ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГМіненерго: Тариф на електроенергію для населення повинен бути вдвічі вище нинішнього

Міненерго: Тариф на електроенергію для населення повинен бути вдвічі вище нинішнього

Ринкова ціна електроенергії для населення в два рази вище, ніж нині діюча в розмірі 1,68 грн за кВт-год завдяки урядовим обмеженням на ринку електроенергії.

Ринкова ціна електроенергії для населення в два рази вище, ніж нині діюча в розмірі 1,68 грн за кВт-год завдяки урядовим обмеженням на ринку електроенергії, про це повідомив заступник міністра енергетики Юрій Бойко.

За його словами, кінцева ціна на електричну енергію для споживачів (в тому числі - побутових) складається з безпосередньо вартості електроенергії на ринку, тарифу на її передачу високовольтними мережами НЕК "Укренерго", тарифу на розподіл низьковольтними мережами операторів систем розподілу, тарифу на поставку і податків.

Бойко зазначив, що на сьогоднішній день в умовах ринку тариф для населення має бути в два рази вище нині діючого і відрізнятися в залежності від регіону України.

"Для побутових споживачів ця ціна повинна була бути вже з 1.07.2019 року значно вище щодо поточної (1,68 грн за кВт-год) і диференційованої в залежності від області. Так, на сьогодні ціна повинна становити від 2,60-2, 96 грн за кВт-год по місту Києву та Дніпропетровській області до 3,70-4 грн за кВт-год в Івано-Франківській і Луганській областях відповідно (тариф на розподіл на сьогодні найвищий саме в Луганській області і в три рази вище, ніж в Києві) ", - повідомив він.

Заступник міністра підкреслив, що в той же час, завдяки дії урядової постанови, яка зобов'язує державні енергокомпанії продавати електрику по регульованої ціною, тарифи для населення залишаються доступними.

Він зазначив, що після скасування з січня 2021 року дії пільгового тарифу на електрику в розмірі 90 копійок за перші 100 кВт-год, середньозважена ціна на електрику зросла на 32%, з 1,21 грн за кВт-год до 1,60 грн за кВт-год.

"Так, зараз середня вартість електричної енергії для побутових споживачів становить близько 1,60 грн за кВт-год (з урахуванням зонного обліку), з яких тільки транспортна складова (середньозважена) становить 1,51 грн за кВт-год. ​​Таким чином, на безпосередньо електричну енергію залишається тільки 9 копійок ", - пояснив чиновник.

За інформацією Бойко, ціна на електроенергію безпосередньо впливає на розмір платіжки для близько 16,7 млн ​​побутових споживачів (домогосподарств і прирівняних до них категорій), і охоплює все населення України.

28 квітня Кабмін прийняв рішення про ще один продовження дії фіксовану ціну на електроенергію для населення в розмірі 1,68 грн за кВт-год.

Крім того, згідно з документом, державним компаніям НАЕК "Енергоатом" і "Укргідроенерго" доручено до 15 травня укласти з постачальниками універсальних послуг договори про надання послуг із забезпечення доступності електроенергії для побутових споживачів.

 

 

 

 

 
 
Коментарі (0)