23 Травня 2017 p.
Питання та відповіді
123...262728
ЖЕК з липня не відповідає на вимоги-листи дати роз'яснення, які стосуються договору, тарифів при цьому змушує підписувати договір. Послуга була надана із запізненням на 10 днів. Був викликаний представник ЖЕКу для фіксації факту, ЖЕК не надіслав представника, було складено акт за участю мешканців будинку після чого було написано заяву про перерахунок плати за комунальні послуги, ЖЕК знову проігнорував. Що робити?

Відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» № 1875-IV відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Як я розумію, укладеного та підписаного договору між Вами як Споживачем та ЖЕКом як Виконавцем послуг з утримання прибудинкової території наразі не існує. Існує лише проект договору, запропонований Вам для підписання ЖЕКом, який Ви не підписували, оскільки направили лист-запит до ЖЕКу про тариф, умови договору тощо. Як юрист, вважаю за доцільне зауважити Вам, Олексію, що в цій ситуації, намагаючись захисти свої інтереси як Споживача та не підписуючи договір із ЖЕКом Ви дієте трішечки не в правовий спосіб, оскільки ще з часів Давнього Риму діє принцип «Нема договору – нема обов’язку». Саме тому працівники ЖЕКу не квапляться приходити на Ваші виклики та заявки про неналежне надання послуг. Перш ніж чогось вимагати від ЖЕКу, потрібно укласти відповідний договір, який зобов’яже його щось робити. Загальні положення щодо порядку укладання договорів на надання житлово-комунальних послуг викладені в Законі України «Про житлово-комунальні послуги», а також відносини по укладанню договорів як правочинів регулюються Цивільним кодексом України. Відповідно до ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживач серед іншого зобов’язаний укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Договір на надання житлово-комунальних послуг набирає чинності з моменту його укладення. Процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін. Відповідно до ст. 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Розбіжності, що виникли між сторонами при укладенні договору, викладаються сторонами у письмовій формі, і у випадку неможливості їх узгодження шляхом переговорів можуть бути вирішені судом. З урахуванням всього вищенаведеного, при отриманні проекту договору від ЖЕКу і у разі Вашої незгоди з умовами цього договору Вам було слід не листуватися з ЖЕКом, а протягом місяця з дати отримання проекту договору скласти письмово протокол розбіжностей, де зазначити пункти, з якими Ви не згодні та запропонувати свою редакцію вказаних пунктів. Складений Вами таким чином протокол розбіжностей потрібно було вручити під підпис відповідальній особі ЖЕКу або направити поштовою кореспонденцією зі зворотнім повідомленням. Ви цього не зробили і тепер Вам доведеться, звичайно, якщо не відпало бажання боротися з комунальниками, захищати свої права у суді двічі: перша позовна заява має бути про укладання договору із ЖЕКом з урахуванням Ваших заперечень, друга позовна заява – про зобов’язання здійснити перерахування за ненадані послуги згідно акту-претензії, підписаного сусідами за відсутності представника ЖЕКу.

Відправити
Друкувати
123...262728
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи:
Loading...