ГлавнаяНовости ЖКХЭлектроэнергетикаДержаудитслужба виявила порушення "Центренерго" при виконанні графіків ремонтів

Держаудитслужба виявила порушення "Центренерго" при виконанні графіків ремонтів

Державна аудиторська служба України виявила порушення ПАТ "Центренерго" графіків ремонтів енергоблоків та накопичення запасів вугілля до осінньо-зимового періоду 2023-2024 років
Державна аудиторська служба України виявила порушення ПАТ "Центренерго" графіків ремонтів енергоблоків та накопичення запасів вугілля до осінньо-зимового періоду 2023-2024 років, про це повідомила пресслужба аудиторів, пише "Україна Комунальна".
 
"ПАТ "Центренерго" – одне з найбільших електрогенеруючих підприємств із забезпечення країни електро- та тепловою енергією, порушувало графіки ремонтів енергоблоків та накопичення запасів вугілля до осінньо-зимового періоду 2023/2024 років", – говориться у повідомлені.
 
За висновками Держаудитслужби, "Центренерго" в міжсезоння не виконало своєчасний ремонт важливих об’єктів генерації, які пошкодив ворог.
 
Як приклад навели ситуацію, коли на одну з ТЕС компанії понад півроку не могли довезти необхідний автотрансформатор, хоча він був у наявності, а його використання пройшло всі необхідні погодження.
 
"Попри наявність відповідних дозволів, ТЕС тривалий час не вживала заходів щодо перевезення автотрансформатора на заміну обладнання, знищеного ракетним ударом торік. Хоча дозвіл на використання нового трансформатора було надано ще в січні. У березні Фонд держмайна уклав договір на оренду. У травні з виконавцем робіт укладено договори на демонтаж, перевезення та монтаж обладнання. Роботи з перевезення автотрансформатора розпочалися буквально аж напередодні початку нинішнього опалювального сезону", – зазначила голова Держаудитслужби.
 
Терміни завершення ремонту трьох блоків однієї з ТЕС переносилися відповідно з квітня на жовтень, з липня – на вересень і з серпня – на листопад. Також порушувалися графіки накопичення запасів вугілля.
 

"Результати ревізії свідчать, що "Центренерго" систематично не дотримувалось затвердженого Міністерством енергетики графіку накопичення вугілля. Також виявлено факти закупівлі неякісного  вугілля, яке не відповідає необхідним стандартам цього палива для енергоблоків. При цьому низька якість жодним чином не знизила ціну на вугілля в договорах. Крім того, зафіксовані порушення, коли "Центренерго" не стягнуло з постачальників вугілля попередньої плати за непоставлене ними вугілля чи порушені зобов’язання щодо постачання", – пояснили в аудиторській службі. 

 
Комментарии (0)