ГоловнаНовини ЖКГУтилізація ТПВРекомендації щодо поводження з побутовими відходами під час карантину

Рекомендації щодо поводження з побутовими відходами під час карантину

Міністерство розвитку громад та територій України розробив рекомендації для громадян на особливості поводження з побутовими відходами в період карантину
Міністерство розвитку громад та територій України розробив рекомендації для громадян на особливості поводження з побутовими відходами в період карантину. Про це розповіла пресслужба міністерства.
 
"Можливості комунальних служб, які займаються збором, сортуванням та утилізацією відходів, значно зменшилися у порівнянні зі звичайним часом. Таким чином, зараз кожне домогосподарство зобов’язано долучитися до практики зменшення та мінімізації відходів", - говориться у повідомлені.
 
Першим пріоритетом в системі управління відходами  є запобігання їх утворенню.
 
Це будь-які заходи, спрямовані на мінімізацію кількості відходів, які генерують домогосподарства: не користуватися одноразовим посудом, замінити пластикові пакети на сумки багаторазового використання тощо. Зокрема, рекомендується зменшувати обсяг відходів у відрі або пакеті: ущільнювати, стискати та спресовувати його.
 
Другий пріоритет – підготовка до повторного використання: перевірка, чистка та ремонт речей, в результаті чого вони стають придатними до повторного використання без перероблення.
 
Непотрібний одяг, взуття та побутову техніку можна віддати на благодійність. Список організацій, які займаються прийомом бувших у вжитку речей в містах України можна знайти в мережі Інтернет.
 
Третій пріоритет – це роздільне збирання побутових  відходів.  Громадянам необхідно роздільно збирати побутові відходи вдома та розділяти їх на різні компоненти. Це може бути: скло, папір, пластик, органічні відходи, побутовий металобрухт, текстиль, дерево, небезпечні відходи у складі побутових відходів.
 
Головний принцип роздільного збору відходів: мити + стискати + стежити за маркуванням.
 
Після закінчення карантину пластик, папір та склотару можна буде здати у пункти прийому вторинної сировини та отримати гроші.
 
З органічних відходів можна виробляти компост і отримувати екологічні добрива для поліпшення якості ґрунтів.
 
 

Нагадаємо, середній показник утворення відходів в Україні становить 250-300 кілограмів на рік на людину. За статистикою, в минулому році утворилось майже 53 млн. кубічних метрів побутових відходів, або понад 10 млн тонн, які були захоронені на 6 тисячах сміттєзвалищ і полігонів. 

 
Коментарі (0)