ГоловнаНовини ЖКГВодопостачання У Чернівцях подорожчання води водоканал пояснює дорогою електроенергією

У Чернівцях подорожчання води водоканал пояснює дорогою електроенергією

Діючі нині у Чернівцях тарифи на послуги з водопостачання для населення (4,63грн за 1 куб.м) - одні із найвищих серед обласних центрів України.
Підвищення тарифів на воду в Чернівцях викликано зростанням вартості електроенергії Як повідомляє сектор інформації та зв’язків з громадськістю міської ради, з 1 березня в Чернівцях діятимуть нові тарифи на воду, встановлені постановою Національної комісії державного регулювання у сфері комунальних послуг України (№ 96 від 10.02.2012р.). 
 
Про це «У.К.» повідомили у прес-службі Чернівецької міськради.
 
Відтепер вартість одного кубометра водопостачання для населення Чернівців складатиме разом з ПДВ 4,884 грн, а водовідведення - 2,016 грн. Відтак, за кубометр води у Чернівцях з 1 березня треба буде платити 6 грн 90 коп. Нині ця сума складає 6,57 грн за 1 куб.м., тобто тарифи на послуги для населення підвищуються на 5 відсотків або на 0,33 грн за 1 куб.м. ( з ПДВ). 
 
Як роз’яснює КП «Чернівціводоканал», коригування тарифів на послуги відбулося за статтею витрат на електроенергію у зв’язку підвищенням її вартості. При цьому нові тарифи на воду для населення міста і надалі будуть залишатися збитковими для підприємства і покриватимуть витрати менше, ніж на 80%. Проте за рахунок коригування тарифів на послуги для населення з 1 березня 2012 року нарахування збільшаться орієнтовно на 180 тис.грн. на місяць (з ПДВ). Отримані кошти будуть направлені на сплату за спожиті енергоносії. 
 
Діючі нині у Чернівцях тарифи на послуги з водопостачання для населення (4,63грн за 1 куб.м) - одні із найвищих серед обласних центрів України. Це обумовлено наявністю 3-х підйомів водогону «Дністер-Чернівці» через рельєфність місцевості (довжина водогону 44,5 км, висота підйому води понад 200м.) Діючі тарифи на послуги з водовідведення для населення (1,94грн за 1 куб.м) займають 15 місце серед обласних центрів України.
 
Таким чином, загальний нині діючий тариф на послуги для населення 6,57 грн за 1 куб.м. займає 4 місце в Україні, після Луганська – 7,67грн за 1 куб.м, Запоріжжя – 7,52 грн за 1 куб.м., Кіровограду - 6,87 грн за 1 куб.м. Проплата за послуги населення на сьогодні складає 97-98%.
 
Борг споживачів перед КП «Чернівціводоканал» - 10,9 млн грн в т.ч. населення - 7,4 млн грн.
 
Коментарі (0)