16 Січня 2017 p.
Питання та відповіді
123...232425

В нашому будинку створено ОСББ. Загальних зборів не було, проте сам протокол загальних зборів про створення ОСББ та вибір членів правління, існує.

Ми не є членами ОСББ, тобто написали заяви про те щоб нас не вважали такими. Просимо голову правління у відповідності до ст. 9 ЗУ про ОСББ укласти з нами договір про співпрацю  Але вона надіслала нам поштою звичайний типовий договір. Нам складати протокол розбіжностей до надісланого нам договору, чи що нам робити?

Створення ОСББ регулюється Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» № 755-IV від 15 травня 2003 року зі змінами та доповненнями (надалі — Закон № 755-IV) та Постановою КМУ «Про реалізацію Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» № 1521 від 11.10.02р. (надалі – «Постанова №1521»). Законом № 755-IV передбачається два шляхи створення ОСББ: шляхом заснування або шляхом реорганізації житлово-будівельного кооперативу (надалі – ЖБК).

Для створення ОСББ шляхом заснування, відповідно до ст. 6 Закону № 755-IV, скликаються установчі збори, на яких приймається рішення створення об’єднання та затверджується статут. Статут ОСББ складається відповідно до Типового статуту, затвердженого Державним комітетом України з питань житлово-комунального господарства № 141 від 27.08.03р.

Під час створення ОСББ слід враховувати передбачене в абз. 3 ст. 4 Закону № 755-IV обмеження, яке полягає в тому, що в одному житловому комплексі може бути створене лише  одне об'єднання. Членами ОСББ можуть бути фізичні та юридичні особи, які є власниками жилих або нежилих приміщень. Оскільки членство в об'єднанні є добровільним і може набуватися одночасно з створенням об'єднання при проведенні установчих зборів, а також індивідуально, на основі письмової заяви, в будь-який момент його існування, власники приміщень, розташованих у межах одного житлового комплексу, які не є членами об'єднання, можуть укладати з об'єднанням угоди про співпрацю та дії у спільних інтересах. Моментом створення ОСББ вважається момент вдачі свідоцтва про державну реєстрацію. 

У Вашому випадку є два шляхи вирішення проблеми:

1) визнавати створення ОСББ незаконним та просити суд  скасувати державну реєстрацію ОСББ, оскільки воно створене без Вашого відома, а підписи більш як половини мешканців багатоквартирного будинку повинні бути у протоколі про створення ОСББ;

2) надіслати офіційно через пошту на ім’я голови правління Вашого ОСББ рекомендованого листа про те, що Ви не бажаєте  бути членом ОСББ и пропонуєте укласти договір про співпрацю. Цей договір в сенсі Цивільного кодексу України є договором про спільну діяльність, він не може бути типовим.

Можливий варіант договору.

Відправити
Друкувати
Квартиронаймач (3-ох кімнатна квартира, не приватизована!) має величезну заборгованість по квартплаті (понад 30 тисяч гривень) і не збирається платити за комунальні послуги, посилаючись на те, що не має грошей, при цьому ніде не працює і не працювала жодного дня. Але має (у віці 25-ти років!) аж чотирьох малолітніх дітей і регулярно отримує допомогу на дітей, у тому числі, і виплати при народженні дітей. Остання дитина народилася 2 місяці тому назад і цій матері держава повинна виплатити більше, а ніж 100 тисяч гривень, на які вона і збирається жити у майбутньому. При цьому з нею проживає і її співмешканець (цивільний чоловік), який теж користується усіма комунальними послугами. Періодично у квартирі проживають квартиранти, які сплачують за це гроші.\r\nЯк заставити цю жінку платити за квартиру, якщо ЖЕК не звертається до суду і не вимагає, щоб ця людина платила за те, чим вона користується.\r\nНевже немає в нашій країні механізмів, для того, щоб примусити таких людей платити або їх виселяти чи переселяти у інше житло.\r\nПри цьому ця жінка не слідкує за своєю квартирою, у першу чергу за сантехнікою і, як результат, періодично затоплює сусідів, які проживають під нею.\r\nМожна продовжувати, у тому числі і те, як вона себе поводить і постійно порушує правила співіснування серед мешканців багатоквартирного будинку.\r\nЩо у цій ситуації можна зробити і хто може примусити ЖЕК виконувати свої обов\"язки?\r\n
123...232425
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи:
Loading...