30 Жовтня 2020 p.
Питання та відповіді
1234...293031

Порядок реєстрації органу самоврядування населення - будинкового комітету, з правом юридичної особи, та розмір плати за реєстрацію?

Відповідно до ст. 13 Закону України «Про органи самоорганізації населення» легалізація органу самоорганізації населення є обов'язковою і здійснюється шляхом його реєстрації або повідомлення про заснування. 
 
У разі реєстрації орган самоорганізації населення набуває статусу юридичної особи. 
 
Реєстрація органу самоорганізації населення здійснюється виконавчим комітетом відповідної ради. Для реєстрації органу самоорганізації населення уповноважені зборами (конференцією) жителів за місцем проживання їх представники подають до реєструючого органу заяву. 
 
До заяви про реєстрацію органу самоорганізації населення додаються: 1) копія рішення відповідної ради про надання дозволу на створення органу самоорганізації населення; 2) протокол зборів (конференції) жителів за місцем проживання з рішеннями про обрання членів органу самоорганізації населення та його персональний склад, про затвердження Положення, про обрання уповноважених представників для проведення реєстрації органу самоорганізації населення; 3) Положення, затверджене зборами (конференцією) жителів за місцем проживання, - у двох примірниках; 4) персональний склад членів органу самоорганізації населення із зазначенням прізвищ, імені та по-батькові, рік народження, місця проживання. 
 
Заява про реєстрацію органу самоорганізації населення розглядається реєструючим органом у місячний термін з дня подання всіх необхідних документів відповідно до вимог цього Закону. 
 
Реєструючий орган може проводити перевірку відомостей, що містяться в поданих на реєстрацію документах. 
 
За результатами розгляду заяви приймається рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації. 
 
Про результати розгляду заяви реєструючий орган у 10-денний термін з дня прийняття рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації повідомляє уповноважених зборами (конференцією) жителів за місцем проживання їх представників. 
 
Рішення про відмову у реєстрації органу самоорганізації населення може бути оскаржено у встановленому законом порядку до суду. 
 
Відповідно до ст. 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців». За проведення державної реєстрації справляється реєстраційний збір у такому розмірі: десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – за проведення державної реєстрації юридичної особи;
 
Документом, що підтверджує внесення реєстраційного збору, є копія квитанції, виданої банком, або копія платіжного доручення з відміткою банку.

Відправити
Друкувати
Влітку 2011 року припинили діяльність ЖЕКи та міська влада створила натомість комунальне підприємство «Сумижитло», яке намагалося укласти нові договори з мешканцями.   Отримавши текст такого договору та проаналізувавши його, я у відповідь написав на ім’я керівника КП «Сумижитло» заяву «про згоду укласти договір, але  на інших умовах», де, з посиланням на чинні правові акти, забажав приведення тексту договору у відповідність до них, вказавши, що договір мною буде укладено, але тільки після його нового узгодження і підписання з мого боку. Рекомендованим листом цю заяву було мною надіслано та підтверджено отримання 13 вересня 2011 року.   29 вересня я отримав від КП «Сумижитло» листа з повідомленням такого змісту: «..у зв’язку з тим, що Ваш запит  потребує особливої уваги і пошуку інформації...повідомляю про продовження строку надання відповіді до  20 робочих днів». З тих пір ніякої відповіді я не отримав, та не сплачую платежів, що виставляє мені КП «Сумижитло» (це не стосується плати за опалення, воду, електрику та газ – сплачую регулярно). Це мене дещо бентежить. Я чесна людина, чужого мені не потрібно, але я не можу і не хочу безконтрольно віддавати гроші з моєї пенсії невідомо за що. Прошу Вашої поради щодо стосунків з КП «Сумижитло».
Звертаємося до Вас з величезним проханням допомогти жителям м.Донецьк, що проживають по  вул. Полоцької, 16 Б, 2-го під'їзду вжити заходів щодо бездіяльності КП «Донський». У слідстві заміни каналізації, трактор зламав сходинки, в результаті чого вони «просіли» і утворилася велика тріщина між будинком і бетонним козирком. Також був зруйнований асфальт (який жителі уклали за особисті кошти). ЖЕК визнавав свою провину, і пообіцяв провести ремонт сходів, асфальту і заміну козирка. Так,  ЖЕК встановив 2 додаткові опори під козирком і маяки, щоб стежити за змінами тріщини. Тріщина збільшується, маяки відпадають, а начальник ЖЕКу відповідає, що йому спочатку виділили козирок для нашого під'їзду, а тепер «відібрали», і вони зробити заміну аварійного козирка не можуть. Якась комісія вважає його не аварійним, проте ніякого письмового повідомлення про це немає. Ми звертаємося до Вас, тому що оплачуючи комунальні послуги щомісяця, ми маємо реальну щоденну загрозу над головою, зруйновані сходи з арматурою, зламаний асфальт і жахливий стан під'їзду?
1234...293031
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: