ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГУкраїнцям доведеться оплачувати ще одну комунальну платіжку

Українцям доведеться оплачувати ще одну комунальну платіжку

Незабаром нам доведеться окремо розраховуватися за утримання внутрішньобудинкових газових мереж.

 

Незабаром нам доведеться окремо розраховуватися за утримання внутрішньобудинкових газових мереж.

Зовсім скоро Українці почнуть отримувати аж по три платіжки за газ щомісяця. Відповідно до змін у законодавстві, крім оплати за користування газом і його транспортування, доведеться сплачувати ще й обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж.

Як виявилося, жителі багатоквартирних комплексів і раніше фінансували ремонт і утримання в належному стані мереж газопостачання. Але ця сума відразу ж закладалася в тариф житлово-комунального господарства, тому для нас цей платіж проходив непомітно. Ремонт внутрішньобудинкових мереж також цілком і повністю брав на себе ЖКГ.

На початку 2000-х з'явилося чимало підприємств, що займалися обслуговуванням газових мереж. Відповідно оплата за їхні послуги лягла на плечі установ, на балансі яких знаходилася газова інфраструктура.

Звичайно можна було б створити окрему організацію, яка буде спеціалізуватися тільки на змісті газових мереж і їх своєчасному ремонті. Однак в такому випадку оплата за її послуги буде досить великий.

Варто також відзначити, що сума за обслуговування газової інфраструктури багатоквартирного будинку буде ділитися порівну між мешканцями, а Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) введе обмеження на максимальну вартість такої послуги.

 

 

 
Коментарі (0)