ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГМінсоцполітики знову планує змінити правила надання субсидій

Мінсоцполітики знову планує змінити правила надання субсидій

У Мінсоцполітики планують відкоригувати певні «вузькі місця» у механізмі надання житлових субсидій. Зміни вже розробляються у відомстві та будуть направлені на розгляд уряду.

У Міністерстві соціальної політики пропонують внести зміни у механізм надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.  Зокрема, буде внесено корективи у порядок заповнення документів, які покликані уточнити поняття «достовірність поданих громадянами даних». Відповідні зміни буде внесено на розгляд Уряду. Про це повідомили у прес-службі Мінсоцполітики.

У відомстві також заявили, що пропонуватимуть скасувати обов’язкове зазначення в деклараціях разових державних виплат – допомоги ветеранам Другої світової війни до 9 Травня, допомоги на поховання, коштів, що одноразово виплачуються Матерям-героїням, та низки інших аналогічних виплат.

«Наше завдання – забезпечити додержання принципу соціальної справедливості в цьому питанні. Держава зобов’язана допомогти людям, рівень доходів яких не дає їм змоги самотужки заплатити за комунальні послуги», - пояснив Міністр.

Крім цього, чиновник наголосив, що у деяких регіонах проблеми із наданням субсидій очевидні: «Аналіз показує, що системних проблем з наданням субсидій у цілому по державі немає. Але у окремих регіонах проблеми очевидні, – є області, де субсидії призначені 5-7 відсоткам тих, хто звернувся».

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, у «Нафтогазі» сподіваються на найшвидшу монетизацію субсидій. Тоді громадяни зможуть самі вирішувати, на чому економити - на газі, електроенергії або воді.

Анастасія Войтко
 
Коментарі (2)
Коля Пухов
09 Червня 2015 p. 19:11
Якщо ви все життя працювали відмовляючи собі і своїм дітям навіть у необхідному і за все життя наскладали 1,5-2 тис. доларів і поклали їх у банк на депозит, то тепер при заповненні заяви на субсидію та декларації ви маєте вказати, що отримуєте дохід від розміщення депозиту, написати суму доходу, вказати банк, де поклали гроші. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Про яку субсидію ви тепер мрієте? У вас лежать гроші в банку, значить ви ще можете платити. Бо якось воно нелогічно: мати гроші і одночасно претендувати на субсидію.
Коля Пухов
13 Червня 2015 p. 00:08
Вкинувши у собесі заповнені заяву і декларацію у спеціально відведену скриньку, ви ніколи не доведете, що ви їх туди вкидали. Адже ніякої відмітки на копії заяви чи регістрації документів на субсидію не проводиться. Взагалі, заяву і декларацію від вас може заповнити і подати хто завгодно, причому вас про це не повідомивши. Аналогічно, при надсиланні поштою ви лише будете мати чек про оплату пересилки конверта до собесу , а що було у тому конверті -- це вже на розсуд отримувача листа. Тобто, тим претендентам, які подали заяви і декларації, і виявилось, що вони дійсно потребують субсидії, держава може її не надати на підставі того, що не надійшли документи на субсидію.