11 Грудня 2017 p.
Питання та відповіді
123...262728
Котрий рік в квартирі в опалювальний сезон холодні батареї. Де мені просити дозвіл на установку автономного опалення, або як відмовитися (обрізати) від централізованого опалення? І чому за хабар ставлять автономне опалення, а в мою кутову квартиру не ставлять? Допоможіть будь ласка! Вирішити мою проблему. До кого звернутися?

Дане питання законодавчо регулюється:

· Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. N 630 (далі - Правила).

· Правилами підготовки теплових господарств до опалювального періоду, затвердженими наказом Мінпаливенерго та МінЖКГ від 10.12.2008 № 620.

Вимоги цих Правил мають своє відображення і в ГОСТ 30494-96 Будівлі житлові і суспільні. Параметри мікроклімату в приміщеннях. Міждержавний стандарт.

Температурний режим в приміщенні визначається не за температурою опалювального пристрою (радіаторів), а температурою в житловому приміщенні.

Для створення комфортних умов зимою, температура поверхні віконного скла з внутрішньої сторони повинна бути в межах 10-12˚С. Саме тому радіатори опалення в наших кліматичних умовах розміщують під вікнами.

Сумарно температура в приміщенні складається з суми двох показників – температури повітря і температури внутрішніх поверхонь конструкцій в приміщенні.

Оптимальна температура для здоров'я людини встановлена в межах  +18-20 °С. 

Показники температур для житлових приміщень відповідно до ГОСТу

Період року

Тип приміщення

Температура повітря, °С

Оптимальна

Допустима

Холодний (температура за вікном 8 °С і нижче)

Жила кімната

20-22

18-24

Кухня, туалет

19-21

18-26

Ванна, об'єднаний  санвузол

24-26

18-26

Теплий

(температура за вікном вище 8 °С)

Жила кімната

22-25

20-28

До початку опалювального сезону варто перевірити стан радіаторів, очистити їх від пилу, відвинути від них габаритні предмети меблів, що перешкоджають вільному проходженню повітря. Також можна підняти штори, які поглинають 22-27 % тепла, що йде від радіаторів.

Також варто поцікавитись, чи здійснював Виконавець послуг  (н-д: Теплоенерго чи ЖЕК) промивання внутрішньобудинкової мережі в міжопалювальний період. Результати всіх робіт відображаються у Акті готовності до опалювального періоду, копію якого Ви маєте право отримати.

Поряд з цим, якщо температура у Вашій квартирі, за умови усіх вжитих  Вами заходів, залишається нижчою +18˚С, радимо скласти Акт-претензію, як це передбачено вищезгаданими Правилами, відповідно до якого Виконавець послуг зобов'язаний зменшити Вам нарахування за недодані послуги.

Якщо ж температурні показники залишаються і надалі мало комфортними, як не жаль, але Вам варто самим подбати про утеплення зовнішніх стін квартири з внутрішнього боку з застосуванням енергозберігаючих матеріалів.

Наголошуємо, що для встановлення індивідуального опалення необхідна згода власників усіх квартир багатоквартирного житлового будинку.

Відправити
Друкувати
123...262728
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи:
Loading...