25 Квітня 2024 p.
Питання та відповіді
123...232425

На скільки правомірні дії фірми, яка встановлює свої двері з домофонами без погодження на те з комунальною службою.

У законодавстві України прямо питання взаємовідносин між фірмами, що встановлюють двері з домофонами, та обслуговуючими будинки організаціями не врегульоване. Виходячи з того, що більшість ЖЕО і ЖЕКів є балансоутримувачами під’їздів, місць загального утримання, окрім випадків, коли будинок кооперативний або в ньому створене ОСББ, то саме вони як особи, що зобов’язані утримувати майно в належному стані, видавати приписи та вимагати від відповідних фірм укладання договорів, аж до судового вирішення спору. Однак на практиці ЖЕКи  інколи не мають жодного впливу на процес встановлення домофонів і їхнього подальшого використання. Адже письмовий договір з комунальними службами укладають не всі фірми, і ЖЕКи втручаються хіба що у випадках, коли надходять скарги на фірми, які надто вже нав'язливо пропонують свої послуги, встановлюючи двері без відповідних погоджень та не надаючи ключі для вільного доступу у під’їзди працівникам відповідних комунальних служб.

До речі, у Правилах благоустрою м. Києва в редакції 2010 року на обслуговуючі організації, ЖЕКи, ЖЕО, балансоутримувачів зазначено, що вони зобов’язані вживати заходів з охорони під'їздів житлових будинків згідно з розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) за напрямками:

- організація служби консьєржів;
- встановлення домофонів з електро-електронними замками; 
- встановлення вхідних дверей посиленої конструкції до під'їздів та обладнання їх кодовими замками.

Відправити
Друкувати
Квартиронаймач (3-ох кімнатна квартира, не приватизована!) має величезну заборгованість по квартплаті (понад 30 тисяч гривень) і не збирається платити за комунальні послуги, посилаючись на те, що не має грошей, при цьому ніде не працює і не працювала жодного дня. Але має (у віці 25-ти років!) аж чотирьох малолітніх дітей і регулярно отримує допомогу на дітей, у тому числі, і виплати при народженні дітей. Остання дитина народилася 2 місяці тому назад і цій матері держава повинна виплатити більше, а ніж 100 тисяч гривень, на які вона і збирається жити у майбутньому. При цьому з нею проживає і її співмешканець (цивільний чоловік), який теж користується усіма комунальними послугами. Періодично у квартирі проживають квартиранти, які сплачують за це гроші.\r\nЯк заставити цю жінку платити за квартиру, якщо ЖЕК не звертається до суду і не вимагає, щоб ця людина платила за те, чим вона користується.\r\nНевже немає в нашій країні механізмів, для того, щоб примусити таких людей платити або їх виселяти чи переселяти у інше житло.\r\nПри цьому ця жінка не слідкує за своєю квартирою, у першу чергу за сантехнікою і, як результат, періодично затоплює сусідів, які проживають під нею.\r\nМожна продовжувати, у тому числі і те, як вона себе поводить і постійно порушує правила співіснування серед мешканців багатоквартирного будинку.\r\nЩо у цій ситуації можна зробити і хто може примусити ЖЕК виконувати свої обов\"язки?\r\n
123...232425
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: