Нещодавно у Верховній раді було зареєстровано законопроект №3743 «Про доповнення статті 1 Закону України «Про Загальнодержавну цільову програму передачі гуртожитків у власність територіальних громад на 2012-2015 роки»».
Зокрема, у пояснювальній записці зазначається, що цільова програма протягом 2013-2015 років не отримувала фінансування з Державного бюджеті.
Окрім того, відмова від продовження програми, за відсутності іншої подібної програми, призведе до припинення передачі гуртожитків, на які поширюється дія Закону № 500 з державної власності у власність територіальних громад, що, у свою чергу, призведе до системних і масових порушень житлових прав законних мешканців гуртожитків, на яких поширюється дія цього Закону, бо вони не зможуть приватизувати свої кімнати.
«Метою законопроекту є недопущення порушення вказаної категорії громадян України, які не маючи власного житла вимушені проживати в гуртожитках, на яких поширюється дія Закону № 500, та встановлення законом, що зазначена Програма має діяти до завершення здійснення передбачених нею заходів або до затвердження нової програми», - зазначається в пояснювальній записці.
Ініціатори зазначають, що законопроект допоможе уникнути самовільного відчуження житла у мешканців гуртожитків.
Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, народним депутатам пропонують продовжити термін введення в експлуатацію так званих самобудів. На узаконення таких будівель пропонують дати ще рік. Відповідний законопроект вже внесли на розгляд Парламенту.