ГлавнаяСпецпроектыГачок vs спиці: що вибрати початківцям?

Гачок vs спиці: що вибрати початківцям?

В'язка — рукоділля, яке було винайдено сотні років тому. Спочатку люди плели на руках, але згодом включили в роботу спиці та гачок.

В останніх модних сезонах спостерігається цікава тенденція: все більше дизайнерів включає у свої колекції в'язаний одяг. Це не дивно, враховуючи його фактуру, красиві візерунки, м'якість та багато інших переваг. З цього можна зробити висновок: зараз саме час навчитися в'язання. Тільки перед цим початківцям рукодільницям і рукодільникам потрібно визначити, чим саме вони в'язатимуть. З давніх-давен в'язальниці діляться на два табори: тих, що використовують гачок, і тих, хто віддає перевагу спицям. Про особливості та переваги цих інструментів розповімо нижче.

З чого почати вчитися в'язати

В'язка — рукоділля, яке було винайдено сотні років тому. Спочатку люди плели на руках, але згодом включили в роботу спиці та гачок. Це серйозно розширило можливості улюбленого хобі, дозволивши не тільки виготовляти рівні полотна, але також створювати цікаві візерунки, складні аркани та хитромудрі коси.

В епоху інтернету легко знайти інформацію, яка допоможе основам в'язання. Для цього потрібно лише відкрити навчальний відеоролик чи сайт для любителів рукоділля. Як правило, більшість випускників радянських шкіл знають, як тримати в руках спиці та гачок, а також те, чим вони відрізняються один від одного.

Досвідчені рукодільниці рекомендують починати освоювати нову навичку з простих візерунків. Для цього знадобиться гачок та пряжа потрібної товщини. В'язати спицями складніше внаслідок більшої кількості петель. Згодом буде простіше визначити, яка техніка зручніша, і навіть навчитися поєднувати їх в одному виробі.

Спиці та гачок: основні відмінності та особливості

Новачку на перший погляд може здатися, що речі, зв'язані спицями та гачком, нічим не відрізняються одна від одної. Насправді за допомогою перших можна отримати рівне та довге полотно, малюнок з орнаментів та кіс, тонку або товсту резинку. Гачок частіше використовують для в'язання круглих виробів (шапки, чепчики, серветки), мережива або об'ємних деталей для м'яких іграшок чи аксесуарів.

Серед інших відмінностей між техніками можна виділити: 

  • структуру та щільність в'язання (за допомогою спиць отримують рівне, м'яке та еластичне полотно, за допомогою гачка — грубе та щільне);
  • спосіб в'язання (спиці дозволяють отримати виріб з виразною лицьовою та виворітною стороною, гачок — двосторонній);
  • об’єм (за допомогою спиць створюють рельєфні візерунки, за допомогою гачка — пласкі деталі, аплікації, геометричні фігури).

При в'язанні гачком робочою є одна петля, яку складно випустити з уваги. При роботі зі спицями кількість петель може бути будь-якою. Вона обмежена лише розміром речі.

Особливості в'язання на спицях: поради початківцям

Перший крок на шляху освоєння техніки — вибір інструменту. Новачку потрібно вибрати спиці, враховуючи характеристики, які різняться по:

  • діаметру;
  • довжині;
  • довжині волосіні або прутика;
  • матеріалу;
  • кількості інструментів у наборі.

Для початку можна вибрати стандартний набір із двох прямих спиць. Вони можуть бути виготовлені з дерева, пластику, бамбука чи сталі. Перевага надається металевим виробам, які забезпечують вільний рух нитки. Вирішивши зв'язати светр чи шапку, краще взяти кругові спиці, з'єднані тросиком чи волосінню. Для в'язання шкарпеток або панчіх знадобиться спеціальний набір.

В'язка спицями — захопливе, але складне заняття, в процесі якого можна легко втратити петлі, збитися з рахунку або заплутатися в нитках. Щоб уникнути цього, крім основного робочого інструменту та пряжі, знадобляться маркери, наконечники, лічильники рядів, ножиці та інші аксесуари.

Особливості в'язання гачком: поради початківцям

Гачок — стрижень із закругленим кінцем. Він також буває дерев'яним, бамбуковим, пластиковим та сталевим. Тут при виборі інструменту дотримуються того ж правила: на гладкій поверхні нитка ковзає краще. Крім цього, звертають увагу на діаметр гачка. Він повинен відповідати товщині нитки, щоб одяг не вийшов ні щільним, ні пухким.

Щоб з упевненістю володіти гачком, потрібно навчитися в'язати повітряні петлі, стовпчики без накиду, стовпчики з одним, двома і більше накидами. Цього достатньо для в'язання і простих візерунків, і складних мережив.

 
Комментарии (0)