20 Квітня 2024 p.
Питання та відповіді
123...232425

У п’ятиповерхівці сусіди у 11 квартирах встановили домофони. У мене грошей таких не було, тому собі не встановила. Хворіла, не могла викликати лікаря, бо не могла сидіти біля під’їзду (живу сама). Чи правомірна згода на встановлення домофона більшості хазяїв квартир, а не усіх? І як тепер викликати швидку, хто вночі відкриє?

На жаль, діючим законодавством послуга з обладнання квартир домофонами не визнається як житлово-комунальна послуга, тому прямо неврегульовані нюанси щодо надання цієї послуги. Відповідно до ч. 2 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» власники  квартир  багатоквартирних  будинків та житлових приміщень  у  гуртожитку  є співвласниками допоміжних приміщень у будинку    чи   гуртожитку,   технічного   обладнання,   елементів зовнішнього  благоустрою  і  зобов'язані  брати участь у загальних витратах,   пов'язаних   з   утриманням  будинку  і  прибудинкової території   відповідно   до   своєї  частки  у  майні  будинку  чи гуртожитках. Відповідно до ст. 335 Цивільного кодексу України Майно,   що   є   у   власності   двох   або  більше  осіб (співвласників),  належить їм на праві спільної власності (спільне майно). Відповідно до ст. 369 цього ж Кодексу розпоряджання майном,  що є у спільній сумісній власності, здійснюється за згодою всіх співвласників. Зважаючи на ці норми і на Вашу відмову від сплати грошей на встановлення домофону, Вам доведеться змиритися з цим дискомфортом, оскільки сусіди питали Вашої згоди на встановлення домофону, тож ними норми діючого законодавства дотримані.

Відправити
Друкувати
Квартиронаймач (3-ох кімнатна квартира, не приватизована!) має величезну заборгованість по квартплаті (понад 30 тисяч гривень) і не збирається платити за комунальні послуги, посилаючись на те, що не має грошей, при цьому ніде не працює і не працювала жодного дня. Але має (у віці 25-ти років!) аж чотирьох малолітніх дітей і регулярно отримує допомогу на дітей, у тому числі, і виплати при народженні дітей. Остання дитина народилася 2 місяці тому назад і цій матері держава повинна виплатити більше, а ніж 100 тисяч гривень, на які вона і збирається жити у майбутньому. При цьому з нею проживає і її співмешканець (цивільний чоловік), який теж користується усіма комунальними послугами. Періодично у квартирі проживають квартиранти, які сплачують за це гроші.\r\nЯк заставити цю жінку платити за квартиру, якщо ЖЕК не звертається до суду і не вимагає, щоб ця людина платила за те, чим вона користується.\r\nНевже немає в нашій країні механізмів, для того, щоб примусити таких людей платити або їх виселяти чи переселяти у інше житло.\r\nПри цьому ця жінка не слідкує за своєю квартирою, у першу чергу за сантехнікою і, як результат, періодично затоплює сусідів, які проживають під нею.\r\nМожна продовжувати, у тому числі і те, як вона себе поводить і постійно порушує правила співіснування серед мешканців багатоквартирного будинку.\r\nЩо у цій ситуації можна зробити і хто може примусити ЖЕК виконувати свої обов\"язки?\r\n
123...232425
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: