ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГВ Україні зростуть податки і збори

В Україні зростуть податки і збори

Міністерство фінансів України працює над законопроектом щодо збільшення військового збору та ставки податку на додану вартість (ПДВ)

 

Міністерство фінансів України працює над законопроектом щодо збільшення військового збору та ставки податку на додану вартість (ПДВ). Крім того, передбачається, що військовий збір стане обов’язковим для фізичних осіб підприємців (ФОП).

Про це повідомляє сайт ТСН.

Цю інформацію надав голова комітету Верховної Ради України з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев.

У зв’язку з ростом потреб армії Міністерство фінансів України планує підвищити ставку ПДВ та військового збору, а також ввести його для ФОП. Ці заходи мають забезпечити додаткові кошти для фінансування армії.

Планується наступне підвищення:

від 1,5% до 5% – військовий збір;

ставка податку 5% – для ФОП третьої групи;

ймовірно, на 2-3% зросте рівень ПДВ (зараз 20%).

За висловами Гетьманцева, необхідні кошти повинні бути спрямовані на додаткову мобілізацію та фінансування армії. За його даними, потрібно близько 300 млрд грн, і навіть без урахування мобілізації, необхідно 400 млрд грн на закупівлю та ремонт військової техніки.

Згідно з даними видання Forbes, підвищення ставки військового збору з 1,5% до 5% для найманих працівників (без урахування можливого запровадження військового збору для ФОП) може приносити до бюджету 90-100 млрд грн на рік. Підвищення ставки ПДВ на один відсотковий пункт, за даними Forbes, призведе приблизно до 40 млрд грн додаткових річних доходів.

Якщо підвищення ПДВ буде більшим, наприклад, на 2 або 3 відсоткових пункти, доходи бюджету, ймовірно, збільшаться на 70-80 млрд грн і 100-120 млрд грн відповідно.

 

 

 

 

 
Коментарі (0)