28 Червня 2017 p.
Питання та відповіді
123...323334

Яким параметрам повинен відповідати тиск води у житлових будинках з багатоповерховою забудовою?

Дане питання законодавчо регулюється:

• Правилами користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України,затвердженим наказом МінЖКГ від 27.06.2008 № 190 (далі- Правила користування)
• ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення"

Величина тиску, з яким має подаватись холодна та гаряча вода у житловий будинок визначається розрахунковим методом при проектуванні для кожного об'єкту окремо. Тобто, саме при проектуванні житлового будинку розраховується діаметр всіх інженерних комунікацій та параметри щодо їх експлуатації.

З 01.01.2006 року набули чинності нові державні будівельні норми ДБН В.2.2-15-2005 "Житлові будинки. Основні положення", якими встановлено раціональні та економічні вимоги до архітектурно-планувальних рішень та інженерного обладнання житлових будинків з урахуванням необхідних санітарно-гігієнічних вимог.

Що ж до Вашої ситуації, то можемо порадити наступне.

В першу чергу варто вияснити, чи така ситуація у більшості квартир (сусідніх, що знаходяться на тому ж поверсі та тих, що під Вашою квартирою).

По друге, спробувати знайти проектну документацію на житловий будинок (вона повинна зберігатись у балансоутримувача) і вияснити, які параметри вказані там.

Третім кроком радимо вияснити, чи стоїть на тепловому вузлі, який знаходиться у житловому будинку, манометр. Зверніть увагу, що шкала манометра може бути градуйована в кілопаскалях (кПа) чи мегапаскалях (мПа), а також в кгс/м2, кгс/см2, барах, тощо. Подивіться параметри, які він фіксує. Якщо на тепловому вузлі, з будь яких причин, манометр відсутній, варто віднайти інше джерело (тепловий пункт, насосна станція).

Якщо показники на вході в будинок відповідають розрахунковим (для конкретного житлового будинку), а такі незручності є лише у Вашій квартирі, то швидше всього існують проблеми з експлуатацією та утриманням внутрішньобудинкової системи, технічне обслуговування якої здійснює балансоутримувач.

Якщо ж з такими незручностями стикається більшість мешканців верхніх поверхів, то варто звернутись за роз'ясненнями до виконавця відповідної послуги.

Поряд з цим, звертаємо увагу, що відповідно до пункту 6.1. Правил користування у разі недостатнього тиску в мережі централізованого водопостачання для постачання водою верхніх поверхів будинків за проектом, узгодженим з виробником, передбачається встановлення насосів для підвищення тиску води.

Окремо розміщені насосні станції для підкачування холодної води перебувають на балансі виробника і ним експлуатуються.

В той же час самовільне влаштування водонапірних баків у будинках не допускається.

Безпосередньо на місці, розібратись у цій ситуації, Вам допоможуть працівники місцевого теплоенерго або водоканалу (н-д: головний інженер, або оператор котельні/теплового пункту, інженер КІП і А, тощо).

Відправити
Друкувати
123...323334
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи:
Loading...