28 Листопада 2020 p.
Питання та відповіді
123...293031

Якщо в квартирі ніхто не прописаний і відсутні прилади обліку споживання (крім лічильника електро) яким чином нараховується плата за комунальні послуги?

Якщо ця квартира є Вашою приватною власністю, то згідно ст. 151 Житлового кодексу Ви  зобов'язані забезпечувати його схоронність, провадити за  свій  рахунок  поточний  і  капітальний  ремонт,  утримувати в порядку придомову територію навіть якщо в цій квартирі ніхто не зареєстрований. Такий обов’язок виникає також зі змісту ст. 322 Цивільного кодексу України, згідно якої власник зобов'язаний утримувати майно, що йому належить.

Тож у відповідності до цих норм Ви як власник цієї квартири, хай навіть не зареєстрований, є споживачем комунальних послуг до того моменту, поки Ви від них письмово не відмовились. Чинне законодавство дозволяє Вам написати письмово заяву у водоканал і відмовитися від послуг з водопостачання та водовідведення, після розгляду відповідної заяви водопровідні вводи в квартиру будуть опломбовані та нарахування припиниться. Складніше з теплом і з прибиранням при домової території. Від централізованого теплопостачання відмовитися не можливо технічно, оскільки ПОРЯДОК відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання  гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (ПКМУ № 4 від 22.11.2005 року) дозволяє від’єднуватися тільки цілими будинками.

Те саме з послугами по утриманню будинку та прибудинкової території, які надаються незалежно від того, чи має місце факт проживання Вас в даній квартирі ( сміття вивозиться, двір прибирається.

Відповідно до п. 21 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої  води і водовідведення (ПКМУ № 630 від 21.07.2005 року) у  разі відсутності у квартирі (будинку садибного типу) та на  вводах  у  багатоквартирний  будинок  засобів  обліку  води  і теплової енергії плата за надані  послуги  справляється  згідно  з установленими нормативами (нормами) споживання: з централізованого  постачання  холодної  та  гарячої  води і водовідведення  -  з  розрахунку  на  одну  особу  та  на  ведення особистого підсобного господарства; з централізованого  опалення  -  з  розрахунку за 1 кв.  метр (куб.  метр) опалюваної площі (об'єму) квартири (будинку садибного типу)   та   додатково  за  перевищення  розрахункової  потужності приладів опалення (радіаторів) згідно із законодавством.

Відправити
Друкувати
123...293031
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: