ГоловнаНовини ЖКГАналітика Держбюджету у першому півріччі не виконаний на 51 млрд гривень

Держбюджету у першому півріччі не виконаний на 51 млрд гривень

План видатків загального фонду державного бюджету в I півріччі 2020 не виконано на 51 млрд гривень. Підводячи підсумки виконання Держбюджету за 6 місяців 2020 року, відзначено поглиблення негативних тенденцій в економіці.
План видатків загального фонду державного бюджету у I півріччі 2020 року не виконано на 51 млрд гривень, про це повідомила пресслужба Рахункової палати України.
 
“Зменшений на 77 млрд грн план на I півріччя видатків загального фонду державного бюджету не виконано на 51 млрд грн, або 9,5%. Це є наслідком недотримання розпорядниками коштів вимог Бюджетного кодексу щодо термінів затвердження паспортів бюджетних програм, економії видатків на обслуговування державного боргу і незавершення процедур закупівель”, – говориться у повідомлені.
 
Зазначається, що підбиваючи підсумки виконання Держбюджету за 6 місяців 2020 року, відзначено поглиблення негативних тенденцій в економіці.
 
Про це, зокрема, свідчать:
 
- зниження реального ВВП на 6,7% (у I кварталі – на 1,3%);
- зниження випуску промислової продукції на 8,3% (у I кварталі – на 5 %);
- зниження імпорту товарів і послуг на 19,7% (у I кварталі – на 4,8%);
- зменшення кредитування і відплив прямих іноземних інвестицій.
 
“План доходів у I півріччі не виконано на 38 млрд грн, або 7,8%. При цьому вкотре доводиться говорити про негативний вплив низької якості прогнозу макроекономічних показників”, - вказано у повідомленні.
 
Повідомляється, що уряд наприкінці березня змінив прогноз середнього обмінного курсу гривні з 27 до 30 грн за дол. США, але фактично у січні–червні середній обмінний курс становив 25,98 грн за дол. США, тобто на 13,4% менше прогнозного. За рахунок цього недоотримали 25,5 млрд грн доходів.
 
Значними є відхилення від прогнозних показників зменшення реального ВВП і зростання цін, що також негативно вплинуло на виконання плану доходів.
 
Надходження від державних запозичень становили 263 млрд грн, або третину надходжень державного бюджету. При цьому суттєвими є ризики неотримання на прийнятних умовах запланованих на 2020 рік зовнішніх запозичень і заміщення їх внутрішніми.
 

Вказано, що загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу у I півріччі збільшився на 13,6% – до 2,3 трлн гривень. При цьому 60% суми зростання відбулося за рахунок девальвації з початку року гривні до іноземних валют. 

 
Коментарі (0)