ГоловнаКоментаріТарифи ЖКГУкраїнців чекають ще дві хвилі підвищення тарифів на «комуналку»

Українців чекають ще дві хвилі підвищення тарифів на «комуналку»

Українцям варто готуватись ще до двох хвиль підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги. Ринкового рівня вітчизняні ціни на ЖКП досягнуть лише через два роки. Однак, субсидіювання «Нафтогазу» експерти пропонують скоротити вже цьогоріч.

Тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні досягнуть ринкового рівня лише через два роки – у квітні 2017. Про це під час виїзного засідання Комітету парламентської асамблеї НАТО з питань економіки і безпеки, яке відбулося вчора, повідомив заступник Міністра фінансів Артем Шевальов, передає «РБК-Україна».

Зокрема, чиновник наголосив, що наступне здорожчання комунальних послуг буде у квітні 2016 року, а потім – у 2017 році.

«Є дві частини цього підвищення (тарифів на ЖКП, - ред.). Це лише перший крок. Наступний буде в квітні 2016 році. Потім третя хвиля в квітні 2017 року, коли тарифи зрівняються з ринковим рівнем», - заявив замміністра.

Пан Шевальов також наголосив і на необхідності зниження субсидіювання НАК «Нафтогазу України» на 9 млрд грн.

Читайте також: У «Нафтогазі» назвали основну умову створення ринку газу

«Це буде серйозним полегшенням для бюджету, оскільки держава припинить фінансувати НАК «Нафтогаз». Ми повинні скоротити субсидії «Нафтогазу» з 10 млрд у 2014 році до 1 млрд в цьому році», - підкреслив Артем Шевальов.

Нагадаємо, що Робоча група Верховної Ради заявляє про можливість зниження тарифів на газ мінімум на 10%. Про це повідомила голова Робочої групи Альона Бабак.

Крім цього, чиновниця зазначила, що враховуючи прогноз Кабінету Міністрів щодо зниження споживання природного газу населенням на 0,5 млрд кубометрів (з 14,5 млрд куб. м до 14) та зниження Нацкомісією нормативів споживання газу громадянами, які не мають приладів обліку, Робоча група розрахувала, що це дозволить зменшити споживання імпортного газу населенням на 1 млрд куб. м.

«Наша головна рекомендація, ... щоб Кабінет Міністрів запровадив практику звітування по фактичному балансу газу, надходженню і розподілу газу в Україні. Такої практики немає. Ми завжди маємо якийсь прогнозний показник, фактичних даних немає», - заявила голова Робочої групи Верховної Ради.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, з 1 квітня українцям підняли мінімальний тариф на «блакитне» паливо в 3,3 рази до 3600 грн за тисячу кубометрів палива. Мінімальний тариф для населення встановлюється в опалювальний сезон з 1 жовтня по 30 квітня при максимальному споживанні палива в обсязі до 200 кубометрів на місяць. Якщо ж споживач перевищить встановлені ліміти, то наступні обсяги спожитого ним газу оплачуються з розрахунку 7 188 грн за тисячу кубометрів. В період міжсезоння - з 1 травня по 30 вересня - вартість природного газу складе 7 188 грн за тисячу кубометрів, незалежно від обсягів споживання.

 
Коментарі (1)
Володимир Нечай
10 Червня 2015 p. 16:08
Чи можливо генною інженерією видалити з мозку Українців ілюзію, що чиновник може й повинен роками, людині, яка своєю працею створює додаткової вартості на 500 грн, щомісяця «діставати з тумбочки» та «відпускати» золотий злиточок в 2 грами (1600грн) за спеціальною ціною в 200грн? Мабуть вихід у долі Моєсея-водити 40років.