ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГУ деяких споживачів у платіжках з'явиться нова графа

У деяких споживачів у платіжках з'явиться нова графа

Тарифи на послуги житлово-комунального господарства на час війни в уряді вирішили не піднімати

 

Тарифи на послуги житлово-комунального господарства на час війни в уряді вирішили не піднімати. Але нові рядки в платіжках з'являтися можуть. Такі платіжки отримали кияни на оплату послуг за травень та червень.

За інформацією «Київтеплоенерго», новий рядок з'явився ще з грудня 2021 року у комунальних платіжках за листопад, згідно зі змінами урядової Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг № 315, пише Апостроф.

«Це оплата теплової енергії, яку будинок споживає для роботи внутрішньої системи гарячого водопостачання та сушки для рушників. Її розмір залежить від типу та інженерної конструкції системи гарячого водопостачання (ГВП) і у травні становить у середньому 46,5 грн у Києві», — пояснили у прес-службі КП.

Нарахування провадиться для всіх будинків міста, обладнаних системою ГВП, та рахунки виставляються протягом усього року, коли надається послуга гарячого водопостачання. Ймовірно, що в опалювальний період нараховані суми в блоці «Теплова енергія» (ЦО) не викликали питань, навіть якщо там були додаткові рядки та українці сприймали це як черговий поділ загального тарифу на опалення. Але коли нарахування продовжилося після опалювального сезону, це обурило споживачів комунальних послуг.

За словами директора СП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтина Лопатіна, до листопада 2021 року додаткові витрати теплової енергії, пов'язані із забезпеченням системи гарячого водопостачання багатоквартирного будинку, не враховувалися в платіжках, хоча лічильники ці витрати фіксували.

«Ми повинні розуміти, що для того, щоб забезпечити функціонування системи ГВП, окрім підігріву води, що безпосередньо використовується споживачами в точках водорозбору, необхідно проводити постійно додаткове нагрівання води для того, щоб забезпечити нормативну температуру в точках водорозбору та функціонування сушки для рушників. Ці втрати теплової енергії в окремих випадках набагато перевищували нормативні витрати теплової енергії, які віднімаються з питомої теплоємності води», – розповів Лопатін.

Костянтин Лопатін також зазначив, що раніше дані витрати теплової енергії включалися до загальних витрат на централізоване опалення, а в міжопалювальний сезон вони не нараховувалися, незважаючи на те, що лічильник витрати фіксував. Проте методологічний підхід, що діяв раніше, не давав можливості яким-небудь чином враховувати це в платіжках.

«Саме тому з листопада 2021 року запрацювала нова методика №315, затверджена Мінрегіонрозвитку, яка передбачає поділ та додавання до платіжних документів саме цієї величини. Це нова категорія платежу. І оскільки йдеться саме про теплові витрати, новий рядок знаходиться у відповідному розділі у платіжці», – резюмував він.

 

 

 
Коментарі (0)