30 Квітня 2017 p.
Питання та відповіді

Чи зобов'язаний я платити заборгованість за воду, якщо лічильник не пройшов своєчасну повірку? Оплата проводилася щомісячно без затримок. Пломби на лічильнику стоять. Чи зобов'язаний міськводоканал повідомити про те, що я маю нести лічильник на повірку особисто? Договір на водопостачання зі мною був укладений у 2012 році. Про те, що я повинен був принести лічильник на перевірку, не поінформували. Будь ласка, скажіть, як бути в даній ситуації?

Згідно з ч.1  ст. 28  Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (113/98-ВР) засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації,  випускаються з серійного виробництва,  ремонту та у продаж, видаються напрокат, на які  поширюється державний метрологічний нагляд, підлягають повірці.

Згідно ст. 1 цього ж Закону повірка засобів вимірювальної техніки - встановлення придатності засобів вимірювальної техніки, на які поширюється державний метрологічний нагляд, до застосування на підставі результатів контролю їх метрологічних характеристик.

Згідно ч.2  ст. 28  Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» (113/98-ВР) засоби вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, підлягають періодичній повірці через  міжповірочні інтервали, порядок встановлення яких визначається нормативно-правовим актом ЦОВМ.

Крім цього, в цій же статті зазначено, що підприємства, організації  та фізичні особи   зобов'язані своєчасно (з урахуванням установлених міжповірочних інтервалів) подавати засоби вимірювальної техніки на повірку.

Відповідно до змісту цих норм, які за своєю суттю є імперативними та поширеному тлумаченню не підлягають, засіб вимірювальної техніки (лічильник), який не пройшов періодичну повірку через міжповірочний інтервал, є непридатним для використання та об’єктивного обліку спожитої води, а відтак його показання не можуть бути використані для нарахування споживачеві за спожиті послуги з водопостачання та водовідведення.

Відтак, згідно вимог п. 15 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету міністрів № 630 від 21.07.2005 року КП «Водоканал» почав  нарахування за спожиті послуги водопостачання та водовідведення згідно з нормативами (нормами) споживання, оскільки лічильник наразі залишається не повіреним, а відтак несправним.

Тому, Вам в цьому випадку необхідно, по-перше, здійснити повірку лічильника, а по-друге – погасити заборгованість перед комунальним підприємством.

Відправити
Друкувати
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи:
Loading...