24 Квітня 2024 p.
Питання та відповіді
123...262728

При розрахунках теплового навантаження обєкта теплоспоживання рорахункову температуру зовнішнього повітря для опалення треба брати з таблиць КТМ 204 Україна 244-94 чи ДСТУ -Н Б В.1.1-27? Згідно розяснень НКРЕКП України необхідно керуватись КТМ 204 а згідно розяснень Министерства регіонального розвитку,будівництва житлово-комунального господарства України- ДСТУ -Н Б В.1.1-27. Який документ головніший? Це дуже важливо бо данні в таблицях для одного і того ж регіону значно відрізняються.

Згідно з п. 1 ДСТУ-НБВ.1.1-27:2010. «Будівельна кліматологія» цей стандарт установлює кліматичні параметри, що використовують при проектуванні будинків та споруд, систем опалення, вентиляції, кондиціонування, водозабезпечення, складанні енергетичного паспорта будинку, а також при плануванні та забудові міських та сільських поселень.

Тобто він застосовується при проектуванні нових забудов, і параметри, встановлені цим ДСТУ на будівлі, збудовані до набрання ним чинності, не застосовуються.

Згідно п. 1.1. КТМ 204 ці норми та вказівки призначені: для планування потреб в теплоті та паливі на опалення, вентиляцію та гаряче водопостачання житлових та громадських споруд, а також на господарсько-побутові потреби; для формування заявок на паливо теплопостачальними організаціями та визначення необхідної кількості палива для реалізації населенню. Крім того, ці норми можуть бути використані для визначення відпущеної теплової енергії теплопостачальними організаціями споживачам, у яких тимчасово відсутні прилади обліку, для проведення комерційних та інших розрахунків.

Відправити
Друкувати
123...262728
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: