23 Жовтня 2018 p.
Погода
Питання та відповіді
123...262728
Чому після створення Національної комісії регулювання ринку комунальних послуг тарифи на послуги централізованого опалення встановлюються ще й органами місцевого самоврядування?

Дане питання законодавчо регулюється:

• Законом України «Про теплопостачання»
• Законом України «Про органи місцевого самоврядування»
• Законом України «Про державне регулювання  у сфері комунальних послуг»
• Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. N 630

Відповідно до абзацу восьмого підпункту другого пункту першого статті 6 Закону України «Про державне регулювання у сфері комунальних послуг» до повноважень національної комісії, що здійснює регулювання у сфері комунальних послуг (далі – НКРРКП) належить встановлення тарифів на комунальні послуги суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування  діяльності яких здійснюється національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг.

Постановою НКРЕ від 14.12.2010 року № 1783 для ЛМКП «Львівтеплоенерго» затверджено умовно-змінну величину двоставкового тарифу на теплову енергію для населення у розмірі 149,76 грн. за 1 Гкал (без ПДВ).

Аналогічний підхід був застосований до всіх підприємств, що діють на ринку виробництва, транспортування та постачання теплової енергії.

Поряд з цим, хочеться звернути Вашу увагу на те, що тариф НКРЕ (з 08.07.2011 – НКРРКП) встановлювався на теплову енергію. Законом України «Про теплопостачання» передбачено, що теплова енергія - це товарна продукція, яка виробляється на об'єктах сфери теплопостачання для опалення, підігріву питної води, інших господарських і технологічних потреб споживачів, призначена для купівлі-продажу.

Тариф(ціна) на теплову енергію - грошовий вираз витрат на виробництво, транспортування, постачання одиниці теплової енергії (1Гкал) з урахуванням рентабельності виробництва, інвестиційної та інших складових, що визначаються згідно із методиками, розробленими центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання.

Населення ж отримує послугу з централізованого опалення та гарячого водопостачання. Відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. N 630, централізоване опалення – це послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у забезпеченні нормативної температури повітря у приміщеннях квартири (будинку садибного типу), яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових систем теплопостачання.

От звідси і виникає необхідність затвердження тарифів на послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання населенню, на що відповідно до статті 28 Закону України «Про органи місцевого самоврядування» виконавчі комітети і мають право.

Вищезгаданими Правилами передбачається можливість здійснення розрахунків не лише відповідно до приладів обліку, а і у відповідності до норм, затверджених на 1м2 та на 1 мешканця. Тобто, рішенням органу місцевого самоврядування затверджується і тариф на 1 м2 та одну особу.

Відправити
Друкувати
123...262728
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи:
Loading...