28 Листопада 2020 p.
Питання та відповіді
123...293031

У чотирнадцятиповерховому будинку на працюють обидва ліфти (пасажирський і вантажний). Звернення до ЖЕКу та Ліфтремонту результату не дали. Відповідь одна: грошей на ремонт немає. Куди звернутися мешканцям будинку для вирішення питання? Написати листа в міністерство?

У разі ненадання або надання послуг Виконавцем неналежної якості споживач має право викликати його  представника  для  складення  та  підписання акта-претензії  споживача,  в  якому  зазначаються  строки,  види, показники порушень тощо. Це право гарантовано ст. 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та Типовим договором про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Зокрема, Представник виконавця повинен з'явитися за викликом споживача для підписання акта-претензії не пізніше, ніж протягом двох робочих днів.

У разі  неприбуття  представника  виконавця  у визначений цим договором  строк  або  необґрунтованої  відмови   від   підписання акт-претензія  вважається дійсним,  якщо його підписали не менш як два інших споживачі.

Акт-претензія   подається   виконавцеві,   який   вирішує протягом  трьох  робочих  днів питання щодо проведення перерахунку платежів або надає споживачеві  обґрунтовану  письмову  відмову  в задоволенні його претензій.

Спори   між  сторонами  розв'язуються  шляхом  проведення переговорів або у судовому порядку.

Таким чином, якщо у Вас  не працює ліфт, не потрібно телефонувати у виконком, писати Президенту та Уповноваженому Верховної Ради з прав людини та використовувати інші непередбачені законом засоби впливу (а з практики я бачу, що так доволі часто буває), оскільки тільки належним чином оформлена претензія або рішення суду про визнання претензії обґрунтованою є доказами бездіяльності ЖЕКу, а всі скарги, починаючи з Адміністрації Президента, спускають «вниз» - і таким чином той самий ЖЕК і буде відповідати на такі скарги.

Відправити
Друкувати
123...293031
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: