ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГУряд спробує не переобтяжувати населення і стримати тарифи на газ

Уряд спробує не переобтяжувати населення і стримати тарифи на газ

Важким питанням для українського уряду є вимога МВФ підвищити тарифи на газ для населення

Про необхідність вирішення питання підвищення тарифів на газ зазначив Прем'єр-міністр України Микола Азаров, відкриваючи засідання Кабінету Міністрів.

«Єдине спірне питання, яке залишилось – це вимога МВФ підвищити тарифи на газ і тепло для населення у зв'язку з невпинним подорожчанням газу. Але Уряд має свої розрахунки», - сказав прем'єр.

При цьому М.Азаров наголосив, що робить все можливе, аби уникнути відповідних непопулярних рішень.

«Наша позиція полягає в тому, що треба знайти інші компенсатори і не перекладати на людей тягар надвисоких цін на газ. Впевнений, що і в цьому питанні ми знайдемо правильне рішення», - зазначив він.

Також кабмін має намір довести тарифи на газ для усіх споживачів до економічно-обґрунтованного рівня у 2014 р. Про це йдеться в проекті закону про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2012 р. та основні напрями розвитку на 2013 і 2014 рр., опублікованому на офіційному сайті Верховної Ради.

Крім того, уряд планує у 2013 р. розпочати будівництво терміналу із прийняттям скрапленого газу, використання нафтопроводу «Одеса – Броди»; створити виробництва ядерного палива та цирконієвого виробництва; лібералізувати та забезпечити конкуренцію та прозорість на ринку електроенергії; залучити інвестиції в модернізацію основних фондів енергокомпаній, що здійснюють виробництво, передачу та постачання електроенергії з метою ефективного використання палива, скорочення втрат електроенергії, підвищення надійності та якості електропостачання; створити законодавчу бази формування довгострокових резервів нафти та природного газу на основі досвіду країн ЄС; забезпечення введення в дію нових виробничих потужностей з видобутку вугілля відповідно до реальних потреб держави у вітчизняному вугіллі (відповідно до Енергетичної стратегії України до 2030 р.).

 
Коментарі (0)