26 Квітня 2024 p.
Питання та відповіді
123...293031

Чи має право власник кімнати в комунальній квартирі зареєструвати сторонніх осіб на своій площі без згоди інших співвласників квартири

Згідно Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» для реєстрації особа подає: письмову заяву; паспортний документ; квитанцію про сплату державного мита або документ про звільнення від його сплати; два примірники талона зняття з реєстрації. Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання подання особою інших документів.

Однак, слід звернути увагу, що Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження зразків документів, необхідних для реєстрації місця проживання в Україні» затверджено зразок відповідної заяви, в якій передбачена графа «Згода власника/співвласників житла або їх уповноважених органів, наймача та членів його сім'ї на реєстрацію місця проживання заявника у разі відсутності документів, зазначених як підстава для реєстрації». Підставою для реєстрації місця проживання заявника за зазначеною адресою є ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди) або інші документи. Отже, в цій графі одна із вищенаведених осіб (залежно від ситуації) повинна поставити свій підпис, таким чином дати свою згоду на реєстрацію.

Так, якщо у Вашому Свідоцтві про право власності на квартиру вказано, що Ви є співвласником на праві спільної сумісної власності, то в такому випадку необхідна згода іншого співвласника (ів). У разі, коли квартира поділена на частини, і Ви є власником саме окремої частини (даний факт також підтверджується у свідоцтві про право власності), то в такому випадку Ви є одноособовим власником своєї окремої частини і згода власника іншої частини непотрібна.

Відправити
Друкувати
123...293031
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: