ГоловнаГоловнеБудівництвоУкраїнське будівництво підведуть під євростандарти

Українське будівництво підведуть під євростандарти

Мінрегіон має намір адаптувати нормативну базу будівельної галузі до євростандартів шляхом поєднання вітчизняних та європейських будівельних традицій.

У Мінрегіоні схвалено пропозицію розпочати роботу над програмним документом з питань практичної реалізації запровадження одночасної дії нормативних документів, розроблених на основі національних технічних традицій будівництва, та нормативних документів, розроблених на основі документів Європейського Союзу. Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі Мінрегіону.

Також було прийнято рішення звернутися до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту з питання надання організаційно-методичної допомоги щодо запровадження в навчальному процесі підготовки фахівців вищими навчальними закладами ІІІ-IV рівнів акредитації дисциплін з питань проектування та проведення розрахунків будівельних конструкцій.

Нагадаємо, стандарти Eurocode (Єврокоди) – це стандарти у будівельній галузі, розробкою яких займається комісія Євросоюзу з середини 70-х років. Система Єврокодів складається з десяти частин, які охоплюють усі основні будівельні матеріали (бетон, сталь, дерево, камінь, цегла і алюміній), усі основні аспекти проектування будівель і споруд (основи проектування конструкцій, навантаження, пожежна безпека, геотехнічне проектування, сейсмостійкість тощо), а також широкий спектр типів конструкцій і виробів (будівлі, мости, башти і щогли, силоси тощо).

Порядок механізму дії національних стандартів, гармонізованих з Єврокодами, визначено у Постанові Кабінету Міністрів від 23 травня 2011 р. №547 «Про затвердження Порядку застосування будівельних норм, розроблених на основі національних технологічних традицій, та будівельних норм, гармонізованих з нормативними документами Європейського Союзу».

Катерина Ляшевська
 
Коментарі (0)