28 Листопада 2020 p.
Питання та відповіді
123...293031

Сусіди без моєї згоди встановили ближче до моїх вікон свою супутникову (сателітну) антену, після цього моя антена перестала ловити сигнал і телевізор ледь показує. ЖЕК дав припис демонтувати антену, на що сусіди відмовляються. Як зупинити таке свавілля, та чи можу я зобов'язати сусідів чи ЖЕК демонтувати антену? Начальник ЖЕКу каже, що він не піде знімати антену, бо як пошкодить, то відповідальність нести не хоче і не приймає примусові міри до сусіда, щоб він зняв свою антену.  Згідно з яким законом я можу себе захистити, щоб не йти до суду, бо сама виховую дитину інваліда і коштів для надання юридичних послуг на адвокатів не маю не маю. Дякую за взаєморозуміння і співчуття.


Оскільки Ваш багатоквартирний будинок обслуговує ЖЕК, то відповідальність за цілісність конструкцій будинку (стін, дахів, цокольних приміщень, підвалів тощо) несе саме ЖЕК. Ваші сусіди вчинили чистий акт самоуправства – без Вашої згоди та згоди ЖЕКу встановили сателітну антену, чим порушили норми благоустрою та санітарного утримання багатоквартирних будинків, а також порушили право комунальної власності.

У Вашому випадку ЖЕК зобов’язаний довести справу до логічного кінця – або звернутись до адміністративної комісії міськвиконкому, яка змусить демонтувати цю антену як об’єкт незаконний та самовільно змонтований, або звернутись до суду та зобов’язати сусідів демонтувати антену, навіть примусово за приписом державної виконавчої служби.

Якщо Ви вважаєте, що Вам особисто такими діями нанесена моральна чи матеріальна шкода, Ви можете звернутися з відповідною позовною заявою до суду, але майте на увазі, що відповідно до ст. 10 ЦПК України кожна сторона повинна довести свої вимоги письмовими належними та допустимими доказами.

Відправити
Друкувати
123...293031
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: