ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГЗгортання програм «5-7-9%» створить загрози економіці— Данилишин

Згортання програм «5-7-9%» створить загрози економіці— Данилишин

Докапіталізації для відновлення здорових пропорцій ведення бізнесу в Україні нині становлять лише 1/10 від потреби

 

Докапіталізації для відновлення здорових пропорцій ведення бізнесу в Україні нині становлять лише 1/10 від потреби. Як зазначив голова Ради Нацбанку України Богдан Данилишин, передчасне згортання урядових програм кредитування нестиме загрозу можливості швидкого економічного відновлення.

«За оцінками Європейського департаменту МВФ Україна серед країн Європи має найвищі потреби у докапіталізації для відновлення здорових пропорцій ведення бізнесу – понад 10% ВВП. […] В Україні в рамках програм Уряду «5-7-9» та «пакетних гарантій» у 2020-2021 рр. малий та мікробізнес отримав близько 60 млрд грн банківських кредитів, що складає трохи більше ніж 1% ВВП, або лише 1/10 від потреби», — пише Богдан Данилишин у Facebook.

За його словами, недокапіталізація корпоративного сектору є причиною скорочення інвестицій та неефективного розподілу ресурсів. Це гальмує економічне зростання.

Також він наголошує, що згортання урядових кредитних та антикризових програм нестиме системні загрози для забезпечення можливості швидкого економічного відновлення.

«Загроза розкручування спіралі масових банкрутств є надзвичайно високою і значно небезпечнішою за спіраль інфляції. Саме тому зараз на часі впровадження масштабних державних програм рекапіталізації бізнесу», — вважає Данилишин.

Він пропонує модифікувати програми антикризової підтримки для підвищення їх фокусу на нових інвестиційних проектах, на проектах, пов’язаних з локалізацію виробництва та імпортозаміщенням, на проектах, що створюють нові робочі місця в Україні, а не за кордоном, а також «точках зростання», які нині опрацьовуються робочою групою під керівництвом першого віце-прем’єр-міністра Олексія Любченка.

Станом на кінець минулого тижня 33 уповноважені банки видали 20 312 кредитів на загальну суму 53.6 млрд грн за програмою «Доступні кредити 5-7-9%». З них 20.07 млрд грн були видані як рефінансування попередньо отриманих кредитів, 6.6 млрд грн — під інвестиційні цілі, та 26.95 млрд грн — як антикризові кредити.

Водночас через інструмент державних гарантій на портфельній основі 10 банків надали 1 795 кредитів на загальну суму 4 млрд 272 млн грн. Зобов’язання за основним боргом, що частково забезпечений державними гарантіями на портфельній основі, становили 2 млрд 10 млн гривень.

 

 

 
Коментарі (0)