ГоловнаНовини ЖКГАналітика Падіння ВВП України за підсумками року становитиме 6% замість очікуваних у квітні 4,2% - Мінекономіки

Падіння ВВП України за підсумками року становитиме 6% замість очікуваних у квітні 4,2% - Мінекономіки

Падіння ВВП України за підсумками 2020 року становитиме 6% замість очікуваних у квітні 4,2%. За прогнозами експертів, Україна демонструє глибше падіння, ніж світова економіка, що становитиме 6% у 2020 році.
Падіння ВВП України за підсумками 2020 року становитиме 6% замість очікуваних у квітні 4,2%, про це йдеться в консенсус-прогнозі Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
 
За прогнозами експертів, Україна демонструє глибше падіння, ніж світова економіка, що становитиме 6% у 2020 році (у попередньому консенсус-прогнозі падіння становило 4,2%). Характер відновлення залежатиме від вже чинних карантинних заходів в Україні, а також посилених в умовах "адаптивного карантину ", що матиме негативний вплив на економіку країни, внаслідок чого відновлення буде повільним .
 
При цьому Мінекономіки прогнозує помірнішу інфляцію - 5,8% проти 7%, а також міцніший середньорічний курс гривні - 27,00 гривні/долар проти 28,85 гривні/долар.
 
Також зазначається, що бюджетне стимулювання, введене для підтримки попиту населення і пом'якшення негативних наслідків карантинних заходів, зросте, що в умовах скорочення доходів призведе до істотного зростання дефіциту бюджету до 5,6% ВВП.
 
"Всі елементи попиту матимуть негативну динаміку, але найбільшим буде падіння інвестицій, яке поглибилося до 20,3% з 14,8% в попередньому консенсус-прогнозі", - йдеться в прогнозі.
 

Повідомляється, що ситуація на ринку праці залишатиметься складною до кінця 2020 року, а безробіття буде тривалішим у зв'язку зі значним падінням економіки та суттєвими структурними змінами. Рівень безробіття за підсумками року прогнозується на рівні 9,6% проти 9,4% в попередньому консенсус-прогнозі. 

 
Коментарі (0)