ГоловнаНовини ЖКГВодопостачання«Луганськвода» шукає варіанти погашення боргів перед енергетиками

«Луганськвода» шукає варіанти погашення боргів перед енергетиками

У «Луганськвода» бачать 2 варіанти вирішення питання боргів перед енергопостачальниками.

«Луганськвода» сподівається на відшкодування тарифної різниці для оплати боргів енергетикам.

Про це «У.К.» повідомили в прес-службі підприємства.

«20 січня 2012 Луганське енергетичне об'єднання (ЛЕО) знову нагадало ТОВ «Луганськвода» про накопичені борги. «Луганськвода» докладає всіх зусиль для вирішення проблеми, яка виникла через майже щомісячне підвищення енергетиками тарифів на електроенергію для водоканалу. Підприємствам - «Луганськвода» і ЛЕО - тарифи встановлює держава в особі Національної комісії з регулювання ринку комунальних послуг та Національної комісії регулювання електроенергетики.

У той час, як енергетикам держава підвищує тарифи майже щомісяця, тарифи на воду в 2011 році переглянули тільки 1 раз, без урахування підвищення витрат на енергоносії, зарплату і матеріальні ресурси», - заявляють представники водоканалу .

На сьогоднішній день, відзначають в «Луганськвода», тариф на надання послуг водопостачання покриває менше 69% витрат підприємства, в яких дві третини припадає на видобуток і перекидання води магістральними водоводами. Тим не менш, щомісяця компанія виділяє на оплату електроенергії близько 10 млн грн з тих 18-20 млн грн, які енергетики нараховують за спожиті послуги.

У «Луганськвода» бачать 2 варіанти вирішення питання боргів перед енергопостачальниками: «Перше - це повернення боргів абонентами підприємства: населення (96,472 млн грн), «тепловиків» (37,151 млн грн), підприємств вугільної промисловості (7,393 млн грн), інших водоканалів області (11,375 млн грн), комунальних підприємств (3,247 млн грн).

Для підвищення платіжної дисципліни «Луганськвода» використовує всі законні способи (суди, відключення неплатників), але зростання боргів за електроенергію поки що випереджає повернення боргів абонентів. Друге - погашення утвореної тарифної різниці згідно статті 31 Закону Україну «Про надання комунальних послуг» з державного бюджету».

За розрахунками підприємства,  тарифна різниця на 01.01.2012 року складає 325 млн грн, з яких «Луганськвода» відшкодували з державного бюджету лише 14,6 млн грн.

Джерело - Інтернет Донбас

 
Коментарі (0)