ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГВ уряді оголосили про зниження тарифів на газ

В уряді оголосили про зниження тарифів на газ

Вартість природного газу в Україні знизилася до 1860 гривень за тисячу кубометрів.

Новими тарифами на газ українців обрадував глава компанії "Оператор ГТС України" Сергій Макогон, опублікувавши відповідний пост в Facebook.

За його словами, навесні значно знизилися ціни на газ в Європі. Зниженими тарифами в Україні посприяли альтернативні маршрути постачання газу в Україну і вільний імпорт палива. Згідно з даними Макогона, половину загального обсягу імпорту складають поставки з Угорщини. Їх запустили ще першого травня, шляхом віртуального реверсу і об'єднаної точки. На другому місці опинилася Словаччина, її частка становить 34%, а Польща суттєво піднялася до 16%, і зайняла почесне третє місце. Також Макогон зазначив, що шляхом віртуального реверсу Польща постачає більше половини.

Глава оператора впевнений, що як тільки запустять в хід віртуальну точки на кордоні Польща-Україна, цей напрямок стане ще більш інтенсивним. Однак все також буде залежати від того, яку ціну призначить польський постачальник.

Також нагадаємо, що зовсім недавно прес-служба "Укртрансгазу" зовсім скоро в країні поліпшать систему сховищ для сезонного заощадження газу. Це забезпечить державі уникнути багатьох проблем і форс-мажорних обставин.

А ось тарифи на електроенергію зростуть незабаром в рази. Тариф на світло незабаром зросте. І на це кілька причин. Одна з яких - борги держави в особі держпідприємства "Гарантований покупець", яке заборгувало "зеленої" енергетики 10,3 млрд грн (з яких 1,4 млрд за десять днів травня), "Енергоатому" - 5 млрд грн, "Укргідроенерго" - 228 млн грн. У той же час "Укренерго" заборгувало державі 13,9 млрд грн (з яких 1,4 млрд грн - за десять днів травня).

 

 
Коментарі (0)