28 Листопада 2020 p.
Питання та відповіді
12345

Чи в праві ОСББ збирати гроші на ремонт ліфта з мешканців перших поверхів?

Згідно Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» розмір внеску учасника ОСББ та його складові затверджуються загальними зборами ОСББ або рішенням правління. Такий внесок не є тарифом, тому дія п. 11 Правил формування тарифів на послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкової території ,який не передбачає плату за технічне обслуговування ліфтів для мешканців першого поверху, на ОСББ не поширюється.

Відправити
Друкувати
Роз’ясніть,будь ласка, хто ж є кінцевим вигодоодержувачем в об’єднанні співвласників багатоквартирного будинку? Співвласники? Мешканці створили ОСББ у будинку комунальної власності, будинок залишився на балансі комунального госпрозрахункового житлово-експлуатаційного підприємства, обслуговування будинку здійснюється керуючою компанією, яка за договором з міською радою надає послуги з управлінням житловим фондом комунальної власності міста. В свою чергу мешканці мають прямі договори з керуючою компанією та здійснюють оплату за надані послуги по затвердженим міською радою тарифам. В ОСББ не здійснюється ніяких додаткових коштів на утримання будинку, голова правління працює на добровільних засадах. Правління занепокоєне застосуванням штрафів до об’єднання у разі неподання даних про вигодоодержувача. Отримати данні від усіх співвласників багатоквартирного (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), країна громадянства, серія та номер паспорта громадянина України або паспортного документа іноземця, місце проживання, реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) правління не має можливості та й вимагати такі документи від людей правління не має права.\r\n\r\n\r\n
12345
Поставити питання (з 1 березня 2016 р не підтримується)
Ім’я: Ел. адреса:
Введіть символи: