ГлавнаяНовости ЖКХЭлектроэнергетикаЛампи розжарювання після обміну на LED підуть на перероблення - Міндовкілля

Лампи розжарювання після обміну на LED підуть на перероблення - Міндовкілля

Старі лампи розжарювання, зібрані у межах обміну на енергоощадні LED-лампи, потраплять на вторинне перероблення, а не будуть викинуті на смітник.
Старі лампи розжарювання, зібрані у межах обміну на енергоощадні LED-лампи, потраплять на вторинну переробку, а не будуть викинуті на смітник. Про це розповів міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, повідомляє пресслужба міністерства.
 
«Уряд запровадив модель, яка дозволить всі лампи розжарювання відправити на вторинну переробку, а не просто викинути їх на смітник. Перед запуском послуги ми спільно з Мінекономіки провели низку нарад з головами обласних військових адміністрацій, де розповіли про механізм поводження з лампами розжарювання», - зазначив Стрілець.
 
Місцева влада має укласти договори зі спеціалізованими підприємствами. Вони забиратимуть лампи в Укрпошти та здійснюватимуть їх вторинну переробку. Усі роботи виконуватимуться за рахунок екологічного податку, який надходить до місцевих бюджетів.
 
За словами міністра, собівартість утилізації 1 лампи коливається від 50 копійок до 1,5 грн. Тож у середньому на утилізацію 50 млн ламп потрібно буде близько 100 млн грн, без врахування логістики доставки ламп на переробні підприємства.
 
Всього за тиждень з початку всеукраїнської програми, метою якої є зменшення навантаження на енергосистему через заміну ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи, українці вже обміняли перший мільйон ламп.  
 
Нагадаємо покроковий механізм обміну є наступним:
 
- Для цього потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, РНОКПП та лампи розжарювання для обміну.
 
- Механізм програми передбачає, що людина приносить 5 ламп розжарювання у відділення Укрпошти та проводить там їх обмін на нові енергозберігаючі.
 
- Обмін буде відбуватись у два способи - з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.
 
- Якщо людина не має можливості замовити лампи через застосунок Дія, то вона має прийти до відділення Укрпошти з паспортом, РНОКПП та лампами розжарювання. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін.
 
- При оформленні заявки через застосунок Дія треба буде обрати відділення і вказати необхідну інформацію.
 
- За деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надходить повідомлення з мобільного застосунку Дія про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки.
 
- Якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється.
 
- При обміні в Укрпошті фіксують паспортні дані людини, другий раз вона провести обмін не зможе.
 
- Обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання.
 

- Якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька ламп не працюють, то в неї буде можливість обміняти їх у відділенні Укрпошти на нові. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно у пакуванні від виробника.   

 
Комментарии (0)