ГлавнаяПубликацииСтроительствоМінрегіон затвердив нові будівельні норми щодо споруд цивільного захисту

Мінрегіон затвердив нові будівельні норми щодо споруд цивільного захисту

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України затвердило нові будівельні норми щодо споруд цивільного захисту і вони набирають чинності з 1 листопада 2023 року
Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України затвердило проект нових державних будівельних норм (ДБН) "Захисні споруди цивільного захисту" (ДБН В.2.2-5:2023), повідомляє "Україна Комунальна".
 
ДБН встановлюють чіткі вимоги до проектування та будівництва нових захисних споруд, а також реконструкції та капітального ремонту вже існуючих.
 
"Одне з базових завдань Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури в умовах війни – створення всіх необхідних умов для розвитку мережі захисних споруд цивільного захисту. Для цього ми розробили проект нових ДБН, які враховують реалії воєнного часу та міжнародний досвід з облаштування споруд цивільного захисту.
 
Окремий важливий аспект проекту ДБН — інклюзивність захисних споруд. Тут працюємо в рамках флагманського проекту Міністерства "Безбар’єрне відновлення", метою якого є 100-відсоткова відповідність усіх проектів відбудови стандартам безбар’єрності. Це стосується і захисних споруд», — говориться в повідомлені.
 
Згідно з цими нормами, всі проекти відбудови житлових і громадських будівель, у тому числі, шкіл, лікарень, садочків повинні передбачати наявність правильно облаштованих захисних споруд.
 
Затверджений проект ДБН передбачає, що всі захисні споруди мають відповідати стандартам інклюзивності, в тому числі, фізичної безбар’єрності. Зокрема, такі споруди мають бути обладнані пандусами для людей з інвалідністю. У разі неможливості облаштування пандуса рекомендується застосовувати підйомні пристрої та механізми.
 
Також у захисних спорудах повинні бути облаштовані системи візуальної та тактильної навігації, контрастне маркування на сходах та порогах.
 
Під час нового будівництва обов’язковим є облаштування мінімум одного універсального санітарно-гігієнічного приміщення. Таке приміщення має розраховуватися на кожні 200 осіб.
 
Відповідний проект ДБН В.2.2-5:2023 розміщений на порталі Єдиної державної електронної системи в сфері будівництва.
 
Протягом місяця проект ДБН буде зареєстрований і його контрольний примірник з’явиться у вільному безоплатному доступі для використання під час проектування будівель.
 
 
Комментарии (0)