16 Січня 2017 p.
Питання та відповіді
123...323334
З ким має бути укладений договір на холодне водопостачання, якщо оплата за нього здійснюється на рахунок ЖБК?

Відповідаючи на Ваше запитання, спочатку хотілося б зазначити, що діяльність ЖБК спрямована на створення та підтримку необхідних матеріально-технічних умов їх функціонування, тобто є самозабезпеченням. Розпорядження та використання коштів у ЖБК здійснюється на підставі статуту та затвердженого загальними зборами кошторису надходжень та витрат. Законодавством України передбачено державне регулювання цін на житлово-комунальні послуги. Відповідно до ст. 14 Закону від 24.06.04 р. N 1875-IV житлово-комунальні послуги поділяються на такі групи:

перша група – житлово-комунальні послуги, ціни/тарифи, на які затверджують спеціально уповноважені центральні органи виконавчої влади;

друга група – житлово-комунальні послуги,ціни/тарифи на які затверджують органи місцевого самоврядування для надання на відповідній території;

третя група – житлово-комунальні послуги,ціни/тарифи на які визначаються виключно за договором (домовленістю сторін).

Послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій відносяться до другої групи та надаються відповідно до затвердженого (погодженого) рішенням органу місцевого самоврядування тарифу (п. 2 Порядку, затвердженого постановою КМУ від20.05.09 г. № 529, далі – Порядок №529).

Але ЖБКне є виконавцем житлово-комунальних послуг, а тому, посилаючись на законодавчу базу, бачимо, що вони не можуть мати тарифів, тим більше узгоджувати внески на утримання будинків та прибудинкових територій з ким-небудь, окрім загальних зборів своїх членів.

Ст. 1 Закону від 10.07.03 р. N 1087-IV «Про кооперацію» визначає поняття «членський внесок» як неповоротний грошовий внесок, який періодично сплачується членом кооперативного об’єднання для забезпечення поточної діяльності кооперативу. А також визначає поняття «цільові внески», «вступні внески». Крім того, ст. 37 цього Закону чітко визначена заборона втручання органів державної влади таорганів місцевого самоврядування у фінансово-господарську та іншу діяльність кооперативних організацій, крім випадків, прямо передбачених законом. А узгодження внесків в ЖБК не є прямою нормою законодавства.

Кошти ЖБК зберігаються на рахунках у банківських установах і використовуються виключно за їх призначенням, тобто є цільовими. Перелік та розміри обов’язкових платежів на обслуговування будинку та прибудинкової території, ремонт неподільного та загального майна, а також порядок їх сплати встановлюється відповідно до статуту ЖБК. Внески сплачуються мешканцями на банківський рахунок ЖБК, згідно їх статутів.

При складанні кошторису надходжень та витрат в будинках  ЖБК необхідно враховувати такі речі, як: ступінь зносу будівлі, необхідність поточного та капітального ремонту, вартість договорів (освітлення місць загального користування, вивіз сміття, обслуговування ліфтів, тощо), зміни законодавства в оподаткуванні, розмірі оплати праці, соціальних внесків, можливість додаткового надходження коштів з інших джерел фінансування та інше.

Перелік витрат встановлюється за рішенням загальних зборів. Але такий перелік повинен включати витрати, здійснення яких є обов’язковим з урахуванням Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Держжитлокомунгоспу від 17.05.05 р.№ 76.

Якщо ЖБК є колективним замовником житлово-комунальних послуг з водопостачання та водовідведення, електроенергії, теплопостачання, а судячи з питання, то у Вашому випадку так і є, то відповідні договори укладаються між ЖБК та виробниками послуг.

Відправити
Друкувати
123...323334
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи:
Loading...