24 Лютого 2017 p.
Питання та відповіді
123...232425

Чи має право ЖЕК укладати договір заднім числом?

Відповідно до ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» відносини  між  учасниками  договірних  відносин  у  сфері житлово-комунальних послуг  здійснюються  виключно  на  договірних засадах.

Відповідно до ст. 26 цього ж Закону істотними умовами договору на надання  житлово-комунальних послуг є:  1) найменування сторін;  2) предмет договору;  3) вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг;   4) порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги; 5) порядок  перерахунків  розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання  або  надання  не  в  повному  обсязі, зниження їх якості; 6) права та обов'язки сторін; 7) порядок контролю та звіту сторін; 8) порядок  вимірювання  обсягів та визначення якості наданих послуг;  9) визначення точок розподілу,  в яких відбувається  передача послуг від виконавця/виробника споживачу;  10) порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту); 11) умови  доступу  в  квартиру,  будинок,   приміщення,   на земельну  ділянку  для усунення аварій,  неполадок,  огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку; 12) порядок здійснення ремонту; 13) відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору;  14) порядок вирішення спорів;  15) перелік форс-мажорних обставин;  16) строк дії договору;   17) умови зміни, пролонгації, припинення дії договору; 18) дата і місце укладення договору.

Крім  істотних  договір  може містити інші умови за згодою сторін.  Це означає, що якщо сторони домовилися про умову договору та досягли згоди, то вона стає обов’язковою для обох сторін договору. Отже, якщо Ви погодились і підписали договір про надання житлово-комунальних послуг, в якому зазначена інша дата набрання чинності та вступу в дію договору, ніж дата його укладання, то датою виникнення зобов’язань по договору вважається погоджена дата. Якщо Ви не підписали цей договір то Ви маєте право оформити протокол розбіжностей до цього проекту договору і запропонувати альтернативну дату виникнення зобов’язань за запропонованим проектом договору.

Відправити
Друкувати
Квартиронаймач (3-ох кімнатна квартира, не приватизована!) має величезну заборгованість по квартплаті (понад 30 тисяч гривень) і не збирається платити за комунальні послуги, посилаючись на те, що не має грошей, при цьому ніде не працює і не працювала жодного дня. Але має (у віці 25-ти років!) аж чотирьох малолітніх дітей і регулярно отримує допомогу на дітей, у тому числі, і виплати при народженні дітей. Остання дитина народилася 2 місяці тому назад і цій матері держава повинна виплатити більше, а ніж 100 тисяч гривень, на які вона і збирається жити у майбутньому. При цьому з нею проживає і її співмешканець (цивільний чоловік), який теж користується усіма комунальними послугами. Періодично у квартирі проживають квартиранти, які сплачують за це гроші.\r\nЯк заставити цю жінку платити за квартиру, якщо ЖЕК не звертається до суду і не вимагає, щоб ця людина платила за те, чим вона користується.\r\nНевже немає в нашій країні механізмів, для того, щоб примусити таких людей платити або їх виселяти чи переселяти у інше житло.\r\nПри цьому ця жінка не слідкує за своєю квартирою, у першу чергу за сантехнікою і, як результат, періодично затоплює сусідів, які проживають під нею.\r\nМожна продовжувати, у тому числі і те, як вона себе поводить і постійно порушує правила співіснування серед мешканців багатоквартирного будинку.\r\nЩо у цій ситуації можна зробити і хто може примусити ЖЕК виконувати свої обов\"язки?\r\n
123...232425
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи:
Loading...