17 Вересня 2021 p.
Питання та відповіді
123...293031

Чи існує термін давності на набрання чинності рішенням суду правочинності, пов’язаний із строком надання копії рішення суду учасникам процесу.

Нажаль читач не конкретно формулює своє запитання стосовно виду процесу та обставин справи, тому є вірогідність неточності відповіді.
 
Якщо брати цивільний процес, то відповідно до ст. 222 Цивільного процесуального кодексу України копії  повного  рішення  суду видаються особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення. У разі проголошення  тільки  вступної та  резолютивної  частин  судового рішення,  особам,  які брали участь у справі  і  були  присутні  у  судовому  засіданні,  негайно після  його  проголошення видаються копії  судового  рішення  із викладом  вступної  та  резолютивної частин.
Особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні,  копії повного судового  рішення  надсилаються рекомендованим  листом  з повідомленням про вручення протягом двох днів з дня його складання або за їх зверненням вручаються  їм  під розписку безпосередньо в суді.
 
Відповідно до ст. 223 ЦПК рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для  подання  апеляційної  скарги,  якщо апеляційну скаргу не було подано.  У  разі  подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
 
Що стосується господарського, адміністративного та кримінального процесів то відповідними процесуальними кодексами встановлені певні особливості порядку набуття чинності та видачі копій рішень.  
 

Відправити
Друкувати
123...293031
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: