23 Вересня 2020 p.
Питання та відповіді
12345

Чи правомірно вимагати оплату комунальних послуг з людини, який прописаний за іншою адресою?

Відповідно до п. 1, ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», споживач (тобто Ви) зобов’язаний укласти договір про надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Пунктом 2, ч. 3 ст. 20 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначено, що споживач зобов’язаний оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Статтею 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» встановлено, що плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

Таким чином, вимагати оплату комунальних послуг з особи, яка зареєстрована за іншою адресою неправомірно. 

Відправити
Друкувати
Роз’ясніть,будь ласка, хто ж є кінцевим вигодоодержувачем в об’єднанні співвласників багатоквартирного будинку? Співвласники? Мешканці створили ОСББ у будинку комунальної власності, будинок залишився на балансі комунального госпрозрахункового житлово-експлуатаційного підприємства, обслуговування будинку здійснюється керуючою компанією, яка за договором з міською радою надає послуги з управлінням житловим фондом комунальної власності міста. В свою чергу мешканці мають прямі договори з керуючою компанією та здійснюють оплату за надані послуги по затвердженим міською радою тарифам. В ОСББ не здійснюється ніяких додаткових коштів на утримання будинку, голова правління працює на добровільних засадах. Правління занепокоєне застосуванням штрафів до об’єднання у разі неподання даних про вигодоодержувача. Отримати данні від усіх співвласників багатоквартирного (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) правління не має можливості та й вимагати такі документи від людей правління не має права.\r\n\r\n\r\n
12345
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: