22 Вересня 2019 p.
Питання та відповіді
12345

Підскажіть будь-ласка, чи може бути 3 будинки в створенному ОСББ?

Окремі державні реєстратори відмовляються реєструвати ОСББ, яке об'єднує власників квартир і нежитлових приміщень більш як одного багатоквартирного будинку. Їхня позиція ґрунтується на тому, що оскільки слово "будинок" в терміні "об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" завжди вживається в однині, то ОСББ може об'єднати лише співвласників одного багатоквартирного будинку. Однак чинне законодавство в дійсності не містить таких обмежень, і навіть передбачає низку випадків, коли мова йде саме про об'єднання в одному ОСББ кількох будинків (наприклад, ст.7 Закону України "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку" допускає злиття двох і більше ОСББ в одне). На практиці в багатьох містах дійсно створюються ОСББ на кількох будинках.

Відправити
Друкувати
Роз’ясніть,будь ласка, хто ж є кінцевим вигодоодержувачем в об’єднанні співвласників багатоквартирного будинку? Співвласники? Мешканці створили ОСББ у будинку комунальної власності, будинок залишився на балансі комунального госпрозрахункового житлово-експлуатаційного підприємства, обслуговування будинку здійснюється керуючою компанією, яка за договором з міською радою надає послуги з управлінням житловим фондом комунальної власності міста. В свою чергу мешканці мають прямі договори з керуючою компанією та здійснюють оплату за надані послуги по затвердженим міською радою тарифам. В ОСББ не здійснюється ніяких додаткових коштів на утримання будинку, голова правління працює на добровільних засадах. Правління занепокоєне застосуванням штрафів до об’єднання у разі неподання даних про вигодоодержувача. Отримати данні від усіх співвласників багатоквартирного (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) правління не має можливості та й вимагати такі документи від людей правління не має права.\r\n\r\n\r\n
12345
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: