17 Вересня 2021 p.
Питання та відповіді
123...293031

Чи існує правова основа у підприємств ЖКГ

про відшкодування збитків через несвоєчасне повернення, з боку Держави, виплат по пільгам та субсидіям?

Формально так, є. У ст. 20 Господарського кодексу України зазначається, що права та законні інтереси суб’єктів господарювання захищаються в тому числі і шляхом відшкодування збитків.

Відшкодування збитків є способом відновлення майнового стану суб’єкта господарського права за рахунок іншого суб’єкта-правопорушника, тобто цей спосіб має передусім компенсаційну функцію.

Під збитками розуміють витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною (ч. 2 ст. 224 Господарського кодексу України).

Відшкодування збитків є видом відповідальності, господарською санкцією (ч. 2 ст. 217 ГК України) за порушення як господарсько-правових зобов’язань (договірна відповідальність) так і за порушення встановлених вимог  щодо здійснення господарської діяльності (позадоговірна відповідальність). У свою чергу, порушення цих зобов'язань та встановлених вимог є підставою для відшкодування збитків суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено.

Тому якщо у Вас є сміливість та всі належні докази, а також у договорі про надання пільг та субсидій прописана можливість відшкодування збитків – звертайтеся до господарського суду з позовом про відшкодування збитків, відповідачем буде фінуправління райдержадміністрації, державна казначейська служба або навіть Міністерство фінансів України.

Відправити
Друкувати
123...293031
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: