обліку переміщених осіб, суттєво змінило механізм самих перевірок, а також скасувало перевірки ВПО на дому. 

]]>
<![CDATA[Сьогодні у Києві очікується сонячна погода]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/sogodn-u-kijev-ochkujetsja-sonjachna-pogoda-54602 Fri, 16 Nov 2018 08:32:00 +0300 message Сьогодні, 16 листопада у південній частині, Донецькій, Луганській та Дніпропетровській областях невеликий мокрий сніг та дощ, місцями ожеледь, на решті території без опадів, прогнозує Укргідрометцентр.
 
Вночі та вранці у Карпатському регіоні подекуди туман; на дорогах північних та центральних областей місцями ожеледиця.
 
Вітер переважно північно-східний, 5-10 м/с, у південній та східній частині пориви 15-20 м/с. 
 
Температура вночі 3-8° морозу, на заході та півдні країни близько 0°; вдень від 2° морозу до 3° тепла, на Закарпатті 5-10° тепла.
 
У п'ятницю, 16 листопада, у Києві очікується сонячна погода.
 
Температура повітря вдень +2°, ввечері - до -3°. 

Вітер північно-східний, до 4,5 м/с. 

]]>
<![CDATA[У Смілі почався опалювальний сезон: газ подано на перші 8 котелень з 20]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/u-sml-pochavsja-opaljuvalnij-sezon-gaz-podano-na-persh-8-kotelen-z-20-54603 Thu, 15 Nov 2018 20:44:00 +0300 message 3 години з моменту проведення Комісії ТЕБ НС за участю Президента України Петро Порошенко. Подано газ на перші 8 котелень з 20. 
 
Наразі в них ведеться розжиг і вихід на робочий температурний режим, потрібен час. До них підключено 5 дитячих садочків, 7 шкіл, 3 лікарні, а також 45 будинків із 152. 
 
Подача газу здійснюється в першу чергу до котелень, до яких підключена соціальна сфера. Про це на своїй сторінці у FB повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. 
 
Нагадаємо, сьогодні Президент Петро Порошенко дав вказівку протягом кількох годин пустити опалення у Смілі "під його відповідальність".
 
“Якщо хтось у Смілі або навіть у Києві не може прийняти рішення, або боїться зірвати пломбу, я приймаю це рішення — негайно дайте людям газ і тепло. Під мою відповідальність. Потім протягом доби оформити всі необхідні папери. Не вийде оформити папери, якщо цьому буде перешкоджати міська влада, є Верховна Рада, яка може призначити дострокові вибори міського голови або міської ради”, — наголосив він.
 

Через відсутність опалення в 11 школах міста Сміла у Черкаській області призупинили освітній процес. Дитсадки, у яких відсутнє тепло, було вирішено опалювати калориферами. Крім того, закрили міську лікарню, а пацієнтів перевезли в інші медзаклади. 

]]>
<![CDATA[Львівські маршрутки подорожчають до 8 гривень]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/lvvsk-marshrutki-podorozhchajut-do-8-griven-54601 Thu, 15 Nov 2018 18:20:00 +0300 message Тариф обумовлений зростанням цін на пальне, заробітної плати і цін на запасні частини

Управління транспорту Львівської міськради пропонує підняти вартість проїзду в міських автобусах до 8 гривень. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на відповідний проект рішення, який опубліковано на офіційному сайті міськради.

Повідомляється, що розглянувши листи всіх перевізників, міське управління транспорту виносить на розгляд виконавчого комітету новий тариф за проїзд - 8 гривень. Такий тариф обумовлений зростанням цін на пальне, заробітної плати і цін на запасні частини.

"Згідно з розрахунковими витратами на прикладі Львівського комунального АТП-1 вартість перевезення одного пасажира складає в середньому 8,21 гривні. За іншим підприємствам розрахунок тарифу коливається:" Фіакр-Львів "- 8,51 гривні;" Успіх БМ "- 8,10 гривні ; "Міра і к" - 8,45 гривні; "Львівське АТП 14630" - 8,31 гривні. у проекті тарифу застосований рівень прибутку для приватних підприємств 15% ", - говориться в пояснювальній записці до проекту рішення.

Нагадаємо, в Києві проїзд в метрополітені з 14 липня подорожчав до 8 гривень за поїздку. Проїзд з Києва в аеропорт "Бориспіль" подорожчав до 100 гривень.

 

]]>
<![CDATA[Бондаренко: На метро до Троещины у КГГА нет средств]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/bondarenko-na-metro-do-trojeshhiny-u-kgga-net-sredstv-54600 Thu, 15 Nov 2018 17:20:00 +0300 message Об этом в комментарии ГолосUA сообщил депутат Киевсовета Владимир Бондаренко.

«Пока что это метро не будет построено. Я считаю, что эта цикличность возвращения к проблеме Троенщинского  метро  проводиться синхронно с выборами. Любые выборы тянут проблему метро, про это говорят и забывают, и это уже не впервые. Метро можно было давно построить нормально. Я в свое время за 112 дней работы главой КГГА предложил проект, и мы почти к нему пришли», - заявил депутат Киевсовета. 

По словам В. Бондаренко, есть Петровский мост, на нем проложены железнодорожные рельсы. 

«Мы тогда с инженерами разработали проект прокладки трамвайных рельс на шпальную систему этого моста. Таким образом, проезд через Днепр был бы обеспечен, транспортировка жителей Троещины к метро Петровка была бы обеспечена, если бы мы 3 миллиона гривен (потратили – Ред.) и это работало бы как временный вариант. А большой проект, который стоит десятки миллиардов, можно было бы реализовать по нормальной схеме, но уже бы люди выезжали. А сегодня это просто игра в политику. Пока что я не вижу перспективы,  у нас нет средств. Тем не менее, будут тратить – на очередное проектирование», - отметил он.

Киев получил от China Railway International Group официальное письмо-подтверждение о завершении предварительного технико-экономического обоснования (ТЭО) проекта строительства четвертой ветки метро.

- Официально подтверждено завершения предварительного технико-экономического обоснования (ТЭО) проекта строительства четвертой ветки метро. Кроме того, во время встречи передали и, собственно, пре-ТЭО.

Этим шагом обе стороны - Киев и Китай - официально подчеркивают намерение сделать мечту о четвертой ветви метро реальностью, - прокомментировал заместитель председателя КГГА Дмитрий Давтян. Напомним, проект строительства очередной линии метро является стратегическим вопросом для столичной власти.

Напомним, КП "Киевский метрополитен" объявило тендер на строительство линии метро на жилмассив Троещина. Соответствующее объявление размещено в системе публичных закупок Prozorro. Отмечается, что необходимо будет построить Подольско-Выгуровскую линию метро от Кольцевой дороги и на Троещину. На линии должно быть 14 станций. Также предполагается строительство двух электродепо.

 

]]>
<![CDATA[Як мешканцям можна відпрацювати борги по комуналці]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jak-meshkancjam-mozhna-vdpracjuvati-borgi-po-komunalc-54599 Thu, 15 Nov 2018 16:35:00 +0300 message Рішення про списання таких боргів можуть прийматися тільки на загальних зборах ОСББ, після чого потрібно укласти відповідний договір

Мешканці багатоквартирних будинків тепер можуть погасити борги за компослуги шляхом відпрацювання.

Так, якщо у людини є заборгованість, вона може укласти договір безпосередньо з самим ОСББ і відпрацювати свій борг, або ж зменшити його суму, - пише "Сегодня".

На сьогодні боржники можуть виконати роботи лише на суму, яка буде меншою від суми боргу, або ж сумарною йому. До цього можна було вказувати в договорі суму, яка перевищувала розмір боргу.

Експерти зазначають, що багато роботи щодо ремонту/реконструкції (особливо в старих будинках) виконувалися окремими мешканцями, які ніколи не були боржниками зі сплати внесків та платежів, пов'язаних з утриманням багатоквартирного будинку. При цьому такі роботи (іноді досить дорогі) виконувалися співвласниками за власною ініціативою або через велику необхідність, наприклад, дах, що протікає, і т.д.

Варто знати, що рішення про списання таких боргів можуть прийматися тільки на загальних зборах ОСББ, адже це виключно їх компетенція. На зборах правління дає свою згоду і укладає договір з мешканцем.

"Щоб скасувати заборгованість, необхідно укласти договір з правлінням ОСББ про виконання робіт на суму, що не перевищує суму заборгованості. Ініціювати укладення договору можуть обидві сторони: як співвласник (подавши заяву), так і саме правління ОСББ, але тільки за згодою співвласника", – каже в коментарі сайту "Сегодня" Павло Мороз, керуючий партнер юридичної фірми Braxton.

Договір про виконання певних робіт потрібно укласти з ОСББ і обовязково у двох примірниках. Перевірте у документі наступні пункти:

вид робіт;

обсяг робіт;

вартість робіт;

термін виконання

умови придбання необхідних для виконання робіт матеріалів і устаткування (при необхідності).

За допомогою цього механізму можна списати борги мешканця саме перед ОСББ. Наприклад, зменшит суму оплати за воду, пофарбувавщи паркан, на жаль, не вийде.

 

]]>
<![CDATA[Уряд знайшов можливості для подальшого підвищення пенсій]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/urjad-znajshov-mozhlivost-dlja-podalshogo-pdvishhennja-pensj-54598 Thu, 15 Nov 2018 15:50:00 +0300 message Минулoгo рoку сeрeдня пeнсiя зрoслa нa 29,7 %, a мiнiмaльнa пeнсiя – нa 16,4 %. Oднaк рoзмiр пeнсiй всe щe зaлишaється низьким. Стaнoм нa жoвтeнь пoтoчнoгo рoку сeрeдня пeнсiя в Укрaїнi склaдaє 2 577 гривeнь, a мiнiмaльнa – лишe 1 452 гривнi (з грудня будe 1 497 грн.). Звичaйнo, цьoгo нe дoстaтньo. Тoму уряд нa чoлi з Вoлoдимирoм Грoйсмaнoм прoвoдить aктивну рoбoту у дaнoму нaпрямку.

Вчoрa Кaбмiн пiдтримaв зaкoнoпрoeкт, який збiльшує мoжливoстi для пoдaльшoгo пiдвищeння пeнсiй шляхoм дeтiнiзaцiї зaрплaт. Дaний зaкoнoпрoeкт удoскoнaлює систeму зaгaльнooбoв’язкoвoгo дeржaвнoгo сoцiaльнoгo тa пeнсiйнoгo стрaхувaння. Нoвaцiї мaють пiдвищити якiсть aдмiнiструвaння єдинoгo сoцiaльнoгo внeску тa дисциплiну йoгo сплaти.

Для пoдaльшoгo зрoстaння пeнсiй пoтрiбнo, щoб у Пeнсiйнoгo фoнду були дoдaткoвi рeсурси. Aби нe збiльшувaти нaвaнтaжeння нa дeржбюджeт, їх мoжнa знaйти зa рaхунoк пeрeкриття схeм ухиляння вiд сплaти ЄСВ.  Крiм тoгo, цe дoзвoлить пoсилити зaхист прaцюючoгo нaсeлeння. Aджe прихoвувaння рeaльних зaрплaт для змeншeння сплaти ЄСВ фaктичнo пoзбaвляє рoбiтникa гiднoї пeнсiї.

Схeм ухилeння вiд сплaти ЄСВ є дeкiлькa: зaнижeння рeaльнoї зaрoбiтнoї плaти; «зрiвнялiвкa» (кoли квaлiфiкoвaнa i нeквaлiфiкoвaнa прaця oплaчується зa дoкумeнтaми oднaкoвo); прихoвувaння рeaльнoї зaрплaти кeрiвнoгo склaду пiдприємствa; нaрaхувaння вeликoї зaрплaти oднiй чи кiлькoм oсoбaм нa пiдприємствi з пoдaльшим рoзпoдiлeнням цих кoштiв мiж iншими спiврoбiтникaми «в кoнвeртaх» (цeй спoсiб мiнiмiзaцiї мoжливий зaвдяки oбмeжeнню суми, з якoї стягується ЄСВ).

Щo ж пeрeдбaчaють зaпрoпoнoвaнi змiни дo зaкoнoдaвствa? Пo-пeршe, цe збiльшeння мaксимaльнoї вeличини бaзи нaрaхувaння ЄСВ з 15 дo 25 мiнiмaльних зaрoбiтних плaт (дo суми 104 325 гривeнь). Тaким чинoм нe тiльки будe пeрeкритo oдну iз мiнiмiзaцiйних схeм, a й вiднoвлeнo сoцiaльну спрaвeдливiсть. Oднoчaснo, aби стимулювaти лeгaлiзaцiю дoхoдiв грoмaдян,  прoпoнується встaнoвити рeгрeсивну шкaлу рoзмiру ЄСВ.  Пo-другe, будe зaкoнoдaвчo зaкрiплeнo вимoги зaстoсoвувaти нa пiдприємствaх принцип дифeрeнцiaцiї зaрплaти в зaлeжнoстi вiд склaднoстi, квaлiфiкaцiї, вiдпoвiдaльнoстi рoбoти. Тaкoж встaнoвлюється вимoгa сплaчувaти ЄСВ кeрiвникaм пiдприємств iз рoзрaхунку двoх мiнiмaльних зaрплaт. Eфeкт лишe вiд цьoгo зaхoду стaнoвитимe 3,4 млрд грн нa рiк. Крiм тoгo, зaкoнoдaвчi змiни пeрeдбaчaють пoсилeння вiдпoвiдaльнoстi зa нeсплaту ЄСВ.

Зaгaлoм в рeзультaтi зaпрoпoнoвaних мeхaнiзмiв дoдaткoвi нaдхoджeння дo Пeнсiйнoгo фoнду стaнoвитимуть мaйжe 10 мiльярдiв гривeнь нa рiк, щo дoзвoляє зaбeзпeчити пoдaльшe зрoстaння пeнсiй.

 

]]>
<![CDATA[Експерт пояснив, чому в містах зривається опалювальний сезон]]> http://jkg-portal.com.ua/ua/publication/one/jekspert-pojasniv-chomu-v-mstah-zrivajetsja-opaljuvalnij-sezon-54597 Thu, 15 Nov 2018 14:47:00 +0300 message Названа головна причина зриву опалювального сезону в низці українських міст

Одна з основних причин зриву опалювального сезону в деяких українських містах - стиль управління місцевої влади, заснований на особистих домовленостях «повирішувати питання» з чиновниками в центральної влади.

Про це розповів директор спеціальних проектів науково-технічного центру «Психея» Геннадій Рябцев.

«Теплокомпаніям також багато хто не платить: перш за все, юридичні особи і бюджетні установи - школи, лікарні. Але місцева влада замість того, щоб системно вирішувати проблему, кожен раз сподіваються, що "вирішити" питання в Києві. Але зараз оскільки НАК "Нафтогаз України" вже повинен виконувати вимоги нового Кодексу газотранспортних мереж, то вони можуть відключати користувача (ТЕЦ), якщо у того є борги », - повідомив Рябцев.

Він пояснив, що в регіонах не можуть оплатити свої борги перед Нафтогазом, тому що вони не можуть отримати гроші від великих споживачів: юросіб і бюджетних установ. За його даними, близько 5% таких споживачів з різних причин не платять за опалення.

«Але влада на місцях влада розраховувала, що нинішній опалювальний сезон пройде так само, як і торішній: чи домовляться як-небудь. Не вийшло. В результаті страждає населення, яке якраз платить майже в повному обсязі »- пояснює Рябцев.

Нагадаємо, компанія «Нафтогаз України» звинуватила підконтрольний Дмитру Фірташу облгаз в зриві опалювального сезону в Кривому Розі (Дніпропетровська область).

 

]]>
<![CDATA[Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України. Про Hyperloop і дороги.]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/volodimir-omeljan-mnstr-nfrastrukturi-ukrajini-pro-hyperloop--dorogi Mon, 03 Sep 2018 13:27:56 +0300 message Володимир Омелян, Міністр Інфраструктури України в інтерв'ю з Євгеном Черняком на каналі «Великі гроші».
 
У цьому випуску Володимир Омелян розповість про те, як міністерство працює над ремонтом і будівництвом українських доріг, чому позитивна динаміка у зниженні кількості ДТП не позначається на якості транспортних шляхів.
 
Обговорять один з найбільш неоднозначних проектів в Україні - Hyperloop. Це абсолютно нова технологія, яку ніхто до кінця не реалізовував. Компетенції діючого міністра інфраструктури України викликають певні сумніви, враховуючи складність і необхідний обсяг фінансування проекту.

Поговорять про заборони залізничних сполучень. Ви дізнаєтеся, навіщо міністерство позбавляє бюджет країни відчутно високого прибутку, і яку альтернативу вони можуть запропонувати 2-3 млн. Українців, які не зможуть виїхати на заробітки в РФ. 

]]>
<![CDATA[Як виглядає паровий котел зсередини]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jak-vigljadaje-parovij-kotel-zseredini Mon, 20 Aug 2018 14:46:44 +0300 message По суті паровий чи водогрійний котел - це великий чайник для нагрівання води, що складається з великого числа труб, які зовні закриті щільною теплоізоляцією.
 
На фото видно рівно розташовані трубопроводи (фахівці зазвичай говорять пучки труб), які акуратно і геометрично точно огинають отвори для пальників.

На відміну від чайника, у котлі вогонь горить всередині. Власне кажучи, це простір ми і бачимо на фото. 

А якщо не занудно, то сенс такий: у великий котел за допомогою насосів подаються газ (паливо), вода (для створення пари) і атмосферне повітря для горіння.

У топці котла згорає газ, виділяючи при цьому дуже багато теплоти. Внутрішні стінки котла огортає велика і складна трубна система, по якій протікає вода. Вода нагрівається до температури кипіння та випаровується.

Далі отриманий пар перегрівається понад температуру кипіння й під тиском подається в парову турбіну, обертаючи ротор. Потенційна енергія стисненого й нагрітого до високої температури пара перетворюється в кінетичну енергію обертання ротора турбіни, який приводить в рух електрогенератор. Кінетична енергія обертання ротора генератора перетворюється в електричний струм.

джерело фото

]]>
<![CDATA[У Києві черговий прорив труби з гарячою водою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/u-kijev-chergovij-proriv-trubi-z-garjachoju-vodoju Tue, 27 Jun 2017 14:41:57 +0300 message  
Сьогодні, 27 червня, у Києві в черговий раз прорвало трубу з гарячою водою. Автомобіль з мамою і дитиною йшов під землю прямо на очах перехожих.

На перехресті вулиці Лебедєва-Кумача і вулиці Яблонської, автомобіль Опель провалився під асфальт. Прорвало трубу з гарячою водою. Перехожі рятували мати з 8-ми місячним дитиною. На щастя, маму з дитиною вдалося швидко витягнути без серйозних травм та опіків. 

джерело: dtp.kiev.ua

]]>
<![CDATA[В Києві розпочався Всеукраїнський фестиваль писанок]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/v-kijev-rozpochavsja-vseukrajinskij-festival-pisanok Sun, 09 Apr 2017 22:08:37 +0300 message У Києві стартував VII Всеукраїнський фестиваль писанок.
 
Подивитися на писанки в перший день фестивалю прийшли сотні киян та гостей міста. На Софійській площі організатори презентували 374 роботи митців у напрямі “авторська писанка-мальованка”.
 
Гості можуть побачити Всеукраїнську колекцію традиційних писанок, що представляє регіональні особливості країни. Колекція розташовується на Софійській площі під шатрами та налічує понад 50 000 писанок, виконаних митцями та дітьми з усієї України.
 
В рамках проекту будуть представлені приватні колекції писанок видатних митців. Також на Софійській площі можна буде відвідати Музей із тематичними крижаними скульптурами та навчитися розписувати писанки в зоні майстер-класів.

Фестиваль триватиме на Софійській із 8 до 23 квітня. 

]]>
<![CDATA[Підземне водосховище в центрі Києва]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/pdzemne-vodoskhovishhe-v-centr-kijeva Wed, 20 Jul 2016 13:54:04 +0300 message Потрапити туди не так вже просто. Це одне з трьох підземних водосховищ в самому центрі Києва, воно поки що пустує. У двох інших містять запас прісної води, режимна територія і дуже добре охороняється. Це неймовірно атмосферний місце. Тут, на 6-ти метрових опорах тримається звід, загалом це сучасний аналог цистерни "Базиліка" в Стамбулі.

Джерело: EXPLORATION WAY

]]>
<![CDATA[Столиця готується до Великодня]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/stolicja-gotujetsja-do-velikodnja Sun, 24 Apr 2016 17:45:24 +0300 message У Києві на Софійській площі презентували рекордну кількість писанок - 374 з різних куточків країни. Таке число було обрано не випадково, адже саме на стільки квадратів можна розділити саму площу.

Великодне містечко простягнулося від Софіївської площі до парку "Володимирська гірка", включаючи в себе Михайлівську площу та Володимирський проїзд.

Фестиваль триватиме до 9 травня, до цього часу жителі і гості Києва можуть взяти участь в майстер-класах з розпису яєць, а також проголосувати за найкрасивішу писанку, яку організатори подарують Папі Римському.

]]>
<![CDATA[У Києві знизилась вартість квартир]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-znizilas-vartst-kvartir Sun, 28 Feb 2016 13:15:42 +0300 message Найбільше ціни на житло впали у Дніпровському районі. Там метр двокімнатки нині коштує понад 1100 доларів. Аналогічне помешкання в Оболонському масиві – майже 1500. Найдоступніше житло також у Святошинському та Деснянському районах. Лідером за вартістю в столиці залишається Печерський район. Там аналогічне помешкання пропонують за понад дві тисячі двісті доларів за метр квадратний.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[В Україні впали ціни на житло]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/v-ukrajin-vpali-cni-na-zhitlo Sun, 28 Feb 2016 11:15:24 +0300 message За тиждень найбільше впали ціни у Хмельницькому – там метр двокімнатки коштує трохи більше 500 доларів. Аналогічне помешкання в Дніпропетровську – понад 750 умовних одиниць. Лідерами за вартістю житла залишаються Одеса та Миколаїв. Там за метр квадратний просять більше 900 доларів.
 
Відео: 24 канал
]]>
<![CDATA[Експоцентр хочуть повернути у комунальну власність]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/jekspocentr-khochut-povernuti-u-komunalnu-vlasnst Sat, 27 Feb 2016 14:49:32 +0300 message Національний Експоцентр України хочуть повернути в комунальну власність. Мовляв, будівля хоч і на балансі держави, та вона ним не опікується, не фінансує, не розвиває. До того ж, місту підприємство майже не приносить прибутку, хоча Київ дає Експоцентру пільги на користування землею. 

ТСН
 
 
]]>
<![CDATA[На Київщині госпіталізували 14 учнів через отруєння невідомим газом]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/na-kijivshhin-gosptalzuvali-14-uchnv-cherez-otrujennja-nevdomim-gazom Sat, 27 Feb 2016 12:19:18 +0300 message Близько тисячі дітей евакуювали зі школи в селі Крюківщина, що у Київській області. Стався витік газу. Поки швидка перевозили дітей до лікарні, газовики, рятувальники і поліція висували версії, директор школи провів своє розслідування.

ТСН

]]>
<![CDATA[У підвалі завалено будинку в Києві шукають людей]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-pdval-zavaleno-budinku-v-kijev-shukajut-ljudej Fri, 26 Feb 2016 16:06:30 +0300 message До заблокованих у підвалі будівельників лишилося чотири метри завалів. Рятувальники наразі не можуть констатувати смерть громадянина, який був названий загиблим. Вони бачать нерухоме тіло під завалами, поки що не можуть до нього дістатися. Щойно його витягнуть з-під завалів, медики мають оцінити стан потерпілого або констатувати смерть. Врятовані розповіли про ще двох людей у підвалі, до них ще чотири метри завалів

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Індійські ферми «переселять» в багатоповерхівки]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/fermi-pereseljat-v-zelen-bagatopoverkhvki Fri, 26 Feb 2016 12:20:33 +0300 message Уже в 2020 році в Індії планують збудувати фермерський комплекс, який буде розташований поряд із міськими багатоповерхівками. Такий комплекс, згідно з проектом, буде складатися з шести 36-поверхових веж, виконаних з крос-ламінованих дерев'яних панелей місцевого виробництва, підсилених сталевими конструкціями. Енергія для будівель буде генеруватися за допомогою вітрових турбін і фотоелектричних елементів. У кожній башті крім житлових апартаментів обладнують ресторани, тренажерні зали, офіси, коворкінг-зони для молоді і т. д.

Фото: Budport

]]>
<![CDATA[Інноваційна церква перетворилась на мистецьку інсталяцію]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/nnovacjna-cerkva-peretvorilas-na-mistecku-nstaljacju Thu, 25 Feb 2016 11:55:55 +0300 message Сучасна архітектура дісталась до соборів та церков. У Мадриді збудували церкву Santa-Monica в стилі hi-tech. З вулиці будівля більше нагадує сучасну арт-інсталяцію, аніж Храм Божий. Інтер’єр у церкви теж перегукується із сучасним мінімалістичним дизайном. Єдиним нагадуванням, що це церква є лише розп’яття Ісуса Христа та скульптура Діви Марії.

Фото: З мережі Інтернет

]]>
<![CDATA[У Києві «провалилась» дорога на одному з проспектів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-provalilas-doroga-na-odnomu-z-prospektv Wed, 24 Feb 2016 15:58:46 +0300 message У Києві на проспекті М. Бажана просів грунт, а потім взагалі провалився, утворивши яму. Втім, це сталося не на проїжджій частині, а на розподільній смузі. Тож наразі працівники «Київавтодору» чекають подальших вказівок щодо ліквідації провалу.

Відео: 112 канал

]]>
<![CDATA[Екстрим-готель пропонує своїм гостям жити над прірвою]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/jekstrim-gotel-proponuje-svojim-gostjam-zhiti-nad-prrvoju Wed, 24 Feb 2016 12:15:39 +0300 message На крутих схилах перуанських скал розташувався незвичний готель для любителів полоскотати свої нерви. Так, відвідувачам пропонують жити у прозорих капсулах, які прикріплені до скали і майже звисають над прірвою. Дістатися свого номера відвідувачам допомагають професійні альпіністи.

Фото: Lifeglobe
 

]]>
<![CDATA[У Києві відреставрують замок Річарда]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-kijev-vdrestavrujut-zamok-rcharda Tue, 23 Feb 2016 18:24:10 +0300 message Замок Річарда Левове Серце таки відремонтують. Власники найвідомішого будинку в центрі Києва, якому виповнилося 111 років, отримали дозвіл на його реставрацію. Домовитися зі столичною владою про ремонт американський господар замку намагався ще з початку двохтисячних. Загалом, двері будівлі зачинені вже три десятиріччя. Всередині замість історичних інтер’єрів - сучасні написи і сліди від радянської проводки.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Східці, які ведуть в нікуди]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/skhdc-jak-vedut-v-nkudi Tue, 23 Feb 2016 11:26:02 +0300 message Сучасні інженери та архітектори проектують найсміливіші задуми. Втім, часто так стається, що поруч із надуманими рішеннями, проектувальники можуть забути про елементарні речі, такі як, наприклад, двері, які б виходили на вже збудовану сходи. Іноді трапляється, що східці просто таки ведуть у стелю. Пропонуємо переглянути найбезглуздіші будівельні провали із східцями.

Фото: з мережі Інтернет

 

]]>
<![CDATA[Рада не прийняла перейменування сотень населених пунктів]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/rada-ne-prijnjala-perejmenuvannja-soten-naselenih-punktv Mon, 22 Feb 2016 18:00:52 +0300 message Вчора сплив строк декомунізації. Учора сплив строк, до яких мали би перейменувати та демонтувати усе, що пов’язане з комуністичним та більшовицьким минулим. Однак Верховна Рада у п'ятницю так і не перейменувала 813 населених пунктів.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[У Львові підпалили три будівлі російських банків]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-video/u-lvov-pdpalili-tri-budvl-rosjskih-bankv Mon, 22 Feb 2016 16:06:33 +0300 message Цієї ночі у Львові майже одночасно підпалили одразу три російські банки. У будинки, де вони розташовані, невідомі, вочевидь, кинули коктейлі Молотова. В одному приміщенні запалювальна суміш не зайнялася, а от за іншою адресою мало не запалали квартири львів’ян. На вулиці Івана Франка пожежа спалахнула близько першої години ночі. Рятувальники приїхали досить швидко, але погасити пожежу їм не вдалося. Відділення у житловому будинку згоріло повністю. Загроза була і для мешканців.

Відео: ТСН

]]>
<![CDATA[Радянське місто «вмирає» без мешканців]]> http://media.jkg-portal.com.ua/ua/media/one-albom/radjanske-msto-vmiraje-bez-meshkancv Mon, 22 Feb 2016 12:30:54 +0300 message На території Латвії розташувалось військове радянське місто Скрунда-1.  В часи СРСР місто було збудовано для експлуатації окремого радіотехнічного вузла системи попередження про ракетний напад. На території Скрунди-1 знаходилися казарми, 10 блочних житлових будинків, школа, дитячий садок, готель, Будинок культури, лікарня. Втім після розпаду СРСР місто занепало. Останні мешканці покинули Скрунду-1 у 1998 році. А все обладнання було знищено.

Фото: Bigpicture

 

]]>