ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГЯк отримати компенсацію витрат на ЖКП

Як отримати компенсацію витрат на ЖКП

З підвищенням тарифів на ЖКП уряд пообіцяв українцям компенсувати відповідні витрати. З початком липня ця програма набула чинності. Отож, кому надаватиметься компенсація і як її отримати? - відповідають експерти.

Із 1 липня розпочала діяти нова програма компенсації додаткових витрат для найбідніших верств населення в умовах підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію. Нею зможуть скористатися сім’ї, середньомісячний сукупний дохід яких за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї. Про це заявила Міністр соціальної політики Людмила Денісова.

Вона нагадала, що для дітей віком до 6 років з 1 січня 2014 року встановлено прожитковий мінімум у розмірі 1032 грн, для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн, для працездатних осіб – 1218 грн, для осіб, які втратили працездатність, – 949 грн.

«Приміром, є сім’я, яка складається з чотирьох осіб (чоловік, дружина, одна дитина віком до 6 років, друга – від 6 до 18 років), заробітна плата чоловіка та його дружини становить 4500 грн на місяць. Прожитковий мінімум для цієї сім'ї складає 4764 грн (1218 грн х 2 особи + 1286 грн + 1032 грн). Дохід сім'ї менший за прожитковий мінімум для сім'ї і таким чином, ця сім'я має право на компенсацію» - підкреслила пані Міністр.

Людмила Денисова пояснила, що компенсація на оплату житлово-комунальних послуг розраховується як різниця між розміром плати за вказані послуги після підвищення цін і тарифів та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на ці послуги.

Читайте також: Субсидіювання «комуналки» виллється в мільярди

Наприклад, до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію (до 1 травня 2014 року) сім’я сплачувала за ці послуги в межах встановлених норм 300 грн на місяць, а після підвищення – 400 грн. Відповідно, розмір щомісячної компенсації становить 100 гривень. Міністр наголосила, що ця сума не видаватиметься готівкою, а зараховуватиметься на особові рахунки платника ЖКП.

Компенсація надаватиметься з місяця звернення за її наданням до завершення опалювального періоду 2014-2015 років. Людмила Денісова зазначила, що у зв’язку з тим, що тарифи на газ підвищилися з 1 травня, а програма компенсацій розпочала діяти з 1 липня, компенсація за бажанням сім’ї може бути призначена вже з травня.

Міністр звернула увагу громадян, що для призначення компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно надати заяву, довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб, довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (крім довідок про розмір пенсії та соціальної допомоги) та пред’явити паспорт.

Важливо, що компенсація надається на безповоротній основі, її отримання не пов’язане із зміною форми власності житла і не тягне за собою таку зміну.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, за інформацією Мінрегіону, загалом, з урахуванням житлових субсидій та  компенсації додаткових витрат на  оплату комунальних послуг, державну підтримку в умовах підвищення цін і тарифів з централізованого опалення, постачання гарячої води та газопостачання отримають 4,5 млн сімей.

 
Коментарі (0)